همه ما دوست داریم پوستی روشن و شفاف داشته باشیم. این امتیازی است که باعث بالارفتن جذابیت ظاهری ما می‌شود. احتمالا تاکنون محصولات زیادی را روی پوستتان امتحان کرده باشید. اما هیچ چیز درمقایسه با محصولات دست‌ساز خانگی، برای پوست مناسب نیست. در این مطلب از مجله ارنیکا درمورد برخی ماسک‌ خانگی، مطالبی را برای مطالعه شما آماده کرده‌ایم. این ماسک‌ها کاملا طبیعی بوده و شما پس از مدت کوتاهی، نتایج زیبای کارخود را خواهید دید. اجزای اصلی این ماسک‌های پوستی، ماست و عسل هستند. هردوی این مواد، باعث تغذیه و زیبایی پوست شما می‌شود.

ماسک صورت ماست و عسل ساده ترین ماسک خانگی

این محصول ساده‌ترین ماسک خانگی است که موجب درخشندگی طبیعی پوست شما می‌شود و دارای ترکیبات مغذی مفید برای پوست می‌باشد. مقداری ماست را با عسل، به‌خوبی مخلوط کرده و روی پوست بمالید و اجازه بدهید مدتی روی آن باشد. سپس با یک پارچه پنبه‌ای، مواد را از روی پوست پاک کنید.


از دست ندهید:

نکاتی مهم برای داشتن پوستی سالم


 

ماسک صورت ماست و عسل و لیمو

ماسک خانگی بعدی  برای درخشندگی پوست، ترکیبی از ماست، عسل و لیمو است که حاوی فواید بی‌شمار برای پوست است. این ترکیب به پاکسازی عمیق پوست، به‌روشی ملایم، کمک می‌کند. همچنین باعث تسکین پوست شاخی شده و لایه‌برداری شده می‌شود. مقداری ماست و عسل را در ظرفی ریخته و چند قطره آبلیمو را به آن اضافه کنید، به‌خوبی آن‌ها را ترکیب کرده و روی پوست صورت قرار دهید.


به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا


 

ماسک صورت ماست و عسل و آردنخود

ترکیب ماست، عسل و آردنخود یی از مفیدترین ماسک‌های خانگی برای صورت شما است که نه‌تنها باعث درخشندگی، بلکه دارای فواید بسیار دیگری برای محافظت از پوست است. همچنین باعث بسته شدن منافذ باز پوست می‌شود. مقداری ماست، عسل و آردنخود را در ظرفی ریخته و چند قطره گلاب به‌آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. سپس به‌آرامی مواد را روی پوست صورت بگذارید.

9 روش فوق‌العاده با ماسک خانگی ماست و عسل، برای داشتن پوستی درخشان

ماسک صورت ماست و عسل و موز

این ماسک خانگی، تاثیر حیرت‌انگیزی بر پوست صورتتان خواهد گذاشت. نه تنها کمک می‌کند که پوستی زیبا و لطیف داشته باشید، بلکه به‌راحتی پوست شمارا نرم و صاف می‌کند. این ماسک، بسیار مغذی برای پوست است. مقداری ماست و عسل و موز له‌َده را در ظرفی بریزید، به‌خوبی مخلوط کرده و روی صورت بگذارید. پس از مدتی آن را برداشته و پوست را بشویید.

ماسک صورت ماست و عسل و نعنا

این ماسک دارای بسیاری ویژگی‌های خوب و دوست پوست شماست. همچنین باعث ایجاد طراوت و شادابی پوست می‌شود و در بازسازی و احیاء پوست، بسیار موثر است. ماست، عسل و نعنا را به‌خوبی با هم ترکیب کرده و روی صورت قرار دهید. پس از مدتی به‌آرامی آن‌را از پوست بردارید.

ماسک صورت ماست و عسل و میوه پاپایا ترکیبی فوق العاده برای ماسک خانگی

این ترکیب هم یکی دیگر از ترکیبات مفید خانگی برای درخشندگی و شفافیت طبیعی پوست است. همچنین برای از بین بردن خطور چین‌و‌چروک صورت بسیار موثر و ضد پیری است. ماست، عسل و پاپایای له‌شده را ترکیب و به‌آرامی روی پوست قرار دهید. پس از ۲۰ دقیقه پوست را پاکسازی کرده و بشویید.

9 روش فوق‌العاده با ماسک خانگی ماست و عسل، برای داشتن پوستی درخشان

ماسک صورت ماست و عسل و روغن زیتون

یکی دیگر از مفیدترین ترکیب‌های دست‌ساز است، که حاوی خواص آنتی‌اکسیدان برای بهبود شرایط پوست می‌باشد، و باعث داشتن پوستی روشن و شفاف می‌شود. همچنین باعث آبرسانی به پوست شده و رطوبت مورد نیاز آن را تامین می‌کند. همه مواد را باهم به‌خوبی میکس کرده و خمیر حاصله را روی پوست صورت قرار دهید.

ماسک صورت ماست و عسل و خیار

این ماسک برای شفافیت و جوان‌سازی پوست، بسیار مفید است. خاصیت بازسازی دارد و زیبایی پوست را افزایش می‌دهد. ماست، عسل و آب خیار را باهم مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید و سپس با آب بشویید.


از دست ندهید:

با ماسک خانگی صاحب پوستی روشن شویم


ماسک صورت ماست و عسل و خاک رس

آخرین ترکیب پیشنهادی ما برای پوستی درخشان و زیبا، ترکیب ماست و عسل با خاک رس است. این مخلوط دارای فواید بی‌شماری ازجمله پاک‌کنندگی و مرطوب‌کنندگی پوست است. سه ماده را باهم به‌خوبی مخلوط کنید و کمی آب به آن اضافه کنید و سپس روی پوستتان قرار دهید.

ماسک‌های بسیاری با مواد در دسترس در منازل می‌توان ساخت که برای پوست مفید هستند. ما در این مقاله از ساده‌ترین و دردسترس‌ترین مواد موجود، تعدادی ترکیب آسان برای بهتر شدن پوست ارائه دادیم که درصورت تکرار منظم، نتایج حیرت‌انگیزی خواهید دید.

منبع:http://www.girlscosmo.com

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط شیوا شهبازی
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی
نظرات مسدود است

همچنین بررسی کنید

چگونه  مناسب‌ترین لباس زیر پسرانه را انتخاب کنیم؟

شلوارهای تمرینی، برای پسربچه‌هایی که شروع به انجام حرکات ابتدایی می‌کنند، در دسترس هستند. …