آرایش به معنی پوشاندن بعضی از لکه ها و معایب احتمالی چهره و پررنگ تر نمودن زیبایی چهره تان می باشد. وظیفه آرایش تغییر چهره و گریم شما نیست.خود را صاحب چهره‌ای پرعیب و ایراد ندانید. تصور نکنید فقط از طریق آرایش می‌توانید به زیبایی برسید. سعی کنید تصویر مناسب‌تری از چهره‌تان برای خود مجسم نمایید و احساس کنید زیبا و دوست‌داشتنی هستید. هرفردی چهره منحصر بفرد و خاص خود را دارد، بنابراین قبل از هرچیز خود را زیبا و دوست داشتنی بدانید.ما در اینجا نکات مهمی برای خانم هایی داریم که می خواهند با آرایش کمتر چهره خود را زیباتر کنند.

۱. با یک آینه بزرگ نما و تمیز کردن پوستتان شروع کنید.

موهایتان را ببندید و از روی چهره تان دور کنید تا گردی صورت تان کامل باشد. پوست صورت و گردن تان را با استفاده از تونرهای تمیزکننده و پنبه بهداشتی پاک کنید. اگر پوست تان خشک است از کرم مرطوب کننده یا کرم ضدآفتاب با spf15 به بالا بزنید و تا پایین گردن تان ادامه دهید. این کار علاوه بر یکنواخت کردن پوست، از چین و چروک صورتتان جلوگیری می کند.

۲. زیرسازی کنید.

یک فونداسیون متناسب با پوستتان انتخاب کنید. رنگ فونداسیون نباید خیلی تیره یا خیلی روشن باشد، زیرا پوست شما را غیر طبیعی نشان می دهد این فونداسیون را در نواحی پوست صورت تا پایین گردن استفاده کنید تا لک ها ی احتمالی از بین رفته و پوستتان یکنواخت شود. برای این کار از پد های مخصوص این کار می توانید استفاده کنید.

۳. ابروهایتان را مرتب کنید.

زیبا ساختن ابروها می‌تواند چهره شما را زیباتر کند.  مدل ابرو به قیافه شما جلوه می دهد. ابروهایتان را مرتب کنید. با سایه ابرو جاهای خالی ابروهایتان را پر کنید. دقت کنید رنگ مداد یا سایه با رنگ ابروهایتان هماهنگی داشته باشد.


 ۴. رژ گونه طبیعی استفاده کنید.

یک رژ گونه با رنگ صورتی، گلبهی که براق کننده نیز ندارد استفاده کنید. رنگهای طبیعی گونه هایتان را شاداب و چهره تان را چوان و بشاش نشان می دهد. رژگونه های تیره را کنار بگذارید. رنگهای تیره آرایش شما را غیر طبیعی و مضحک جلوه می دهد. یک برس مناسب انتخاب کنید، گونه هایتان را داخل دهان بکشید، و از استخوان گونه تا فرورفتگی به صورت، بطور اریب رژ گونه بزنید.

۵.  سایهچشم طبیعی استفاده کنید.

بله، رنگهای متنوع سایه چشم زیبا هستند. ولی اغلب رنگهای زیبا و براق برای آرایش شب و آرایشهای غلیظ مناسب تر است. بنابراین تنها به یک سایه چشم بژ یا رنگ طبیعی و نزدیک به رژگونه تان اکتفا کنید. در صورتی که تصمیم دارید آرایش چشمهایتان آرایشی سنگین داشته باشد، از رژ لب مات و کمرنگ استفاده کنید.

 ۶. از ریمل مناسب استفاده کنید.

 اگر لازم است قبل از ریمل زدن با مدادچشم دور چشمتان را کمی پررنگ کنید. به چشمهایتان کمی حالت بدهید. مداد کشیدن داخل چشم می تواند چشمهای شما را درشت تر نشان دهد. دراین کار افراط نکنید. اگر مژه های کم پشتی دارید از ریمل حجم دهنده و اگر مژه های بلندی دارید از فر مژه استفاده کنید . لازم نیست ریمل از مژه هایتان چکه کند. از ریمل بدون خورده مژه تنها برای تیره کردن مژه ها و جدا ساختن آنها از هم استفاده می شود. اول از عرض مژه ها و بعد از آن، تنها مژه های بالا را از طول ریمل بزنید.

۷. رژ لب بزنید.

رژ لب های کمی براق را به جای رژ لبهای خشک توصیه می کنیم. رژ لب را بالاتر از لبهایتان نکشید. اگر همیشه از خط لب استفاده می کنید از رنگهای متضاد با رژ لب فاصله بگیرید. سعی کنید در طول روز از رژ های با رنگ طبیعی و کمی براق استفاده کنید.اگر هم لبهای خوش رنگی دارید از یک براق کننده ساده استفاده کنید. درخشش لب ها، به لبخندتان زیبایی اضافه می کند .

نکات تکمیلی

از کمی کرم پودر یا سایه به رنگ بژ برای کنار بینی و خط حد فاصل چانه تا گوش استفاده کنید. با برس یک خط محو بکشید تا مرز بین گردن وصورتتان جدا شود.

و در آخر، سعی کنید چهره خود را به آرایش هر روزه عادت ندهید. با تکرار هر روز آرایش، هم  پوستتان خسته و کدر می شود و هم چشمتان به چهره بی آرایش خود عادت نمی کند.

هر شب قبل از خواب و بعد از هر آرایش، پوستتان را با پنبه و پاک کننده مناسب تمیز کنید و بشویید. باقی ماندن آرایش روی پوست باعث ایجاد ناراحتی و مشکلات پوستی خواهد شد.

منبع:

سایت نمناک

سایت تبیان

سایت بیتوته

http://fitnessmagazine.ir

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط زلیخا قربانی
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

چند درمان گیاهی به دردبخور برای بیماری روده

با بالا رفتن سن هضم و جذب برخی از خوراکی‌ها برای معده و روده سخت می‌شود. برای جلوگیری از ن…