سلامت اندام تناسلی به رعایت بهداشت فردی بازخواهد گشت. در این رابطه انتخاب لباس زیر مناسب را مد نظر قرار دهید تا به بهداشت فردی بیشتر کمک کرده باشید. در این مقاله از مجله ارنیکا درباره‌ی رابطه ی سلامت اندام تناسلی با پوشیدن لباس زیر مناسب خواهیم پرداخت.

این بخش در ادامه قسمت اول  در مورد لباس زیر و نقش تعیین کننده‌ی آن در سلامت اندام تناسلی فرد است. حتی نوع لباس زیر که فرد انتخاب می‌کند بر خلق و خوی فرد هم تاثیر شگرفی خواهد گذاشت.

سلامت اندام تناسلی

برای کمک به جریان داشتن هوا و کم‌شدن رطوبت شب هنگام، لباس زیر به تن نکنید

یک و تردیدهای زیادی در مورد باید یا نباید پوشیدن لباس زیر در هنگام خواب وجود دارد که آیا پوشیدن لباس زیر در هنگام خواب برای فرد بهتر است یا نپوشیدن آن؟
برای افرادی که دارای واژن طبیعی و سالم هستند، امکان انجام هر دو گزینه وجود دارد. ولی افرادی که به صورت مداوم با عفونت قارچی واژن دست به گریبان هستند، نپوشیدن لباس زیر در هنگام خواب تفاوت قابل توجهی را ایجاد خواهد کرد. اگر فرد در هنگام خواب لباس زیر بر تن نداشته باشد، اندام تناسلی او اجازه پیدا خواهند کرد که در طول شب تنفس کرده و از طرفی رطوبت افزایش پیدا نخواهد کرد و محیط مناسب رشد باکتری‌ها فراهم نخواهد شد.

نگاهی به گالری لباس زیر تولیدی ارنیکا داشته باشید

دکتر کلی جونز معتقد است که:
قسمت خارجی واژن به مانند سایر نقاط بدن باید در معرض هوای محیط قرار داشته باشد.

اگر احساس برهنگی شما را آزار می‌دهد،می‌توانید پیژامه‌های کاملا گشاد بر تن کنید. فراموش نکنید که اگر لباس زیر بر تن ندارید و به جای آن پیژامه بر تن می‌کنید، لازم است که آن را به صورت مرتب مورد شستشو قرار دهید.
پس اساسا نپوشیدن لباس زیر در طول شب آسیب چندانی به شما وارد نخواهد کرد.

همچنین بخوانید:

بررسی ارتباط ناباروری با لباس زیر مردانه

سلامت اندام تناسلی

در هنگام ورزش لباس زیری بر تن کنید که کاملا اندازه بوده و اجازه‌ی جابه‌جایی هوا را هم بدهد

پوشیدن یا نپوشیدن لباس زیر در هنگام ورزش کردن به تصمیم شخصی فرد بستگی دارد. اگر در هنگام ورزش شورت‌های مخصوصی بر تن دارید که از مواد مخصوص جا به جا کننده‌ی هوا ساخته شده‌اند، می‌توانید لباس زیر بر تن نکنید.
پوشیدن لباس زیر مانند یک سد بین بدن شما و لباس شما عمل می‌کند و علاوه بر دادن احساس راحتی و آسایش بیش‌تر، راه بهداشتی‌تر و سالم‌تری برای جذب عرق بدن است. در انتخاب لباس زیر باید به این نکته دقت کنید که لباس زیر انتخابی کاملا اندازه بوده و باعث سایش و عرق‌سوز شدن نمی‌شود.
سلامت اندام تناسلی

 لباس‌های زیر بند دار و فانتزی برای بهداشت و سلامت واژن مضر نیستند

همیشه تصور می‌شد که لباس‌های زیر فانتزی و بند دار برای سلامت ناحیه تناسلی مناسب نیستند. با این همه تا کنون پژوهش‌های انجام شده نشان نداده‌اند که این نوع لباس‌های زیر باعث عفونت قارچی، عفونت باکتریای یا عفونت مجاری ادراری خواهند شد. این سه نوع عفونت از عمده‌ترین مشکلاتی است که زنان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
● در پژوهشی که در سال 2005 انجام شد، این نوع از لباس‌های زیر به صورت دقیق مورد مطالعه قرار گرفتند و دانشمندان به این نتیجه رسیدند که باکتری‌های طبیعی ناحیه‌ی خارجی واژن در تماس با این نوع خاص از لباس‌های زیر تغییر نمی‌کند.
● در سال‌های اخیر هم پژوهش تازه‌ای انجام شد و دانشمندان در آن امکان ابتلا به عفونت‌های سه گانه‌ی واژن در هنگام پوشیدن لباس‌های زیر بند دار و فانتزی را بررسی کردند. آن‌ها دریافتند که هیچ گونه ارتباطی بین ابتلا به عفونت‌های واژن و پوشیدن این نوع لباس‌های زیر وجود ندارد.
آن‌چه باعث این عفونت‌ها می‌شود رفتارهای جنسی و عدم رعایت بهداشت جنسی است. از طرفی انجام دوش واژینال و استحمام روزانه احتمال ابتلا به عفونت باکتریایی واژن را افزایش خواهد داد. نوع لباس زیر، جنس لباس زیر، نوع پد یا تامپون مصرفی ارتباطی با ابتلا به عفونت باکتریایی واژن ندارد.
منبع:

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

هجده − 11 =

همچنین بررسی کنید

معرفی انواع لباس زیر مردانه

لباس زیر مردانه یکی از اساسی‌ترین مواردی است که باید  آقایان در لباس پوشیدن به آن توجه داش…