ورزش در سلامتی انسان نقش بسیار بالایی دارد. امروزه معمولا افراد برای انجام انواع ورزش ها، به باشگاه های ورزشی می روند. اما این کار سبب اتلاف وقت  می شود و هم این که هزینه بالایی نیز دارد. افراد می توانند بدون رفتن به باشگاه ها روزانه در منزل خود اقدام به ورزش کنند؛ در این پست از مجله ارنیکا نگاهی به چند حرکت ورزشی ساده در خانه خواهیم داشت.. همان طور که همه افراد می دانند قبل از انجام ورزش بهتر است تا بدن خود را با چند نرمش گرم کنند.


همچنین بخوانید:

چگونگی انتخاب لباس ورزشی مناسب


طناب زدن

یکی از بهترین و ساده ترین ورزش ها طناب زدن است. در حالت پروانه، پرش در هر بار طناب زدن، دو بار تکرار می شود. وقتی طناب از زیر پا عبور داده می شود و پرش دیگر وقتی طناب بالای سر قرار می گیرد. حرکت دیگری که با طناب زدن می توان انجام داد، کشش طناب به به پایین است. به این صورت که طناب در جایی محکم و مطمئن بسته شود. سپس پا های خود را خم کرده و سر و سینه به سمت جلو داده شود. طناب به سمت گوش کشیده می شود و شانه ها تحت فشار قرار می گیرند.

چند حرکت ورزشی ساده در خانه

راه رفتن با پای بسته به وسیله طناب: در این حالت هم  گره محکمی در طناب زده و دور پا ها می بندند. سپس چند قدم به طرف راست و چپ انجام داده، و این حرکت تکرار می شود.


به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

یکی از  چند حرکت ورزشی ساده در خانه : اسکوات

از ساده ترین حرکت ها مخصوص عضلات پا و باسن است. این حرکت را در باشگاه ها به وسیله دمبل یا هالتر انجام می دهند. اما در منزل به جای آن ها، می توان از بطری های آب استفاده کرد. دست ها را به سمت جلو کشیده می شود، و پا ها به اندازه عرض شانه باز می شود، چانه کمی به سمت بالا می رود، و در نهایت این که حرکت نشست و برخواست انجام می شود. این حرکت برای خوش فرم کردن باسن بسیار مناسب است که خانم ها می توانند روزانه با انجام چند دقیقه،  باسنی خوش فرم داشته باشند.

کیک بک باسن

از دیگر حرکت ورزشی ساده در خانه برای خوش فرم کردن باسن، حرکت کیک بک است. انجام آن به دو صورت امکان دارد؛

  • حرکت اول  به این صورت است که: در حالت چهار دست و پا روی زمین قرار گرفته، پا ها تا پهلو باز می شوند، که با این کار علاوه بر لگن و باسن ها، پهلو ها نیز درگیر می شوند.
  • در حالت دوم، به همان حالت چهار دست و پا بر روی زمین قرار گرفته، سپس پا ها را به نوبت در زاویه  ۹۰درجه به سمت بالا کشیده می شود. در این حالت عضلات باسن بیشتر درگیر می شود. می توان این حرکت ورزشی را در ۳ ست ۱۶ تایی انجام داد.

همان طور که در مطالب بالا خواندید، با چند حرکت ورزشی ساده در خانه می توان به اندام دلخواه خود رسید. امیدواریم که توانسته باشیم شما را بیشتر با این حرکت ها آشنا کنیم.

منبع: سایت نمناک

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در سلامت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه کتلت سویا + معرفی ۵ غذای خوشمزه بدون گوشت

تا حالا به این فکر کردید که بدون گوشت چه غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توان پخت ولی در عین حال هم…