انتخاب لباس ورزشی مانند هر لباس دیگری نکات خاص خود را دارد. برای هر نوع ورزش و مکانی باید لباس ورزشی مخصوص به آن را انتخاب کرد.

افراد بسیاری هستند که فکر می‌کنند هر لباس اسپرتی را می‌توانند به لباس ورزشی تبدیل نمایند. اما اگر می‌خواهید جذاب و زیبا به نظر بیایید سعی کنید از این دسته افراد نباشید. قبل از هر چیزی باید رشته ورزشی مورد نظرتان را انتخاب کنید، سپس لباس مناسب را قبل از ثبت نام در باشگاه خریداری نمایید. انتخاب لباس مناسب در حفظ استایل شما تاثیرگذار خواهد بود. به همین دلیل اگر می‌خواهید از استایل خوبی در مکان‌های ورزشی برخوردار باشید به نکات زیر توجه فرمایید. نکات ارائه شده در ادامه این مطلب شامل قوانینی جهت انتخاب لباس ورزشی مناسب است.

لباس ورزشی

لباس ورزشی مناسب هر ورزش را انتخاب کنید

قبل از انتخاب لباس مناسب باید از نوع رشته ورزشی‌تان آگاه باشید. مثلا افرادی که ورزش‌های سرعتی  همچون دو، تردمیل و غیره کار می‌کنند، بهتر است از لباس‌های گشاد و دست و پاگیر دوری نمایند. این افراد باید به دنبال لباس‌های جذب و در عین حال راحت باشند. چرا که ممکن است لباس ورزشی‌ گشاد در بین دستگاه‌ها گیر کرده و مانع از حرکت و انجام ورزش‌تان شود. اما لباس‌های جذب نیز نباید آنچنان تنگ و نفس‌گیر باشند که این مورد هم باز مسائل دردسرساز خود را به دنبال دارد.

لباس ورزشی

انتخاب لباس ورزشی با رنگ‌های تیره

لباس ورزشی با رنگ‌های تیره باعث جذابیت هر چه بیشتر استایل شما خواهد شد. از اینرو سعی شود در هنگام خرید دنبال رنگ‌های تیره باشید چون هم هیکل‌تان را لاغرتر نشان خواهد داد هم جذاب‌تر و تاثیر به سزایی در بالا بردن انگیزه ورزشی خواهد داشت. یا اینکه می‌توانید از ترکیب رنگ‌های تیره در کنار روشن نیز استفاده نمایید. مثلا مشکی می‌تواند در کنار طوسی، سفید، بنفش، یا نارنجی و یا … ترکیب رنگ بی‌نظیری برای لباس ورزشی ایجاد کند.

لباس ورزشی

لباس ورزشی مناسب برای باشگاه‌ها از جنس فیت درای باشد!

بهترین گزینه برای لباس ورزشی لباس‌هایی هستند که به درای فیت (Dri Fit ) معروف هستند. در واقع این لباس‌ها مانع نفس کشیدن پوست نمی‌شوند، در اثر تعریق لباس سفیدک یا شوره نمی‌زند و از همه مهمتر بسیار راحت هستند و احساس خوبی به ورزشکار خواهد داد. به طور کل لباس‌های باشگاهی یا ورزشی نباید صد در صد نخی باشند.

لباس ورزشی

لباس ورزشی بدون آستین بپوشید

تاپ‌های ورزشی نمونه لباس‌های مناسب ورزشی هستند که عرق بدن را گیر نمی اندازند و در عین حال راحت و آسان می‌توان حرکات ورزشی را انجام داد. در صورت تمایل به لباس‌های آستین‌دار، سعی شود آستین آن زیاد بلند نباشد. لباس انتخابی سبک و از وزن کمی برخوردار باشد تا در آن احساس راحتی داشته باشید. برای انتخاب لباس زیر مناسب نیز دقت کنید. برای فهمیدن نحوه ی انتخاب لباس زیر مردانه به این مقاله  و لباس زیر زنانه به این مقالات  رجوع کنید.

لباس ورزشی

انتخاب کفش ورزشی مناسب

کفش ورزشی نیز مانند انتخاب لباس ورزشی باید با توجه به نوع رشته ورزشی انتخاب شود. به عنوان مثال کفش رانینگ که مخصوص ورزش‌های با تحرک زیاد و یا دویدن است با کفش ترینینگ که ویژه تمرینات ساده‌تر است تفاوت زیادی دارند. یا اینکه کفش کوهنوردی با سنگ‌نوردی کاملا متفاوت است. از اینرو نمی‌توانید کفش یک رشته ورزشی را برای دیگر ورزش‌ها به کار ببرید.

لباس ورزشی

هدبند فراموش نشود!

هدبند یکی از لوازم ورزشی است که داشتن آن برای ورزشکاران ضروری است. هدبند ورزشی سبک بوده و مانع تنفس پوست نمی‌شود و معمولا حالت حوله‌ای دارد. همچنین مانع ریزش عرق روی صورت می‌شود و حس بهتری به دنبال خواهد داشت.

منبع: دیجی استایل

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

سیزده − یک =

همچنین بررسی کنید

آموزش ساخت عروسک دست ساز

عروسک دست ساز کاردستی‌ای است متفاوت و با قابلیت شخصی سازی که شما می‌توانید به کودک خود آمو…