برای شستن یک  بلوز مردانه باید چند قانون پایه و اصلی را در نظر داشته باشیم، این قوانین نه تنها برای اجرا به صورت عملی، بلکه برای به دست آوردن نتیجه‌ی مطلوب و بی عیب و نقص بسیار حائز اهمیت هستند.

همچنین بخوانید:

راهنمای شستن لباس با استفاده از ماشین لباس‌شویی یا ماشین خشک‌شویی

یک دستورالعمل کاربردی و خلاصه برای شستن یک بلوز مردانه

در اولین گام، شما همیشه باید به برچسب و تگ درج شده بر روی لباس توجه کنید، دقت کنید که بر روی این تگ درج شده است که برای شستن این لباس باید از شستشوی دستی استفاده کرد یا آن‌که باید آن را در ماشین لباس‌شویی قرار داد. این مسئله از آن‌جا اهمیت دارد که طریقه‌ی شستشوی دستی و ماشینی لباس‌ها کاملاً متفاوت است و دانستن این نکته به شستشوی بهتر لباس می‌انجامد.


علاوه بر این شما باید سایر جنبه‌ها هم توجه داشته باشید، فراموش نکنید که درجه حرارت آب مصرفی در چگونگی شستن لباس‌ها بسیار تعیین کننده است. از طرفی دیگر قبل از شستن لباس‌ها باید آن‌ها را به خاطر داشتن یا نداشتن لکه‌های احتمالی بررسی کنید. برای آگاهی از سایر موارد حائز اهمیت برای شستشوی بهتر لباس‌ها شما را به مطالعه‌ی این مقاله دعوت می‌کنیم:

لکه‌ها:

اگر بلوز شما لکه‌ای دارد، ابتدا باید برای برطرف کردن آن اقدام کنید. مقدار کافی از محلول لکه‌بر را بر روی لباس اسپری کرده و بدون آن‌که زیاد با دست لباس را چنگ بزنید، چند دقیقه به حال خود رها کنید. بعد از گذشت مدت زمانی، حالا لباس شما آماده است که به صورت دستی یا به کمک ماشین لباس‌شویی شسته شود. برای انتخاب بهترین روش برای شستن لباس مورد نظر خود به تگ لباس دقت کنید.

درجه حرارت آب در ماشین لباس‌شویی:

توجه داشته باشید که همواره لازم است طبق برنامه‌ی شستشوی انتخابی در ماشین لباس‌شویی درجه حرارت آب را هم به دقت انتخاب کنید. درجه حرارت آب نباید از ۳۰ الی ۴۰ درجه سانتی‌گراد بیش‌تر باشد. به صورت معمول درجه حرارت مناسب برای شستن لباس‌ها بر روی تگ لباس درج شده است.

مواد شوینده و ماده‌ی سفید کننده:

برای شستن بلوز خود باید بهترین و کارآمدترین ماده‌ی پاک کننده را انتخاب کنید. اگر لباسی که قصد شستن آن را دارید، رنگی است، بهتر است قبل از اقدام به شستن آن را پشت و رو کنید. این کار کمک می‌کند که رنگ لباس بیش‌تر حفظ شود و لباس دیرتر مات و غیرشفاف شود. فراموش نکنید که نباید از مایع سفیدکننده بر روی لباس‌های خود استفاده کنید. چرا که بافت پارچه‌ها ظریف و حساس است و مایع سفیدکننده به خاطر مواد شیمیایی قوی که در ساخت آن به کار رفته است، بسیار آسیب‌پذیر هستند و به راحتی خراب می‌شوند.

خشک کردن لباس‌ها:

برای اینکه بعد از شستشو، لباسی فاقد چروک داشته باشید، بهتر است که به جای استفاده از ماشین خشک شویی، از یک چوب لباسی استفاده کنید. اگر بعد از آویزان کردن لباس هم چروکی بر روی لباس مشاهده کردید، به راحتی می‌توانید با کمک اتو آن را بر طرف کرده و لباسی مرتب و فاقد چروک داشته باشید.

با رعایت همه‌ی موارد ذکر شده، علاوه بر داشتن لباسی تمیز، به خاطر شستشوی اصولی و درست آن، ماندگاری لباش را هم افزایش خواهید داد.

منبع:
https://www.kamiceria.com/jp/tips/how-to-wash-dress-shirt/

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

2 × سه =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…