انبار کردن لباس‌های زمستانی با روش های بسته بندی درست، نگهداری و انبار کردن صحیح فرصتی برای تعمیر، بازیافت و مرتب کردن فراهم خواهد کرد. در قسمت اول از این مقاله‌ی بلند درباره‌ی مقدمه‌ی این کار صحبت کردیم. با ما تا پایان قسمت سوم همراه باشید.

همچنین بخوانید:

یک مشاور استایل لباس آقایان توصیه می‌کند: چگونگی شستشوی لباس‌های مردانه

 

بخش دوم

انبار کردن لباس‌های زمستانی

انبار کردن لباس‌های زمستانه

یک : لباس‌های زمستانی‌ غیر ظریف خود را در کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید.

 • کیسه‌های پلاستیکی مناسب‌ترین روش برای انبار کردن لباس‌های زمستانی‌ی غیر ظریف هستند. آیتم‌های ضخیم‌تر مانند لباس‌های جین و سوئیشرت‌ها را به دقت تا کرده و در کف کیسه‌های پلاستیکی قرار دهید. پیراهن‌ها، تیشرت‌ها و دامن‌هایی را که به دقت تا کرده‌اید در بالای کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید.
 • کیسه‌های وکیوم که فشرده می‌شوند، از آن‌جایی که جای بسیار کمی را اشغال می‌کنند، بسیار مناسب هستند ولی از طرفی دیگر در این کیسه‌ها امکان تبادل هوا بین لباس‌ها وجود ندارد.
 • کیسه‌های پلاستیکی برای نگه‌داری از لباس‌ها برای مدت کوتاهی مناسب هستند، اگر میخواهید لباس‌ها را برای بیش از یک فصل انبار کنید بهتر است که از کیسه‌های پارچه‌ای کتانی و یا جعبه‌های مقوایی استفاده کنید.
 • برای اینکه لباس‌ها در طی مدت نگه‌داری بوی خوبی داشته باشند و از افت و حشره دور باشند از نفتالین استفاده نکنید. مقداری اسطوخودوس، میخک یا برگ درخت سدر را درون کیسه‌ای گذاشته و لا به لای لباس‌ها قرار دهید.

انبار کردن لباس‌های زمستانه

نکته

به دنبال راهی برای کم کردن فضای اختصاص یافته برای انبار کردن لباس‌های زمستانی باشید. بعد از اینکه لباس‌ها را درون کیسه‌های مناسب قرار دادید، انها را در زیر تخت خواب قرار داده و مطمئن شوید که فضای کافی برای جابه‌جایی هوا وجود دارد.

از دست ندهید:

شستن لباس‌های زیر ظریف‌

دو: لباس‌های ظریف‌تر خود را در میان دستمال کاغذی بپوشانید

 • برای نگهداری و انبار کردن لباس‌های زمستانی ظریف‌تر خود لازم است که دقت بیش‌تری داشته باشید. بعد از اینکه این لباس‌ها را از خشکشویی تحویل گرفتید، آن‌ها را از کیسه‌های پلاستیکی جدا کرده، به دقت آن‌ها را تا کرده و در دستمال‌های کاغذی غیر اسیدی قرار داده و سپس آنها را درون کیسه‌های پارچه‌ای نگهداری کنید.
 • کیسه‌های پلاستیکی اجازه‌ی به جریان درآمدن هوا در میان لباس‌ها را نمی‌دهند و برای نگهداری لباس‌های تهیه شده از الیاف طبیعی مناسب نیستند.

سه : پولیورهای خود را تا کنید

 • از آویز لباس برای نگهداری پولیورهای خود استفاده نکنید، چرا که آویزان کردن این دسته از لباس‌ها باعث از فرم افتادن آن‌ها خواهد شد. لباس‌ها را تا کرده و پولیورهای ضخیم‌تر را در کف کبسه‌ی پارچه‌ای یا پلاستیکی قرار دهید.
 • سعی نکنید تا بیش از اندازه لباس را درون یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید، چرا که با این کار از جریان پیدا کردن هوا در میان لباس‌ها جلوگیری خواهید کرد.

چهار: کت‌های زمستانی را تا کرده و انبار کنید

 • زمانی که فصل سرما به پایان می‌رسد، بسیاری کت‌های زمستانی‌ی خود را در گوشه‌ی کمک آویزان کرده و تمام فصل بهار و تابستان آن را به حال خود رها می‌کنند، ولی باید توجه داشته باشید که آویزان کردن لباس‌ها به مدت طولانی باعث می‌شود که شکل خود را از دست بدهند. بهترین راه برای نگه‌داری از کت‌های زمستانی بعد از پایان فصل سرما تا کردن و قرار دادن آن‌ها درون کیسه‌های پلاستیکی است.
 • جیب‌های کت‌ها را بگردید و هر گونه وسیله‌ی اضافی درون آن‌ها را خالی کنید.
 • کت‌های خود را بشویید.
 • کت‌ها را تا کرده و درون کیسه‌های پلاستیکی یا پارچه‌ای قرار دهید، کیسه‌ها را بیش از اندازه پر نکنید.

از دست ندهید:

شستشوی لباس‌ها بدون استفاده از ماشین لباس‌شویی

آموزش روش انبار کردن لباس‌های زمستانی (قسمت دوم) | مجله ارنیکا

پنج: پیراهن‌ها و لباس‌های تهیه شده از خز و پوست حیوانات را آویزان کنید

 • این دسته از لباس‌های زمستانی را باید بر روی آویز لباس نگهداری کنید. بعد از آویزان کردن این لباس‌ها از روکش پارچه‌ای بر روی آن‌ها استفاده کنید
 • اگر پیراهن از مواد غیر ظریف ساخته شده باشد، می‌توان آن را تا کرده و در کیسه‌ی پلاستیکی نگهداری کرد.
 • از لباس‌های تهیه شده از پوست حیوانات باید در درجه حرارت مخصوصی نگهداری شوند.

منبع:

wikihow

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

16 + چهار =

همچنین بررسی کنید

معرفی انواع لباس زیر مردانه

لباس زیر مردانه یکی از اساسی‌ترین مواردی است که باید  آقایان در لباس پوشیدن به آن توجه داش…