شاید بارها اتفاق افتاده باشد یک جایی بوی عطری شما را به یاد کسی انداخته باشد. بوها، تکیه کلام، عادات رفتاری، طرز لباس پوشیدن، سلیقه، رنگ، صدا و… چیزهایی هستند که آدم ها را به یادمان می آورد.هر آدمی بوی خاصی دارد. داشتن شامه ای قوی این حرف را تایید می کند که البته گاهی خوشایند است و گاهی ناخوشایند. عطرها و رایحه ها در دنیای مُد جایگاه ویژه ای دارند. تا آنجایی که بازیگران، فوتبالیست ها و طراحان و افراد سرشناس عطرهایی با نام و برند خود دارند. هرجایی بو و عطرخاص خود را می طلبد. این مقاله شما را در انتخاب و خرید عطر خوب راهنمایی می کند.

اصلی ترین رایحه ها

هر بویی یادآور اتفاق و تصویری است. از گذشتن از جلوی گلفروشی گرفته تا درختان خزه بسته ی جنگل، ساحل و حتی کوچه های خاکی دوران کودکی هر کدام چیزی را به یادمان می آورد. رایحه ها عطرهای گروه اول هستند که هر کدام حس خاصی را به ما انتقال می دهند. بوی گل ها، جنگل، بوی شرقی، اربیتال، الدهید و بوی سایفر اصلی ترین رایحه ها را شامل می شوند.

عطر زنانه

بهتر است بدانید عطرها زنانه و مردانه دارند. رایحه های گل بیشتر زنانه هستند این بوها یا شامل بوی یک گل و یا ترکیبی از رایحه ی گل های مختلف است و بوی متفاوتی را ایجاد می کنند. از رایحه ی گل های رز، یاس، میخک، شکوفه پرتقال برای ساخت عطر استفاده می شود.

عطر مردانه

همانطور که بوی گل ها را برای عطرهای زنانه به کار می برند از رایحه ی جنگل برای ساخت عطرهای مردانه استفاده می شود. این بوهای مردانه ترکیبی از رایحه ی اسطوخودوس، خزه، علف و بلوط است. که گاهی ترکیبی از بوی سنبل، خاک و چوب به همراه دارد.

اورینتال

بوی شرقی یا اورینتال از صمغ کاج گرفته می شود. این بو جزو بوهای تند به شمار می آید و همچنین ترکیبی از بوی وانیل نیز به همراه دارد. گاهی این رایحه با بوی گل و چوب مخلوط می شود.

عطرها
سایفر

رایحه ی سایفر، ترکیبی از عطر مرکبات به همراه بوی بلوط و نعناع هندی و نارنج است. این بو با واژه ی سبز و تازه توصیف می گردد. همچنین در این بو، رایحه ی تلخ و معطر لادن هم به کار می رود.

آلدهیدیک

رایحه ی آلدهیدیک، بویی کلاسیک و بی نظیر دارد. این عطر به دلیل ترکیب مواد مصنوعی با مواد آلی از گستردگی زیادی برخوردار است. این عطر با روح و سرزنده از سال ۱۹۵۰ وارد بازار شد و جایگاه خود را در میان عطرهای طبیعی که از روغن گیاه می گرفتند بالا کشید.

عطرها و بدن اشخاص

عطرها با توجه به PH بدن اشخاص بوهای مختلفی پیدا می کنند. عطرها را باید با توجه به محیط و طبیعت بدن انتخاب کرد. در انتخاب عطر دقت کنید امکان دارد یک بوی فوق العاده ای روی بدن شما بویی شبیه به جوراب پیدا کند. عطری که می زنید نباید بوی غالب محیط باشد. توجه کنید که وقتی در مکان سربسته ای قرار می گیرید از استفاده ی عطرهای سنگین، تند و غلیط پرهیز کنید. عطرها به هرکسی شخصیت می دهند. قیمت زیاد و برند مشهور نشان دهنده ی این نیست که آن عطر برای شما مناسب است.

عطر مناسب پوست بدن

کسانی که پوست چربی دارند بوی عطر بیشتر روی آن پوست می ماند. کسانی که پوستی خشک دارند بهتر است ابتدا با لوسیون پوست خود را کمی چرب کنند. اگر از بوی خاصی لذت می برید رایحه ای که آن بو را دارد انتخاب کنید. توجه داشته باشید با عطری که می زنید سردرد نگیرید. عطرهایی که رایحه ی میوه ها را دارند مانند توت، هندوانه و سیب سبک و تازه هستند. متناسب با تغییر درجه ی اسیدی بدن عطر خود را تغییر دهید. رایحه های وانیل و دارچین برای آقایان تاثیر گذار است. اگر جزو آن دسته هستید که با بوی عطر حساسید بهتر است لباس هایتان را با صابون های عطری بشویید. خودتان را در بوی عطر غرق نکنید. فراموش نکنید بهترین عطرها نیز وقتی زیاد باشند آزار دهنده اند. بوهای کلاسیک ماندگارتر و محبوب تر هستند.

 عطر مناسب پوست بدن
عطرهای سمی

بعضی عطرها تاثیر مضری روی مغز می گذارند. بعضی از ان ها به دلیل مواد شیمیایی که در ساختارشان به کار رفته سمی هستند. این مواد از طریق پوست وارد خون می شوند. بعضی از عطرهای مضر حتی برای محیط زیست ناسالم هستند. به دلیل جنبش ها و آگاهی های بیشتر در مورد محیط زیست امروزه موسسه هایی وجود دارند که عطرهای تولیدی را کنترل می کنند تا عطرهایی که در آن ها مواد سمی وجود دارد به محیط زیست زیان وارد نکنند. پس بهتر است در راستای توجه بیشتر به بدن و محیط زیست در انتخاب عطرها دقت بیشتری داشته باشیم.

منبع:berooztarinha.com

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط خاطره محمدی
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

دوازده − یک =

همچنین بررسی کنید

نکات خواندنی در مورد مراقبت از نوزادان

نگهداری و مراقبت از نوزادان کاری بسیار مشکل است. بچه‌ای که تازه متولد شده، آن قدر به‌نظر ظ…