فصل گرما که شروع می‌شود بازار نوشیدنی‌های خنک٬ داغ می‌شود. خسته و کوفته از بیرون رسیده‌اید و زیر باد کولر لم داده‌اید٬ در این حال تنها یک نوشیدنی خنک می‌چسبد. شما می‌توانید به راحتی در منزل انواع نوشیدنی را تهیه کنید. در این مقاله دستور درست کردن چند نوع نوشیدنی تابستانی آموزش داده می‌شود.

نوشیدنی نعنا و هندوانه

در فرهنگ ما ایرانی‌ها نعنا نقش مهمی در خوراک تابستانه دارد. نعنا خنک و سرحال کننده است. برای درست کردن نوشیدنی نعنا و هندوانه در منزل کافی است ۴ پیمانه هندوانه خرد شده‌ی بدون هسته را در مخلوط کن با یک و نیم پیمانه لیموناد مخلوط کنید. سپس به آن نصف پیمانه برگ‌های تازه نعنا را اضافه کنید و در لیوان‌ها یخ بریزید.

آیس تی هندوانه و ریحان

تابستان باشد و خبری از هندوانه نه؟ مگر چنین چیزی امکان دارد؟ برای تهیه‌ی نوشیدنی لذیذ و خنک آیس تی هندوانه و ریحان کافی است ۶ عدد چای کیسه ای را در ۸ پیمانه آب جوش بگذارید تا رنگ بدهد. سپس چای را در پارچ ریخته و در یخچال قرار دهید تا خنک شود. سپس می‌توانید به آن ۸/۱ هندوانه‌ی خرد شده بعلاوه‌ی برگ‌های ریحان اضافه کنید و نوش جان نمایید.

نوشیدنی

آیس تی انار و لیمو ترش

در فصل تابستان نوشیدنی‌های ترش لذت دیگری دارد. آیس تی انار و لیمو ترش یکی دیگر از این نوشیدنی‌هاست. جهت آماده کردن این نوشیدنی کافی است ۶ عدد چای کیسه ای را در ۸ پیمانه آب جوش به مدت ده دقیقه بگذارید تا خوب رنگ بدهد. سپس آن را در یک پارچ ریخته و در یخچال قرار دهید.

بعد از اینکه چای خنک شد می‌توان به آن دو پیمانه آب انار و ورقه‌های نازک سه عدد لیمو ترش و ۴/۳ پیمانه شکر اضافه کرد. در لیوان‌های این نوشیدنی یخ بریزید و نوش جان کنید.

لیموناد

لیموناد همان شربت آبلیموی خودمان است که فصل تابستان در هر خانه‌ای سرو می‌شود. احیانا اگر بلد نیستید آن را درست کنید بهتر است در یک پارچ بزرگ نصف پیمانه شکر را در ۶ پیمانه آب خوب حل کنید. به این محلول یک و نیم پیمانه آبلیموی تازه و چند ورق لیمو در آن بریزید و قاشق غذا خوری گلاب عطر و طعم ویژه‌ای به این نوشیدنی می‌دهد .

نوشیدنی

لیموناد استوایی

به راحتی می‌توان با اضافه کردن آبمیوه‌های استوایی به شربت آبلیمو آن را تبدیل به لیموناد استوایی کرد. حتما بارها توی عکس ها و فیلم‌هایی که مربوط به هاوایی است لیوان‌های نوشیدنی‌های خوشرنگ را دیده‌‌اید و حسابی دلتان خواسته. تهیه‌ی این نوشیدنی‌ها در منزل کار بسیار آسانی است.

کافی است به شربت آبلیمو٬ یک آبمیوه‌ی کوچک با طعم آناناس بعلاوه دو آبمیوه‌ی کوچ دیگر با طعم زردآلو اضافه کنید همچنین برای تزیین می‌توانید از ورقه‌های لیمو استفاده کنید.

آیس تی زنجبیل و عسل

شاید در فصل گرما به دلیل دمای بالای هوا چندان میلی به نوشیدن چای نداشته باشید. چای در فرهنگ ایرانی جایگاه پررنگی دارد و حذف کردن آن غیر ممکن است. اما نوشیدنی آیس تی یا چای سرد یکی از روش‌های لذت بردن از چای در ظهرهای داغ تابستان است.

برای تهیه‌ی این نوشیدی کافی است ۶ عدد چای کیسه‌ای را در ۸ لیوان آب جوش به مدت ده دقیقه بگذارید تا رنگ بدهد. سپس چای را در پارچ ریخته و به آن عسل و زنجبیل تازه خرد شده اضافه کنید. سپس پارچ چای را در یخچال بگذارید تا خنک شود.

نوشیدنی

موکوتینی چای قرمز

چای قرمز به چای مکه و یا هیبیسکوس شناخته شده است. طعم ترش این چای خستگی یک روز شلوغ کاری و گرمای طول روز را از بین می‌برد. جهت تهیه‌ی این نوع چای می‌توان به عطاری‌ها رجوع کرد.

نوع کیسه‌ای چای قرمز نیز در بازار موجود است. برای تهیه‌ی موکوتینی چای قرمز کافی است ۳ پیمانه چای قرمز را با ۳ پیمانه نوشیدنی گازدار زنجبیل مخلوط کنید و سپس آن را در لیوان‌های بلند سرو کنید. میزان یخ به علاقه‌ی خودتان بستگی دارد. برای زیباتر شدن این نوشیدنی می‌توان یک برش آناناس در آن بیاندازید.

 یخ در بهشت اسپرسو

یاد یخ در بهشت که می‌افتیم جگرمان حال می‌آید حالا چه برسد به اینکه تابستان باشد و عطش و یخ در بهشت. این نوشیدنی انرژی‌زا را می‌توان به راحتی در منزل تهیه کرد. می‌توانید ۴/۳ پیمانه شکر را در ۳/۱ پیمانه اسپرسو فوری حل کنید و به آن ۲ قاشق غذاخوری پوست لیموترش رنده شده اضافه کنید.

بعد از اینکه مایع مورد نظر آماده شد می‌توانید آن را درون یک ظرف صاف کم عمق بریزید و آن را در فریزر قرار دهید. به مدت دو ساعت هر ۲۰ دقیقه یک بار یخ ها را با چنگال به هم بزنید که سفت نشود. بعد از آماده شدن یخ دربهشت آن ها را با قاشق درون کاسه بریزید و روی آن خامه قرار دهید و از آن لذت ببرید.

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط خاطره محمدی
بارگزاری بیشتر در آشپزی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

نکات خواندنی در مورد مراقبت از نوزادان

نگهداری و مراقبت از نوزادان کاری بسیار مشکل است. بچه‌ای که تازه متولد شده، آن قدر به‌نظر ظ…