گل ها از زیباترین عناصر جهان هستی هستند که  وجودشان در خانه،محل کار و طبیعت موجب آرامش می شود.   علاقه مندان به گیاه و گل به راحتی با استفاده از ترفندهایی ساده می توانند، یک گل خانه کوچک و در عین حال بسیار زیبا برای خود ایجاد کنند. در این قسمت از مجله ارنیکا با نگه داری از گیاهان در خانه آشنا شوید.

مناسب ترین گیاه ها جهت نگه داری در خانه کدامند؟

اولین گام برای ایجاد یک گل خانه منحصربه فرد در خانه انتخاب مناسب ترین گیاهان جهت نگه داری است. در شروع کار  خاک مناسبی تهیه کرده و شرایط محیط مدنظر خود را مورد ارزیابی قرار دهید. سپس با توجه به شرایط می توانید گیاه دلخواه خود را انتخاب کنید. برای مثال نوعی از سوسن در آفتاب شدید و گرما مقاوم است.


همچنین بخوانید: نحوه کاشت گیاه در خانه


استفاده از ترفند لاشبرگ در نگه داری گیاهان در خانه

به برگ و خاشاکی که  برای محافظت از گیاه در برابر سرما و از دست ندادن رطوبت دور ساقه گیاه انباشه می شود، لاشبرگ می گویند. سه الی ۵ سانتی متر  لاشبرگ کافی است. مناسب ترین لاشبرگ ها از گیاهان ارگانیک  مانند پوست نارگیل،  پوسته رنده  شده درخت یا کمپوست ( کود گیاهی) به دست می آید.

روش  آبیاری گیاهان خانگی

سعی کنید همیشه گلدان های خود را خیس نگه دارید. به خصوص در فصل تابستان نباید گلدان گل و باکس گیاهانتان خشک شود. جهت دست یابی به این امر از آبیاری قطره ای استفاده نمایید تا خاک گلدان های شما همیشه رطوبت داشته باشد.

نحوه نگه داری از گیاهان در خانه

از بین بردن علف های هرز

علف های هرز کم و بیش درباغچه خانگی  و در کنار گیاهان شما رشد خواهند کرد. همان طور که از اسم این علف ها نیز معلوم است برایتان زیبایی خاصی ندارد پس بهتر است ؛ در زمانی که کوچک  هستند ، ریشه کن شوند. با از بین بردن به موقع علف های کوچک باغچه خانه خود زیبایی آن را همیشه حفظ می کنید.

عقیم کردن گیاهان خانگی به چه معناست؟

تنها علق های هرز قابلیت رشد و تخم ریزی ندارند، بلکه گیاهان نیز توانایی را در خود دارند. پس بنابراین باید تحت کنترل خود بگیرید. از جمله  این گل ها می توان به سیاه چشم، داتوره و کلئوم اشاره کرد. پیش از چر شدن باغچه خانگی تان از این گیاهان بهتر هرسشان کنید.

 برای نگه داری از گیاهان در خانه بهتر است که باغچه خود را حصاربندی کنید.

شما برای این که فضای مشخصی برای باغچه تان داشته باشید، باید آن را با مصالح گوناگون محصور کنید. این کاررا با وسایلی مانند آجر، خاک و پلاستیک می توانید انجام دهید. با ایجاد حاشیه و لبه برای باغچه خانه خود موجب زیبایی بیش تر آن می شوید. این مصالح را تا عمق ۱۵ سانتی متری می توان در در خاک فرو برد و از رشد علف های هرز نیز  جلوگیری کرد.

 باغچه ساده خانگی

باغچه های ساده و خلوت نیاز به نگه داری کم تری دارند. برای شروع نگه داری از گیاهان در خانه نیز بهتر است با تعداد کم این کار را انجام دهید و رفته رفته بر تعدادشان اضافه کنید.

در نگه داری از گیاهان در خانه از ابزار مناسب استفاده کنید. به کارگیری ابزارآلات مناسب باغبانی ، نگه داری از گیاهان خانگی را آسان تر می کند. این ابزارها می تواند دربرگیرنده قیچی مخصوص هرس کردن، بیلچه،دستکش و… باشد.

با رعایت ترفندهای ساده نگه داری از گیاهان در خانه در خانه بهشتی کوچک را برای خود  خلق کنید. و با باغبانی در منزل برای خود فضایی آرامبخش را ایجاد کنید.

منبع:bartarinha.ir

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در یادداشت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

یک + چهارده =

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه کتلت سویا + معرفی ۵ غذای خوشمزه بدون گوشت

تا حالا به این فکر کردید که بدون گوشت چه غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توان پخت ولی در عین حال هم…