در قسمت اول این مقاله به نکاتی جهت طراح لباس شدن اشاره شد. در ایم مطلب به ادامه‌ی مقاله‌ی اول می پردازیم.

اگر می­ خواهید که آمارفروش طرحتان روز به روز افزایش یابد باید با مشتری ­هایتان مدارا کنید اگر بخواهید یک مدل لباس را به تولید زیاد برسانید مثلا هزار عدد از آن را تولید کنید باید ابتدا همه­ ی کارهای طراحی و جزئی را به درستی انجام دهید و این باعث می ­شود توانایی طراحی شما افزایش یابد و موجب بالا رفتن فروش طرحتان شود. بعضی مدل ها و طراحی ­ها باعث می شود مشتری آن­ها را نپسندد و آن­ها را باز گرداند و موجب افت سرمایه گذاری طراح شود.

طراح لباس

توجه داشته باشید از نمونه کار­های رقیبانتان الهام بگیرید و توجه داشته باشید که آن­ها از چه نوع پارچه‌­ای استفاده می­‌کنند یا اندازه زیپی که در لباس استفاده می کنند چه قدر باشد (تا به اندازه کافی برای لباس مناسب باشد) ،کیفیت پارچه و دوام لباس و رنگ­هایی که در کشور شما بیشتر مورد توجه است و به فروش می­رسد الهام گرفتن از کار رقیبان به معنای کپی کردن کا ر آن­ها نیست بلکه به معنای مشاهده کردن و ایده گرفتن است.

 

  با برداشتن بهترین ویژگی ­های هر نمونه و تجزیه و تحلیل کردن آن شما می­ فهمید که چه چیزی مورد علاقه گرفتن یک لباس می شود و با این کار جزء بهترین فروشنده ­ها می­ شوید.

لباس­های گران قیمت معمولا در طول سال چند بار پوشیده می­ شوند وخیلی شیک و محشر هستند ولی ممکن است که درامد لازم را که با آن بتوانید زندگی کنید را برای شما مهیا نکند .مشتری­ها (چه مغازه دار و چه مردم عادی ) در مرحله­ ی اول به این نکته توجه می­کنند که چه لباسی تن خور خوبی دارد و عالی به نظر می­رسد .

 نمونه ­های کلیدی را طراحی کنید

برای طراح لباس شدن عشق وعلاقه و مهارت­هایتان اولین چیز مهم می­ باشد، شاید در طراحی لباس یوگا نابغه باشید یا شاید در طراحی اقلام جانبی برای لباس مهارت داشته باشید.

توانایی خود را بسنجید. باید علاقه ومهارت خود را با نیازهای بازار تطبیق دهید و با مد روز باشد که جنس شما را بخرند و باید تصمیم بگیرید و بسنجید که آیا صنعت مد برای ورود شما به خود آماده است. قبل از آن­که تصمیم بگیرید در یک صنعت طراحی مشغول کار شوید باید توانایی­ و استعداد خود را ارزیابی کنید.

برای اینکه در شغلتان موفق باشید لازم است بدانید که به چه چیزی علاقه­ دارید شاید شما به بحث لباس­ها علاقه مند باشید ولی در بخش صنعت مد این موضوع تنها بخشی از کار اصلی است.

همچنین باید توانایی روابط اجتماعی و شور و شوق برای سخت کار کردن و وقت گذاشتن  واعتماد به نفس و نداشتن استرس و محکم بودن زمانی که مورد انتقاد قرار می­ گیرید و توانایی داشتن تسلط بر خود و منظم بودن در امور مختلف  و همچنین نباید با رئیس و کارفرمایان بالاسری مشکل داشته باشید .

اگر بخواهید تمام زندگی خود را وقف کار کنید و از آن لذت ببرید و برایتان نا­امنی­ها و عدم اطمینان مهم نباشد و از آنچه باور دارید دفاع کنید به توصیه­ های افراد بالاسری و ماهر گوش فرا دهید واسترس را از خود دور کنید. ایده­های مختلف ارائه دهید واحساس کنید که با کارطراحی  نفس می­کشید و با آن زندگی می­کنید. شما به احتمال زیاد می­توانید طراح مد و لباس شوید .

طراح لباس

اگر می­ خواهید در کارتان موفق شوید  درکنار کار طراحی آموزش تجارت و کسب و کار را بیاموزید . طراح مد موفق بودن تنها به خلاقیت و علاقه بستگی ندارد بلکه باید اطلاعاتی در مورد تجارت و کسب و کاردنیای مد داشته باشید و اطلاعات خود را در دنیای صنعت مد به روز رسا­نی کنید.به طور مثال مجله­ هایی مانند womens wear daily وdaily news record را مطالعه کنید.

در بعضی از برنامه ­ها نقش بازاریابی بیشتر از موارد دیگر است بنابر­این باید تحقیقات لازم را در مورد برنامه کاریتان انجام دهید. بسیاری از برنامه ­های کار طراحی مد شامل دوره ­های بازاریابی است  و باید دوره ­ی کوتاهی در این زمینه آموزش ببینید . مشتری­ های خود را بشناسید.

متوجه باشید که مشتری شما چقدرپول خرج می­ کند ،سبک زندگی او چگونه است، در چه مکان­ هایی خرید می ­کند یا موقع خرید کردن ازچه چیز­هایی خوشش می آید و دقت کنید که نیازهای اساسی آن­ها چه چیز­هایی است و موقع نداشتن پول کافی برای چه چیز­هایی حاظرند پول خرج کنند اگر شما کار بازاریابی را انجام دهید متوجه می­شوید که چگونه و به چه سبکی با مشتری­ها و نیازهایشان کنید.

نمایشگاه­ها یک فرصت عالی برای افزایش در­ک شما از صنعت دنیای مد است و متوجه نیاز­های مشتری می­شوید واین برای شما کار­ساز است که درعر­صه­ ی رقابت باقی بمانید .رقیب های خود را بشناسید و همواره دقت کنید که رقیبانتان درچه زمینه­ای از موارد علاقه شما کار می­کنند.

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط خاطره محمدی
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

نکات خواندنی در مورد مراقبت از نوزادان

نگهداري و مراقبت از نوزادتان کاری بسیار مشکل است. بچه‌ای كه تازه متولد شده، آن قدر به‌نظر …