موی زاید به طور طبیعی  در کل بدن مردان به جز کف دست و پا رشد می‌کند. این موضوع در بین زنان و مردان کاملا متفاوت است. بنابراین اصطلاح موی زاید در بین مردان کاربردی ندارد.

موهای زاید در آقایان بیشتر در کدام نواحی بدن وجود دارد؟

موی زاید به طور طبیعی  در کل بدن مردان به جز کف دست و پا رشد می‌کند. این در حالیست که موی زاید معمولا در خانم‌ها کاربرد دارد. در واقع این اصطلاح به رویش مو در قسمت‌هایی از بدن گفته می‌شود که فرد انتظارش را ندارد. در خانم‌ها رشد مو در مناطقی همچون سر، ابرو، مژه، زیر بغل و اندام تناسلی طبیعی است. اما اگر رشد مو در قسمت‌هایی غیر از این نواحی بروید، می‌گویند وی دچار پرمویی یا موی زاید است. این موضوع در مورد آقایان کاملا متفاوت است و  معمولا آن‌ها با رشد مو در بدن خود مشکل چندانی ندارند.

 آیا آقایان هم می‌توانند موهای خود را از بین ببرند؟

 میزان کمی و زیادی مو در آقایان بسته به عوامل ژنتیکی دارد. ممکن است موهای آقایان کاملا ضخیم، تیره یا روشن، نازک و یا کرکی باشد. همانطور که گفته شد رشد مو در هر قسمت از بدن مردان کاملا طبیعی است. اما اگر آن‌ها با موهایشان مشکلی داشته باشند می‌توانند اقدام به حذف آن‌ها نمایند. حذف این موها از نظر پزشکی جای بحث ندارد و بیشتر جنبه روان بودن و زیبایی به همراه خواهد داشت.

نکاتی جالب در مورد اپیلاسیون موهای زاید در مردان

روش درمانی موثر برای از بین بردن موی مردان

 موی زاید در مردان را نیز می‌توان همانند شیوه حذف موهای زاید در زنان از بین برد. چرا که درمان و شیوه کار هر دو یکی است. در اینجا می‌توان گفت که موثرترین و متداولترین شیوه لیزر است. اما این را بدانید از بین بردن موها با لیزر در مردان و زنان با هم متفاوت است.

به دلیل اینکه نواحی دارای مو در مردان زیاد بوده و تراکم بیشتری دارد، لیزر درمانی آن‌ها به طول می‌انجامد. در واقع تعداد جلسات لیزر  در آقایان بیشتراز خانم‌هاست و زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهند. تعداد جلسات ممکن است حدود ۱۰ جلسه باشد و فواصل مراجعه جهت درمان بین ۴ تا ۶ هفته خواهد بود. پس از این مدت به منظور جلسات یادآوری برای کامل کردن درمان، سالانه یک یا دو بار لیزر انجام می‌شود.

در اینجا شاید بپرسید که آیا لیزر برای مردان مشکلات و عوارض جانبی به دنبال خواهد داشت؟ باید گفته نه. چرا که دستگاه‌های مناسب و استاندارد هیچگونه عوارض جانبی به دنبال نخواهند داشت. ولی ممکن است که اثر دستگاه‌ها و ابزار‌های مختلف جهت انجام این کار متفاوت باشد.

بهترین و مناسب‌ترین دستگاه لیزر (ان. دی/یگ) نام دارد. این دستگاه هیچگونه عوارض جانبی در پی نخواهد داشت. اما بدترین نوع دستگاهی که برای حذف موها استفاده می‌کنند (آی.پی.ال) نام دارد. در حقیقت این یک دستگاه لیزر نیست و فقط نور تقویت شده است که به ظاهر به آن لیزر می‌گویند. دستگاه آی.پی.ال در حذف موی زاید موثر است اما اثرات آن بسیار کمتر از دیگر دستگاه‌های لیزر است.

آیا روش‌هایی همچون اپیلاسیون که در خانم‌ها جهت رفع موهای زاید انجام می‌شود، در مردان هم قابل‌ اجرا خواهد بود؟

نکاتی جالب در مورد اپیلاسیون موهای زاید در مردان

موی زاید در مردان را نیز می‌توان با اپیلاسیون حذف کرد. اما باید گفت که چون ریشه موها در بدن آقایان محکم‌تر و قطورتر است اپیلاسیون برای آن‌ها دردناک خواهد بود. این در حالیست که ویژگی‌های فیزیولوژیکی زنان، تحمل درد در آن‌ها را افزایش می‌دهند.

آقایانی که از این روش درمانی استفاده می‌کنند، دچار جوش‌های چرکی در محل اپیلاسیون می‌شوند. برداشتن مو با هر کدام از روش‌های مومک، بند، موچین و هر گونه ابزار اپیلاسیون انجام می‌گیرد. اما هر کدام از  این روش‌ها سبب تحریک محل رویش مو می‌شوند و جوش‌های چرکی را ایجاد می‌کنند. جوش‌های ایجاد شده که به دنبال حساسیت تحریکی بروز کرده‌اند پس از مدتی از بین خواهند رفت. بنابراین به دلیل اینکه آقایان انواع روش‌های متداول اپیلاسیون برایشان بسیار دردناک است، اغلب نمی‌توانند اپیلاسیون را تحمل کنند.

آیا حذف موهای بدن برای مردان مناسب است؟

حذف موهای زاید برای مردان یک مسأله شخصی است و بسته به سلیقه و دیدگاه هر فرد متفاوت است. فردی که از این موضوع ناراحت باشد و با برداشتن موهای خود احساس  آرامش می‌کند، می‌تواند به حذف آن‌ها اقدام نماید. ولی فردی که مشکلی با این موضوع ندارد لازم نیست این کار را انجام دهد. همانطور که گفتیم برداشتن موهای اضافی در بدن آقایان بیشتر جنبه زیبایی دارد و از دیدگاه پزشکی جای بحث ندارد.

منبع: بیتوته

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

امسال متفاوت تر از هر سال عمل کنیم!

اگر متوجه شدید که عملی کردن اهدافتان برایتان سخت است و انرژی لازم را ندارید باید به دنبال …