هر فرد باید به صورت روزانه زمانی را برای ورزش کردن در برنامه ی خود بگنجاند تا بتواند از میزان استرس و فشاری که بر بدنش وارد می شود بکاهد. لازم است برنامه ورزش به گونه ای تنظیم شود که امکان متناوب بودن  و تکرار آن را فراهم کند. اما سوالی مطرح می شود که بهترین زمان برای انجام ورزش روزانه چه زمانی است؟ ما در این مطلب از مجله ارنیکا به اختصار به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

چگونگی ورزش کردن در طول روز

کی باید ورزش کنیم؟

درمورد بهترین زمان برای ورزش نظرات متعددی وجود دارد اما به طور قطع نمی توان نظر داد. برخی صبح را بهترین زمان برای انجام حرکات ورزشی می دانند زیرا معتقدند تمرین و فعالیت ورزشی به هنگام صبح باعث کاهش فشار خون و بهبود خواب شبانه می شود. اما برخی دیگر بعد از ظهر را زمان مناسبی برای ورزش می دانند زیرا بدن از توان و قدرت بیشتری برخوردار خواهد بود.


همچنین بخوانید:

ورزش ایروبیک چیست و چگونه ورزش ایروبیک را شروع و به پایان برسانیم؟


ورزش اول صبح

ورزش صبحگاهی با کاهش ۱۰ درصدی فشار خون باعث خواب طولانی و چرخه ی خواب با کیفیت می شود. اگر به دنبال چربی سوزی زیاد نمی باشید و فقط می خواهید وزش کنید ورزش صبحگاهی را به شما پیشنهاد می کنیم. از نکات مثبت ورزش صبحگاهی می توان به این مورد اشاره کرد که آلودگی هوا در صبح کمتر است و می توانید در فضای آزاد و هوای پاک ورزش کنید. همچنین انرژی مورد نیاز برای فعالیت های روزانه تامین می شود. برخی از محققان صبح را زمان مناسبی برای ورزش نمی دانند زیرا معتقدند اگر فرد شب به موقع نخوابیده باشد به هنگام صبح برای برخواستن از خواب با مشکل مواجه خواهد شد و اگر صبح ها انگیزه لازم برای بیداری و انجام تمرین ورزشی را نداشته باشد نمی تواند به طور مکرر ورزش کند و برنامه منظم برای انجام آن داشته باشد.

ورزش بعد از ظهر

برای افرادی که عادت ندارند زود بیدار شوند ورزش کردن اول صبح مناسب نیست و بهتر است پس از اتمام کارهایشان ورزش کنند. پس از یک روز فعالیت روزانه، ورزش می تواند به شما کمک کند تا با انجام نرمش به بدنتان آرامش ببخشید. محققان دریافتند ورزش کردن در بعداز ظهر و ساعات اولیه شب به شما  کمک می کند تا راحت تر به تناسب اندام مورد نطر خود دست یابید زیرا میزان هورمون ها و دمای بدن در این ساعات افزایش یافته و شما می توانید کالری بیشتری بسوزانید و لاغرتر شوید.

چگونگی ورزش کردن در طول روز


از دست ندهید:

نگاهی به چند حرکت ورزشی ساده در خانه


ساعت بدن

ریتم شبانه روزی بدن شما مشخص می کند چه نوع آدمی هستید و بدن شما دارای چه خصوصیاتی می باشد. ریتم شبانه روزی با چرخش ۲۴ ساعته زمین کنترل می شود. این ریتم بر عملکردهای بدن مانند میزان ترشح هورمون ها، دمای بدن، فشار خون و.. تاثیرگذار است که آگاهی از این ها برای انجام تمرینات ورزشی ضروریت دارد. اگر شما شناخت کافی از ریتم شبانه روزی خود ندارید می توانید ساعات مختلف روز را امتحان کنید. برای مثال چند هفته اول را صبح ها ورزش کنید، بعد ظهرها را امتحان کنید و بعد عصرها را.

چند نکته در رابطه با نحوه ورزش کردن

  • می توانید با نام نویسی در یک باشگاه برنامه روزانه ای برای تمرینات ورزشی داشته باشید.
  • در صورت آلوده بودن هوا می توانید تمرینات ورزشی ساده ای را در منزل انجام دهید.
  • با شکم پر ورزش نکنید و اگر نمی توانید با شکم خالی ورزش کنید دو ساعت قبل از ورزش یک غذای سبک میل کنید.

اگر هنوز به ورزش عادت نکرده اید و برنامه ای برای آن ندارید با تنظیم یک ساعت خاص برای تمرین می توانید ورزش را جزء عادات زندگی خود درآورید.

 

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

منابع: مجله بیتوته

مجله چطور

سایتsport

سایت نمناک

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در سلامت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه کتلت سویا + معرفی ۵ غذای خوشمزه بدون گوشت

تا حالا به این فکر کردید که بدون گوشت چه غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توان پخت ولی در عین حال هم…