رفتن به پیش دندان پزشک و اقدامات درمانی ترمیم هم هزینه بر است و هم برای تعدادی این عمل بسیار دردناک است. بهترین روش برای درمان پوسیدگی دندان مراجعه به دندانپزشک است.

رفتن به پیش دندان پزشک و اقدامات درمانی ترمیم هم هزینه بر است و هم برای تعدادی این عمل بسیار دردناک است. اما روش های طبیعی برای جلوگیری از این مشکل  امکان پذیر است. عوامل زیادی برای ایجاد سوراخ شدن و پوسیدگی دندان ها وجود دارد. بارها شده که به دلیل این مشکلات دندانپزشک مجبور به کشیدن دندان شده است.که این عمل بسیار با ترس همراه بوده و عملی بسیار ناخوشایند است. روش درمان مناسب برای دندان  سوراخ شده و حفره  ایجاد شده در دندان ها پر کردن است.  برای رفع پوسیدگی‌های دندانی خود باید به پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید:

پوسیدگی دندان و راه‌های جلوگیری از بروز آن

هشدار: قبل از انجام هر کدام از این امور لطفا با پزشک معتمد خود مشورت کنید یا از دندانپزشک بپرسید و هیچ درمانی را بدون صحبت با پزشک انجام ندهید.

مواد معدنی

ایجاده حفره در دندان می تواند هم در خارج و هم در داخل دندان رخ بدهد. دلایل زیادی در ایجاد سوراخ شدن دندان موثر است که یکی از علت های مهم آن رژیم های غذایی است. عدم وجود میزان کافی مواد معدنی در رژیم غذایی باعث این می شود که دندان ها شروع به از بین رفتن کنند. مهمترین راه برای اینکه احتمال از بین رفتن دندان ها را کاهش بدهید این است که از مقدار کافی مواد معدنی لازم دندان هایتان را دریافت کنید.

مواد غذایی که باید در رژیم غذایی مصرف کرد

مواد غذایی چون روغن نارگیل، مواد لبنی ارگانیک، عصاره استخوان، گوشت تازه، گوشت قرمز مانند جگر و سبزیجات پخته شده باید حتما در وعده های غذایتان بگنجانید. مواد غذایی که حاوی اسید فیتیک است به طور کلی مصرف آن ها برای سلامت دندان ها مفید است. قندهای فراوری شده باعث رشد بیشتر باکتری های مضر شده و اسید بیشتری برای پوسیدن دندان ها در دهان ترشح می شود. دانه ها، حبوبات، آجیل، غلات و غیره … حاوی اسید فیتیک است. علاوه بر آن مصرف مکمل های غذایی مانند منیزیم، ژلاتین و همچنین روغن کبد ماهی توصیه می شود.

آب نمک
بهتر است صبح ها قبل از مسواک زدن به مدت یک دقیقه آب نمک غرغره کنید. همچنین روزی سه بار قبل از مصرف غذا این کار را تکرار کنید.
مصرف سیر

باید بدانید که سیر یک ماده ضد میکروبی قوی است. اگر علت پوسیدگی دندان های شما از عفونت باشد ، قرار دادن سیر بر روی آن به از بین رفتن عفونت کمک می‎ کند.

مسواک زدن
مراقبت و نگه داری از دندان امری بسیار مهم است. با مسواک زدن مرتب و به موقع دندان ها باکتری های مضر را از دهان خود خارج کنید. قبل از خواب حتما مسواک بزنید زیرا بقایای مواد غذایی باعث تغذیه‌ی باکتری های داخل دهان شده و اسیدی ترشح می کنند که باعث حل شدن مینای دندان می شود. مینای دندان از دندان در برابر پوسیدگی محافظت می کند.

مسواک زدن
نخ دندان
گاهی فاصله ی بین دندان ها بسیار کم است و مواد غذایی و جرم بین آن ها با مسواک از بین نمی رود. بهترین روش برای جلوگیری از پوسیدگی و از بین رفتن دندان ها علاوه بر مسواک نخ دندان است.

نخ دندان
مراجعه به دندان پزشک
بعض از افراد از دندانپزشک می ترسند. آنچه که یک دندان پزشک می بیند ما توانای تشخیص آن را نداریم. با مراجعه مرتب به دندان پزشکی می توانیم از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کنیم و قبل از آنکه دندان دچار سوراخ شود به درمان آن بپردازیم. مراقبت و پیشگیری از خراب شدن دندان ها بسیار کم هزینه تر از ترمیم آن هاست. پس بهتر است فرهنگ مراجعه به دندان پزشکی را گسترش دهیم.

دندان پزشک
فلوراید
دهان شویه های حاوی فلوراید برای دندان ها بسیار مفید است. فلوراید مواد معدنی را به دندان ها رسانده و از آسیب و پوسیدگی آن ها جلوگیری می کند.

منبع:سایت تابناک

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط خاطره محمدی
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

یک نظر

  1. Avatar

    امید

    ۱۳۹۷-۰۹-۲۸ در ۰۰:۵۳

    سلام من هر وقت برای پیشگیری به دندان پزشک مراجعه کردم هیچ کار اصولی برام انجام نداد

    پاسخ

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

نکات خواندنی در مورد مراقبت از نوزادان

نگهداری و مراقبت از نوزادان کاری بسیار مشکل است. بچه‌ای که تازه متولد شده، آن قدر به‌نظر ظ…