برای این که دوران از پوشک گرفتن کودک به راحتی و آسانی انجام شود باید به روش اصولی و در زمان مناسب اتفاق بیفتد تا مادر و کودک به مشکل بر نخورند. با مجله ارنیکا همراه باشید.

طبق نظر پزشکان در ابتدا باید مغز کودک تکامل یافته تا بتواند تشخیص دهد که مثانه‌ی او پر شده و نیاز هست که به توالت رجوع کند. در واقع کودک بدون اختیار ادرار می‌کند و این اختیار بعد از ۲۸ ماهگی به مغز کودک داده می‌شود و آن زمان کودک توانایی کنترل ادرار خود را خواهد داشت. نکته‌ی قابل توجه دیگر در مورد از پوشک گرفتن کودک این است که بهترین فصل این تغییر بزرگ برای کودک، بهار و تابستان است. شما از این به بعد می‌توانید از لباس زیر مناسب برای کودک استفاده کنید.

از پوشک گرفتن کودککارهایی که باید انجام دهید:
۱- در ابتدا از کودکتان خواهش کنید تا هر زمان که احساس کرد دستشویی دارد به شما اطلاع بدهد.
۲- توجه داشته باشید که در همان ابتدای کار پوشک را از پای فرزندتان بیرون نیاورید بلکه زمانی که به شما اطلاع داد که نیاز به توالت دارد پوشک را از پای او در آورده و او را به توالت مخصوص خودش ببرید.
۳- ممکن است این امر در ابتدا کمی با دافعه از سمت کودکتان مواجه شود، زیرا اکثر کودکان از ادرار و مدفوع کردن هراس دارند. در این مورد بهترین واکنش از سمت شما این است که برایش توضیح بدهید که این مواد بسیار مضر هستند و باید از بدن خارج شوند و این عمل برای سلامتی انسان بسیار مفید و ضروری است.
در قدم بعدی برای فرزندتان توالت مخصوص خودش که در بازار به نام توالت فرنگی کودکان موجود است، تهیه کنید و طرز استفاده‌ی آن را با صبر و حوصله چندین بار برای فرزندتان توضیح بدهید.
۴- در قدم بعدی می‌توانید از لباس زیر آموزشی استفاده کنید. این محصول به نام شورت آموزشی در بازار قابل دسترس هست. مزیت این لباس‌های زیر این است که به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در داخل آن لایه‌ای مانند پوشک وجود دارد و اگر کودک شما به هر دلیلی دستشویی خود را اطلاع نداد و بی اختیار ادرار یا مدفوع کرد به هیچ عنوان پس نخواهد داد.
۵- همچنین کاملاً قابل شستشو و استفاده‌ی مجدد خواهد بود.

۶- با استفاده از این شورت‌های آموزشی به راحتی می‌توانید به کودکتان تحت کنترل گرفتن ادرار و مدفوعش را آموزش دهید و خیالتان از بابت تمیزی منزل و محل سکونت فرزندانتان راحت شود.

در قسمت دوم این مقاله بیشتر در مورد شورت آموزشی و نحوه‌ی استفاده‌ی آن توضیح خواهیم داد.

منابع: نمناک

های دکتر

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط شقایق نورایی
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

زیرسازی اصولی قبل از آرایش [قسمت دوم]

برای استفاده ی حرفه ای و بدون نقص از کرم پودر خود به نکات زیر دقت کنید: 1-پیش از انتخاب ک…