• یکی از اتفاقات ناخوشایندی  که اغلب  بعد از کار با لباسشویی با آن مواجه می‌شویم آسیب دیدگی شدید لباس‌های نازکتر و بالطبع لباس‌های زیر و زیرپوش است که در اثر شستن به همراه لباس‌های دیگر رخ می‌دهد. تاکنون از خود پرسیده‌اید که برای شستن لباس‌های زیر روزانه چه‌کار باید بکنید؟ در این مطلب از مجله‌ ارنیکا به آن پاسخ خواهیم داد.

همچنین بخوانید:

شستن لباس‌های زیر ظریف‌
 1. شستن لباس‌های زیر روزانه

 2. لباس‌شویی را در دور آهسته و ملایم قرار دهید: توجه داشته باشید که بهتر است برای شستن لباس‌های زیر کتانی، پلی استر و لباس‌های زیری که از الیاف کشی تهیه شده‌اند، لازم است که ماشین لباس‌شوئی خود را در دور آهسته قرار دهید، این کار مانع از آسیب دیدن لباس‌ها در هنگام شستشو می‌شود. در لباس‌شویی‌های مختلف برچسب‌ها و علائم مختلفی نشان دهنده‌ی دور مناسب شستشوی لباس‌های زیر است، ولی معمولاً کلمه‌‌های Gentle یا Delicate  بر روی ماشین‌های لباس‌شویی نشان‌دهنده‌ی سرعت مناسب برای شستشوی لباس‌های زیر است.
 3. شستن لباس زیر روزانه
 • حرکات لباس‌شویی در حالی که بر روی سرعت‌هایی غیر از این تنظیم شده باشد، می‌تواند باعث ایجاد سوراخ در لباس یا حتی شکافته‌شدن لباس‌ها خواهد شد.
 • سوتین‌ها و زیرپوش‌ها بهتر است بعد از هر سه الی چهار بار پوشیدن شسته شوند، هم‌چنین می‌توان لباس‌های کثیف را جمع کرده و همه را با هم در ماشین لباس‌شویی قرار داد. توجه کنید شستشوی زیاد این‌گونه از لباس‌ها می‌تواند باعث شود که شکل واقعی خود را از دست دهند.
 1. زیرپوش‌ها، سوتین‌ها و کلاً لباس‌های بند دار را در کیسه‌ی مخصوص توری قرار دهید: قراردادن این لباس‌ها در این کیسه‌ی مخصوص مانع از پیچیده شدن و کشیده شدن پارچه‌ی لباس‌ها خواهد شد. همچنین شستشوی لباس‌ها با این روش عمر مفید آن‌ها را هم افزایش خواهد داد.
 • قبل از قرار دادن لباس‌ها در این کیسه‌ی توری، از بسته بودن چفت‌های لباس‌ها اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت لباس‌ها می‌توانند کیسه را پاره کنند.
 • لزومی به استفاده از این کیسه‌ی توری برای لباس‌های زیر فاقد بند یا سیم نیست. چرا که احتمال آسیب آن‌ها بسیار کم‌تر است.

 •  هم اکنون‌ از گالری محصولات لباس زیر تولیدی ارنیکا دیدن بفرمایید

   

  مجله تولیدی ارنیکا


 1. تمام لباس‌های زیر خود را با هم بشویید: بهتر است که تمام لباس‌های زیر خود را با هم و جدا از لباس‌های دیگر در ماشین لباس‌شویی قرار دهید. چرا که دکمه‌ها، زبپ‌ها و چفت‌های سایر لباس‌ها می‌تواند به لباس‌های زیر گیر کرده و لباس‌های زیر را که ظریف‌تر هستند را پاره یا سوراخ کند.
 • اگر شما مجبور شدید تا لباس‌های زیر خود را به همراه دیگر لباس‌ها در ماشین لباس‌شویی قرار دهید، توجه کنید که بهتر است از قراردادن لباس‌های جین که دارای دکمه و زیپ هستند به همراه لباس‌های زیر در ماشین لباس‌شویی خودداری کنید.
 • بهتر است که حجم لباس‌های زیری که با هم در ماشین لباس‌شویی قرار می‌دهید، کم باشد. اگر لباس‌های زیر کثیف زیادی برای شستشو دارید، بهتر است که آن‌ها را به دو قسمت تقسیم کرده و به این ترتیب از آسیب رساندن به آن‌ها جلوگیری کنید.
 1. برای خشک کردن لباس‌های زیر بعد ار شستشو آن‌ها را بر روی سطح صاف قرار داده یا بر روی بند رخت آویزان کنید: برای این‌که از چروک شدن لباس‌های زیر بعد از شستشو جلوگیری کنیم، لازم است که بعد از پهن کردن آن‌ها بر روی سطح صاف یا آویزان کردن آن‌ها بر روی بند رخت، آن‌ها را دو یا سه ساعت در معرض هوای آزاد قرار داده و اجازه دهیم که لباس‌ها خشک شوند. اگر لباس‌های زیر را بر روی سطح صاف قرار داده‌اید، اطمینان حاصل کنید که هر نیم ساعت یک‌بار هر طرف از لباس در معرض جریان هوا قرار بگیرد.
 • اگر عجله دارید، می‌توانید با کم‌ترین میزان دمای آب، لباس‌های خود را در خشک‌کن قراردهید.
 • منبع: سایت wikihow
هم اکنون با شماره تلفن:۳۵۵۵۰۳۲۱ ۰۴۱ تماس حاصل فرمایید تا با بخش فروش سایت ارنیکا در مورد نحوه‌ی خرید، قیمت، جنس و زمان تحویل محصولات لباس زیر تولیدی ارنیکا صحبت کنید. یا با ورود به صفحه‌ی “تماس با ما”  از طریق ایمیل یا تلفکس نسبت به برقراری تماس اقدام فرمایید. سایت ارنیکا برای شما لذت یک خرید عالی  را فراهم می‌کند. همین حالا به جمع خانواده‌ی مشتریان ثابت محصولات ارنیکا بپیوندید.

 

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

4 × سه =

همچنین بررسی کنید

معرفی انواع لباس زیر مردانه

لباس زیر مردانه یکی از اساسی‌ترین مواردی است که باید  آقایان در لباس پوشیدن به آن توجه داش…