برای بافتن جوراب فقط کافی است به کمک وسیله هایی که در بازار وجود دارند یک جفت جوراب زیبا برای خود ببافید. با  آموزش تصویری و گام به گام بافت جوراب دو میل بافتنی با مجله ارنیکا همراه باشید.

همچنین بخوانید:

آموزش تصویری کلاه بافتنی

بافتن جوراب در نگاه اول دشوار به نظر می‌رسد. ولی در حالت کلی اگر مراحل آن به دقت آموخته شود، چندان سخت نخواهد بود. وسیله‌هایی در بازار وجود دارد که در واقع یک دستگاه بافندگی دستی (Loom) هستند و به کمک آن‌ها بدون داشتن هیچ‌گونه تجربه‌ای می‌توان بافتنی کرد. اگر تجربه‌ی بافتن انواع بافتنی را داشته باشید، می‌توانید از یک جفت میل بافتنی معمولی برای بافتن جوراب استفاده کنید. و باید گفت تمام این روش‌ها را در مجله‌ی ارنیکا آموزش داده‌ایم و کافی است بر روی هر لینک کلیک کنید.

اگر فرد از این هم حرفه‌ای تر باشد می‌تواند بافتنی با میل بافتنی گرد را امتحان کند. ما آموزش مرحله به مرحله بافتن جوراب را به سه روش در سه مقاله برایتان قرار داده ایم. امیدوارم با دنبال کردن این مقالات بتوانید جوراب های خوشگلی را برای خود ببافید. نخست با آموزش تصویری و گام به گام بافت جوراب دو میل بافتنی  همراه باشید.

روش بافتن جوراب با استفاده از دو میل بافتنی ساده

بافتن جوراب

یک – برای دانه سرانداختن ابتدا گره‌ی خفت ایجاد کنید: کاموا را بر روی انگشت اشاره و انگشت وسط دو بار پیچانده و یک گره‌ی اولیه به نام گره‌ی خفت ایجاد کنید. گره‌ی ایجاد شده را بر روی دو میل بافتنی قرار داده و گره را سفت کنید. بعد از آن شروع به سرانداختن دانه‌ها کنید.
حلقه‌ای که ایجاد کردید، در شمارش اولین دانه‌ی سرانداخته شده به حساب می‌رود.
برای اینکه با استفاده از دو میل بافتنی دانه‌ها را سر بیندازید، مطمئن شوید که از کاموای متوسط استفاده می‌کنید.

بافتن جوراب

چگونه کاموای مناسب را انتخاب کنیم؟

 • اگر میخواهید جوراب نرمی داشته باشید، از کامواهای نرم استفاده کنید
  برای داشتن جورابی گرم و مناسب زمستان از نخ‌های کاموایی پشمی استفاده کنید
  اگر دوست دارید که جوراب شما ظاهری ظریف‌تر داشته باشد از نخ‌های نازک‌تر استفاده کنید

از دست ندهید:

آموزش تصویری بافتن شال گردن

بافتن جوراب

دو – در حالی که دو میل بافتنی در کنار همدیگر قرار گرفته‌اند، 36 دانه سر بیندازید. زمانی که از دو میل برای سرانداختن دانه استفاده می‌کنید، در نهایت دانه‌های شل‌تری خواهید داشت و به این صورت جوراب بزرگ‌تری خواهید بافت که به خوبی پا را خواهد پوشاند.

بافتن جوراب
سه – پنج سانتی‌متر ابتدایی کار را به صورت کشباف ببافید. برای بافت کشباف لازم است که یک دانه را از رو و دیگری را از زیر ببافید. بافت کشباف کمک می‌کند که قسمت بالایی جوراب قابلیت کش آمدن داشته باشد.

جوراب دو میل بافتنی
چهار: به بافتن جوراب تا رسیدن به طول انتخابی و مد نظر خود ادامه دهید. از یکی از جوراب‌های خود به عنوان الگو استفاده کنید و به بافتن جوراب تا رسیدن به اندازه‌ی مورد نظر خود ادامه دهید.
پنج: ردیف آخر را کور کنید: کور کردن دانه‌ها و خارج کردن آن‌ها از میل بافتنی را تا آخر رج ادامه دهید.

جوراب دو میل بافتنی
شش – با استفاده از یک سوزن قسمت انگشتان را بدوزید: برای اینکه کار را تمام کنید و بعد از کور کردن دانه‌ها 61 سانتی‌متر از نخ کاموا را نگه دارید. حالا دو قسمت بافته شده را بر روی هم قرار داده و برای تکمیل قسمت ابتدایی و جلوی جوراب آن را با استفاده از یک سوزن بدوزید. بعد از اینکه کار تمام شد، نخ را گره زده و آن را قیچی کنید.

منبع:
https://www.wikihow.com/Knit-Socks

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در درخانه بمانیم

3 نظرات

 1. Avatar

  mina

  1399-01-16 در 14:19

  بسیار عالی

  پاسخ

 2. Avatar

  علی

  1399-01-16 در 14:20

  مطلب مفیدی بود

  پاسخ

 3. Avatar

  رضا

  1399-01-16 در 14:21

  سپاس

  پاسخ

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

هفده − 12 =

همچنین بررسی کنید

معرفی انواع لباس زیر مردانه

لباس زیر مردانه یکی از اساسی‌ترین مواردی است که باید  آقایان در لباس پوشیدن به آن توجه داش…