پر نشان دادن صورت بسته به نوع آرایش شما دارد. اینکه شما بخواهید صورتتان را جذاب‌تر نشان دهید باید در انتخاب آرایش‌تان دقت داشته باشید. نوع آرایش می‌تواند تاثیر زیادی در چاق یا لاغر نشان دادن صورت داشته باشد. شما به راحتی می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های آرایشی صورت لاغر خود را پرتر نشان دهید.

نوع آرایش کردن نقش مهمی در زیباتر نشان دادن صورت دارد. هر خانمی می‌تواند با تکنیک‌های آرایشی صورت خود را پر و زیباتر کند. همانطور که می‌دانید صورت لاغر و فرورفته نمی‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد. بسیاری از خانم‌ها به دنبال روشی هستند تا صورت خود را از این حالت خارج نمایند. در واقع می‌توان حتی با یک آرایش سبک و ساده کاری کرد که صورت پرتر به نظر برسد. پس به نکات آرایشی‌ای که در ادامه به آنها اشاره شده است توجه لازم را به کار برید. بلکه بوسیله راهکارهای ارائه شده از این وضعیت رهایی یابید.

پر نشان دادن صورت

برای پر نشان دادن صورت لاغر چه باید کرد؟

پر نشان دادن صورت بوسیله آرایش، باید به گونه‌ای باشد که نواحی فرو رفته و لاغر را بازتر نشان دهد. باید قسمت‌هایی از صورت را که لاغر و تیره‌تر است را روشن‌تر نمود تا صورت پرتر به نظر برسد. چرا که نواحی سایه‌دار و تیره، صورت را گودتر و لاغر جلوه می دهد.

ادامه راهکارهای مناسب جهت پر نشان دادن صورت

انتخاب کرم پودر مناسب تاثیر زیادی در نوع آرایش شما دارد. برای پر نشان دادن صورت باید کرم پودر خود را دو درجه روشن‌تر از پوست‌تان انتخاب نمایید.

به فرم ابروی خود دقت کنید. زیرا ابرو از قسمت‌های مهم و موثر در صورت است. برای چاق‌تر به نظر رسیدن صورت، باید ابروها پهن، بلند و گوشه آن مقداری صاف و رو به بالا باشد.

رژلب و سایه مورد استفاده‌تان دارای رنگ بسیار روشن باشند.

جهت افزایش زیبایی از مژه مصنوعی در کنار ریمل استفاده شود.

هنگامی که می‌خواهید خط چشم بکشید آن را به سمت بالا نکشید. چرا که جلوه زیبایی به صورتتان نخواهد داد. سعی کنید فرم خط چشم‌تان به دو طرف صورت مایل داشته باشد.

همچنین چشمان خود را درشت‌تر کنید تا چهره‌‌تان پرتر به چشم آید. برای این‌کار استفاده همزمان از ریمل، خط چشم و مژه مصنوعی توصیه می‌شود. این مدل آرایش نه تنها چشم‌هایتان را زیباتر کرده بلکه صورت‌تان را نیز جذاب‌تر می‌کند.

یکی دیگر از قسمت‌های مهم آرایشی رژگونه است. در هنگام استفاده از رژگونه مقداری حالت خنده به صورت خود داده و سپس آن را بکشید. رژگونه را با برسی پهن از قسمت‌هایی که کمی برآمدگی از خندیدن دارند به طرف گوش‌ها بکشید. با این کار صورت شما برجسته‌تر و پرتر به نظر می‌رسد.

پر نشان دادن صورت

چند نکته کاربردی دیگر در داشتن صورتی پر

پر نشان دادن صورت بواسطه مدل موهای‌تان یکی دیگر از توصیه‌های داشتن صورتی جذاب است. اگر می‌خواهید صورت خود را پر‌تر نشان دهید در بستن و مدل موهای خود دقت کنید. نوع مدل مو تاثیر بسیاری در فرم صورت دارد. پس هرگز افراد دارای صورت لاغر موهای خود را به سمت بالا یا به صورت دم اسبی نبندند. چرا که موهای به سمت بالا صورت را لاغرتر نشان خواهد داد. به این افراد توصیه می‌شود موهای خود را به صورت باز و شلوغ مدل دهند تا چهره‌شان بازتر و زیباتر جلوه دهد.

افراد با صورت لاغر، از کشیدن داخل چشم خود با مدادهای تیره پرهیز کنند. زیرا این سبک آرایش چهره را لاغرتر نشان می‌دهد.

همواره به یاد داشته باشید استفاده از رژگونه، پنکک یا کرم ‌پودرهای تیره نه تنها سن‌تان را بالاتر نشان می‌دهد . بلکه از شفافیت چهره‌تان نیز می‌کاهد، پس در انتخاب هریک دقت لازم را به کار برید. از این گذشته با افزایش سن دور چشم تا حدوی تیره می‌شود که مسئله‌ای نگران‌کننده برای خانم‌هاست. برای حل این مشکل می‌توانید کمی کرم پودر براق را پس از آرایش با انگشت سبابه روی نواحی تیره کشید.

افرادی که دارای پوست خشک هستند حتما پیش از آرایش از مرطوب‌کننده‌های با پایه چربی استفاده کنند. چرا که آرایش روی پوست‌های خشک نمی‌ماند و این مرطوب‌کننده‌ها کمک بسیاری در حفظ آرایش این افراد دارند. زمانی که آرایش روی پوست نماند چروک‌ها نمایان‌تر شده و چهره را لاغرتر جلوه می‌دهد.

استفاده از خط لب‌های تیره لب‌ها را حجیم‌تر نشان می دهد. لب‌ها اگر درشت‌تر به نظر برسند از لاغر نشان دادن صورت می‌کاهد.

منبع: بیتوته

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه حریره برنج برای کودکان نوپا

حریره برنج  غذایی است که به دلیل داشتن ساختاری نرم به راحتی هضم می‌شود و سرشار از مواد مغذ…