بر اساس تحقیقات کارشناسان بهداشت و سلامت، در حال حاضر در بریتانیا  در  ۵ فرم بدنی شاخص و متمایز دسته‌بندی می‌شوند. این فرم‌های بدنی شامل ذوزنقه (The Rhomboid)، بیضوی (The Oval)، مثلثی (The Triangle)، مستطیلی (The Rectangle) و مثلث وارونه یا برعکس (Inverted Triangle) هستند.

بر اساس نظر کارشناسان بهداشت و سلامت، تنها ۵ فرم بدنی در مردان وجود دارد:

زمانی که صحبت از فرم بدنی در زنان می‌شود، کلماتی هم‌چون فرم بدنی موزی تا گلابی، ساعت شنی تا مثلثی به گوش می‌رسد، به نظر می‌رسد که یک‌سری تعاریف و اشکال تصادفی برای توصیف فرم بدنی زنان استفاده می‌شود.ولی وقتی که صحبت از فرم بدنی در مردان می‌شود، دیگر این تعاریف و توصیف‌ها جایی ندارد.

کارشناسان بهداشت و سلامت مکمل‌های فورزا (Forza Supplements) اعتقاد دارند که در بریتانیای عصر حاضر تنها پنج فرم بدن استاندارد برای مردان وجود دارد. آن‌ها بعد از انجام تحقیقاتی در مورد ساختار بدنی ۵ سلبریتی شناخته شده در سطح جهانی این فرم‌های بدنی را ارائه داده‌اند.

 

همچنین بخوانید:

پنج قانون برای انتخاب یک زیرپوش مردانه عالی| قسمت اول: استایل خود را مدیریت کنید.

 

فرم بدنی مردان

فرم بدن مردان  بر اساس تحقیقات کارشناسان بهداشت و سلامت، در حال حاضر در بریتانیا  در  ۵ فرم بدنی شاخص و متمایز دسته‌بندی می‌شوند. این فرم‌های بدنی شامل ذوزنقه (The Rhomboid)، بیضوی (The Oval)، مثلثی (The Triangle)، مستطیلی (The Rectangle) و مثلث وارونه یا برعکس (Inverted Triangle) هستند.

برای آگاهی از فرم‌های بدنی مختلف مردان و آشنایی با سلبریتی‌های مشهوری که این فرم بدن را دارند و هم‌چنین برای شناخت بهتر بدن خود، با ما در ادامه‌ی این مقاله همراه باشید.

فرم بدن مردان

فرم بدنی مستطیلی (The Rectangle)

در این فرم بدنی عرض شانه با دور کمر تقریبا در یک اندازه هستند. این فرم بدن در مردان بسیار شایع است و بسیاری از مردان این فرم بدنی را دارند. از هر ده مرد، چهار نفر آن‌ها دارای فرم بدن مستطیلی هستند. افراد در این فرم بدنی دارای شکمی صاف بوده و فرم بدنی آن‌ها از ناحیه‌ی شکم تا پهلو تغییر چندانی نمی‌کند.

سلبریتی‌های معروفی هم‌چون دیوید بکام (David Beckham) و هری استایلز (Harry Styles) دارای فرم بدنی مستطیلی هستند.

فرم بدنی مردان

فرم بدنی بیضوی (The Oval)

جیمز کوردن (James Corden) یکی از مثال‌های فرم بدنی بیضوی است. فرم بدن بیضوی دومین فرم بدنی شاخص در میان مردان بریتانیایی است. کمی بیش از یک چهارم مردان یعنی چیزی در حدود ۲۶ درصد دارای فرم بدنی بیضوی هستند. مردانی از جمله التون جان (Elton John)، جیمز کوردن (James Corden) و بوریس جانسون (Boris Johnson) در این دسته بندی جا دارند. شاخصه‌ی بارز این فرم بدنی این است که این افراد با اضافه وزن در نیمه‌ی پایینی بدن خود دست به گریبان هستند.

فرم بدنی مثلثی (The Triangle)

حتماً در مورد فرم بدنی گلابی در زنان شنیده‌اید، این فرم بدن در مردان اما نامی کاملا متفاوت داشته و از آن تحت عنوان فرم بدنی مثلثی یاد می‌شود. در این فرم بدنی که سومین فرم بدنی شایع در مردان بریتانیایی است و در ۱۴ درصد جمعیت آن‌ها دیده می‌شود، شاهد اضافه وزن در قسمت میانی بدن هستیم. از سلبریتی‌های معروف با فرم بدن مثلثی می‌توان به دیوید ویلیامز (David Walliams) و مایکل مکلینتر (Michael Mclntyre)  اشاره کرد.

فرم بدنی مثلثی وارونه (Inverted Triangle)

مثلثی وارونه یکی از پنج نوع فرم بدن مردان بوده که بسیار نادر و کمیاب است و تنها ۵ درصد از مردان بریتانیایی این فرم بدنی را دارند. در فرم بدن مثلثی وارونه نیمه‌ی بالایی بدن پرحجم تر بوده و شانه‌های عریض افراد وزن بسیار زیادی را تشکیل می‌دهند. هر چه از قسمت سینه پایین‌تر می‌رویم عرض شکم و کمر کم‌تر می‌شود، در مردانی با فرم بدنی مثلثی وارونه پهلو باریک و کوچک‌تر از سایر نقاط بدن است. سریع‌ترین مرد جهان یعنی یوسین بولت (Usain Bolt) و بازیگر هالیوود جیسون استاتهام (Jason Statham) دارای فرم بدنی مثلثی وارونه هستند.

فرم بدنی ذوزنقه (The Rhomboid)

فرم بدنی ذوزنقه دومین فرم بدنی  کمیاب و نادر در میان مردان است، تنها ۱۳ درصد از جمعیت مردان بریتانیایی دارای فرم بدنی ذوزنقه هستند. افراد مشهوری هم‌چون دنیل کریگ (Daniel Craig)، دیوید گندی (David Gandy) و قهرمانان رشته‌های مختلف ورزشی دارای فرم بدنی ذوزنقه هستند. این فرم بدنی نفاوتی جزئی با فرم بدن مسطتیلی دارد، در این فرم بدنی شانه‌ها عریض‌تر ، مشخص‌تر و حجیم‌تر بوده، قفسه‌ی سینه برآمده‌تر بوده و لگن تا حدودی برآمده‌تر است.

 

منبع:

metro.co.uk

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

هفده − 10 =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…