وقتی بچه دار می شویم دیگر همه چیز تغییر می کند. علاوه بر خود مسولیت یک نفر دیگر با ماست. سلیقه والدین با کودک در انتخاب لباس متفاوت است. کسانی که بچه  دارند حتما خوب می فهمند صبح ها بیدار کردن آن ها٬ صبحانه دادن٬ لباس پوشاندن و روانه ی مدرسه کردنشان با چه مکافات و مشاجره های همراه است. لباس پوشاندن به تن کودکان یکی از مشکل سازترین کارهاست. آن ها از لباسی که تا دیروز عاشقش بودند امروز متنفرند. اما شاید سوال اکثر والدین چه کنیم که برای انتخاب پوشش روزانه ی کودکمان کمتر دچار مشکل شویم. در این مقاله سعی بر آن است که به ۵ نکته ی طلایی جهت پوشاندن لباس به کودکان اشاره شود.

چند نکته ی طلایی در پوشش کودکان

۱-گران نخرید

حتما هر بار که از جلو ویترین لباس فروشی ها رد می شوید دلتان برای آن دامن های کوتاه خال خالی یا آن سایز کوچک شده پیرهن فسفری که تن فلان بازیگر دیده اید دلتان غش و ضعف می رود و کوچولویتان را در آن لباس ها تصور می کنید. کودکان روز به روز بزرگتر می شود و امکان دارد لباسی که برای آن هزینه ی زیادی کرده اید بیشتر از چند بار استفاده نکنید. در ضمن سلیقه ی بچه ها غیر قابل پیش بینی است. یعنی امروز عاشق نارنجی هستند فردا سبز دوست دارند. پس برای لباس کودک هزینه ی بالایی پرداخت نکنید. هر ماه بودجه ای مشخص برای پوشش فرزندتان در نظر بگیرید و بیشتر از آن خرج نکنید. امروزه طراحان لباس انواع متنوعی از زیباترین لباس های کودک را روانه ی بازار کرده اند که قیمت مناسبی هم دارند بهتر است هزینه های زیاد را برای لباس های ضروری چون لباس گرم زمستانی٬ کفش و امثالهم خرج کنید.

لباس های بچه ها زود دچار پارگی و لکه های پاک نشدنی می شود. آن ها روی چمن بی دغدغه غلق می زنند. موقع بازی روی آسفالت شیرجه می زنند و لباسشان را از لکه های شکلات بی نصیب نمی گذارند. حال فکر کنید بخاطر شلواری که سر زانویش در اولین بار سوراخ شده و یا پیرهنی که یکی از دکمه هایش معلوم نیست کجا افتاده و یا دامن سفیدی که لکه دار شده و شما بخاطر برندی که از آن خرید کرده اید کلی پول داده اید چه حالی می شوید؟

لباس کودک
لباس کودک

۲- به سلیقه ی کودک احترام بگذارید

کودکان سلیقه های عجیبی دارند که امکان دارد با سلیقه ی ما آدم بزرگ ها هم خوانی نداشته باشد. چرا دوست دارید کودکتان را که عاشق لباس های با شکل باب اسفنجی است با پوشاندن لباس مذل بزرگترها او را شبیه مدل ها بکنید؟  به سلیقه ی فرزندتان احترام بگذارید. وگرنه صبح ها که او را آماده می کنید با صدای دادهای او که من این لباس را دوست ندارم و نمی پوشم مواجه می شوید. البته اگر سکان را به دست کودکتان بگذارید او دوست دارد سر کلاس درس با لباس ممرد عنکبوتی حاضر شود و در روز بارانی تی شرت به تن کند. برای او قانون مشخصی را بگذارید مثلا بگویید که یک روز از هفته حق دارد خودش لباس های خودش را انتخاب کند. این اجازه به آن ها احساس استقلال و بزرگ بودن می دهد.

۳- لباس راحت به تن کودکان ببپوشانید

بچه ها از چه لباس های خوششان نمی آید؟

  • بچه ها از لباس های دکمه دار متنفرند. مخصوصا برای شلوار و مخصوصا وقتی که توی دست شویی هستند و عجله دارند.
  • آن ها با به تن داشتن لباس های تنگ نمی توانند دچرخه سواری کنند٬ خوب بدوند و هم پای دوستانشان بازی کنند از پوشاندن دامن و پیرهن های تنگ به تن آن ها خودداری کنید.
  • شاید شما کودکتان را توی سرهمی زیبا و خواستنی ببینید اما آن ها اصلا از سرهمی خوششان نمی آید مخصوصا وقتی که توی دستشویی هستند.
  • حتما برایتان پیش امده که صبح ها مجبور باشید حتی بند کفش کودکتان را ببندید. تا زمانی که بچه ها بستن بند کفش را یاد نگرفتند برای ان ها کفش بندار نخرید.
لباس کودک
لباس کودک

بچه ها از چه لباس های خوششان می آید؟

بچه ها عاشق لباس هایی هستند که در آن ها راحتند. برای دست شویی رفتن مشکلی ندارند. راحت می توانند دوچرخه سواری کنند و بدوند و با دوستانشان بازی کنند. دکه قابلمه‌ ای٬ شلوارهای کمر کش٬ لباس های زیپ دار و کفش های چسپی. این لباس ها علاوه بر انکه محبوب بچه هاست کار شما را راحت تر می کند.

۴- از شب قبل آماده کنید

لباس های که قرار است صبح به تن کودکتان بکنید از شب قبل آماده کنید. اینگونه هم او می داند فردا چه باید بپوشد و هم شما صبح کمتر عجله می کنید. این کار از مشاجره های صبحگاهی می کاهد و جای اعتراضی نمی ماند.

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط خاطره محمدی
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

نکات خواندنی در مورد مراقبت از نوزادان

نگهداري و مراقبت از نوزادتان کاری بسیار مشکل است. بچه‌ای كه تازه متولد شده، آن قدر به‌نظر …