رنگ‌ها در دنیای مد  و فشن بسیار دقیق با حفظ توازن انتخاب می‌شوند. با خواندن این مقاله می توانید پالت رنگی ایدئال خود را هماهنگ با رنگ‌های طبیعی بدن انتخاب کنید.

در مقاله اهمیت رنگ در دنیای مد و فشن در مورد چرخه رنگ و چگونگی ترکیب رنگ‌های مکمل و جفت رنگ‌ها توضیح داده شد. در این مقاله نیز با ادامه بحث رنگ در دنیای مد و فشن با سایت ارنیکا همراه باشید.

از دست ندهید:

اهمیت رنگ در مد و فشن در چیست؟

 رنگ‌ها

تاثیر رنگ‌ها در دنیای مد و فشن

حفظ توازن

معمولا در انتخاب رنگ‌ها با تدبیر عمل کنید. همین‌طور جفت رنگ‌ها را با هم ترکیب نکنید و یکی را برای شلوار و دیگری را برای پیراهن استفاده کنید که نتیجه‌ی آن هم ظاهری بسیار متضاد و غیرقابل‌تحمل می‌شود.

رنگ‌ها فشن

یک قاعده سرانگشتی این است که لباس پایین تنه و بالا تنه خود را به رنگ‌های تیره و روشن تقسیم کنید. به عنوان مثال، ممکن است رنگ‌های روشن‌تری را برای بالا تنه (پیراهن، بلیزر، کت و غیره) انتخاب کنید و رنگ‌های تیره‌تری را برای پایین تنه (شلوار) بپوشید.

همین‌طور باید مراقب باشید که هیچ تک رنگی در کلیت لباس‌های شما غالب نباشد که می‌تواند باعث شود، ظاهری خسته‌کننده یا کاملا یکنواخت پیدا کنید. همواره به یاد داشته باشید که بین تُن یا آهنگ رنگ‌هایی که می‌پوشید تفاوت قائل شوید تا توازن را برقرار کنید. قاعده دیگر هم اینکه، لباس‌های روشن‌تر را زیر و لباس‌های تیره‌تر را رو بپوشید.

تن رنگی‌ پوست و پالت رنگ

می‌توان هر فردی را با دسته‌ای از رنگ‌های مناسبش سِت کرد. به این مجموعه رنگ‌ها اصطلاحا پالت‌های (Palettes) رنگ گفته می‌شود. وقتی شروع به آزمایش رنگ‌های مختلف می‌کنید، هدف این است که پالت ایدئالی از رنگ‌ها و سایه‌های مختص خود را انتخاب کنید. از آنجایی که همه‌ی افراد‌ با هم تفاوت دارند، هیچ قانون همگانی در این رابطه وجود ندارد. اما می‌توان برای سهولت در انتخاب رنگ‌ها چند ترفند ساده را به کار برد.

رنگ‌ها

تشخیص پالت رنگی ایدئال با رنگ طبیعی بدن

تشخیص پالت ایدئال برای هر فرد، با رنگ‌های طبیعی بدن انجام می‌گیرد. مشخصاتی که موجب تعیین پالت رنگی هر فرد می‌شود، رنگ چشم، رنگ پوست و رنگ مو است. بسیاری تصور می‌کنند رنگ پوست، خودش یک سایه‌ی مجزا است (مانند سفید، سیاه، قهوه‌ای، برنزه و غیره)، اما اگر به دقت به پوست خود توجه کنید، متوجه ظرافت‌های بسیاری می‌شوید. در پوست‌های روشن‌تر، رنگ‌های طبیعی آبی روشن، قرمز و صورتی رُزی دیده می‌شوند و در پوست‌های تیره‌تر، ته‌رنگ‌های طلایی تیره‌ و زرد دیده می‌شود. بنابراین، می‌توان از رنگ‌هایی برای لباس استفاده کرد که از این ته‌رنگ‌های طبیعی پوست برخوردار باشند.

به عنوان مثال، برای فردی با پوستی روشن، بهترین انتخاب، رنگ‌های سرد (رنگ‌های متمایل به آبی) خواهد بود. برای فردی با پوستی تیره‌تر نیز، رنگ‌های گرم‌تر (رنگ‌های متمایل به زرد) بهترین انتخاب خواهد بود. می‌توانید نمونه‌ای از دو گروه رنگی سرد و گرم را در تصاویر زیر مشاهده کنید.

 نگاهی  کوتاه و سریع  به تاثیر رنگ‌ها در دنیای مد و فشن | مجله ارنیکا

یافتن پالت رنگی ایدئال برای هر فرد، بیش از آنکه به مسئله‌ای علمی باشد، هنر است. قبل از اینکه مناسب‌ترین رنگ‌ها برای خود را مشخص کنید، می‌توانید تا جای ممکن آزمون و خطا کنید. استفاده از پالت‌های رنگ‌ گرم و سرد بر اساس تن رنگی پوست می‌تواند شروع بسیار خوبی باشد.

همچنین نباید اجازه دهید رنگ‌های طبیعی بدن غالب شوند. بنابراین، اگر پوست بسیار روشنی دارید، نباید از رنگ‌های بسیار برجسته‌ای استفاده کنید که نتیجه‌ی آن تضاد شدید با رنگ‌های طبیعی بدن و در نتیجه‌ تاثیر نامطلوب خواهد بود. اما وقتی بتوانید به درستی رنگ لباس‌های خود را با ویژگی‌های طبیعی خود ست کنید، لباس‌هایی خواهید داشت که به نظر می‌رسند فقط برای خود شما طراحی شده‌اند. این همان هماهنگی ایدئالی است که حاصل ادغام خوب رنگ‌ها است.

منبع:

 https://www.kinowear.com/color-everything-need-know

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

15 − پنج =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…