لباس زیر را می توان به فراوانی در انواع رنگ و مدل در بازار پیدا کرد. اما آیا تا کنون از خود پرسیده‌اید  پوشیدن نوع لباس زیری که به تن دارم، انتخاب درستی بوده یا خیر؟

شاید این موضوع به ظاهر موضوع مهمی در زندگی روزمره‌ی افراد به شمار نیاید ولی بعضاً گروه کمی از افراد هستند که در مورد لباس زیر و تمام جنبه‌های آن اطلاعات دارند‌.
برای مثال آیا می‌دانید که برخی از پارچه‌ها برای سلامت شما بهتر هستند؟ یا برخی از اوقات اگر بدون اینکه لباس زیر به تن داشته باشید، به رختخواب بروید برای شما بهتر است یا اینکه آیا می‌دانید لباس زیر شما هم می‌تواند تاریخ انقضا داشته باشد؟

همچنین بخوانید:

چرا نباید از لباس زیر پلاستیکی استفاده نمود؟

این حقایق ناگفته در مورد لباس زیر نقش تعیین کننده‌ای در سلامت اندام تناسلی فرد خواهد داشت. حتی نوع این لباس که فرد انتخاب می‌کند بر خلق و خوی فرد هم تاثیر شگرفی خواهد گذاشت. این مقاله که بعد از تحقیقات زیاد در سه بخش مجزا در مجله ارنیکا نوشته شده  شما را با چند قانون مهم در مورد لباس زیر آشنا خواهید کرد.

 

قوانین مهم در انتخاب لباس زیر

از لباسی استفاده کنید که از الیاف طبیعی مثل کتان ساخته شده است

در حال حاضر طرح‌های متنوعی از لباس زیر، تهیه شده از پارچه‌های مختلف در بازار در دسترس است، ولی فراموش نکنید که پارچه‌های کتانی مناسب‌ترین پارچه برای استفاده در لباس زیر است.
دکتر آلیس کلی جونز (Dr. Alyse Kelly-Jone) معتقد است:
قسمت خارجی واژن (vulva) بسیار حساس و شکننده است و مانند لب‌ها برای صورت شما است و شما باید با آن به آرامی و لطافت رفتار کنید.

کتان ساده‌ترین و در عین حال نرم‌ترین پارچه‌ای است که می‌تواند با سطح پوست شما در تماس باشد. کتان هم‌چنین دارای بافتی است که هوا از آن به راحتی عبور کرده و ساختار جاذب دارد. این ساختار منحصر به فرد کتان به پیشگیری از عفونت‌های قارچی کمک بسیار زیادی می‌کند‌.
از آنجایی که ترشحات واژن بسیار موضوعی طبیعی است، همان‌گونه که فضای درون دهان همیشه مرطوب باقی می‌ماند، باید جنس آن به گونه‌ای انتخاب شود که رطوبت اضافی را جذب کند.
پارچه‌های تهیه شده از مواد مصنوعی و سنتز شده مانند نایلون و اسپندکس اجازه‌ی انتقال راحت هوا را نمی‌دهند‌. آن‌ها حرارت و رطوبت را در خود نگه می‌دارند و در نهایت محیطی مناسب رشد عفونت‌های قارچی ایجاد می‌شود.
نگاهی به گالری لباس زیر تولیدی ارنیکا داشته باشید

سعی کنید لباس زیر خود را هر روز تعویض کنید

حتی می‌توانید در روز بیش از یک‌بار آن را تعویض کنید. به نظر این حرف به این معناست که روزانه یک جفت لباس زیر را به تن کرده و بعد آن را مورد شستشو قرار دهیم. این کار اما همیشه لازم نیست. در پایان روز شما نباید احساس کنید که محدود شده و یا فعالیت‌های روزانه‌ی شما مختل شده است.
پزشکان معتقدند اگر فرد ترشح چندانی نداشته باشد، می‌تواند هر دو روز یکبار اقدام به تعویض لباس خود نماید. اما اگر به دلیل داشتن ترشحات واژن فرد احساس ناراحتی کند، حتی می‌تواند بیش‌تر از دوبار در روز هم آن را تعویض کند.
دکتر کلی جونز در این باره می‌گوید:
برخی از بیماران من به خاطر رطوبت ناشی از ترشحات در تمام روز از پدهای بهداشتی در لباس خود استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد که این کار چندان بهداشتی نباشد، چرا که پدهای بهداشتی مرطوب خود حس ناخوشایند و تشدید سایش و عرق‌سوز شدن را به دنبال دارند. لباس‌های زیر کتانی این مشکل را حل کرده‌اند و می‌توان آن‌ها را بیش‌تر از یک‌بار در روز هم تعویض کرد.

از دست ندهید:

بررسی ارتباط ناباروری با لباس زیر مردانه

منبع:
https://www.healthline.com/health/womens-health/underwear-hygiene#4

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

3 + یازده =

همچنین بررسی کنید

معرفی انواع لباس زیر مردانه

لباس زیر مردانه یکی از اساسی‌ترین مواردی است که باید  آقایان در لباس پوشیدن به آن توجه داش…