اگر لباس‌هایی با پارچه‌های  ظریف دارید مطمئن با معضل شل و وارفتگی آنها بعد از شستشو مواجه شده‌اید. حتی گاهی این لباس‌ها در اثر شستشو با ماشین لباسشویی پاره می‌شوند. در این مطلب از مجله ارنیکا به سراغ  روش درست شستن لباس‌های زیر ظریف‌ رفته‌ایم . با این مطلب همراه باشید. 1. لباس‌های زیر ظریف‌تر خود را از باقی لباس‌های زیر جدا کنید: به تگ متصل به لباس توجه کنید. لباس‌هایی که تنها باید با دست شسته شوند، یک نماد مخصوص دارند، تصویر یک دست داخل یک تشت آب بر روی تگ لباس، نشان‌دهنده‌ی این است که لباس باید با دست شسته شود.
 • اگر تگ لباس جدا شده است، راه دیگری برای تشخیص لباس‌های زیر ظریف‌تر وجود دارد. اگر لباس را در معرض نور قرار داده و توانستید آن طرف پارچه را ببینید، لباس زیر شما، از نوع لباس زیر ظریف است و باید با دست شسته شود.

 از گالری محصولات لباس زیر تولیدی ارنیکا دیدن بفرمایید مجله تولیدی ارنیکا


 1. لباس‌ها را در آب حاوی مواد شوینده برای ۵ دقیقه بخیسانید: سینک خود را با مقدار مناسبی آب پر کنید، بعد مقداری شامپوی بچه را در آب ریخته تا حباب ایجاد شود. بعد از آن لباس‌ها را در آب ریخته و اجازه دهید تا خیس بخورند.
 • این‌که درجه حرارت آب چه‌قدر باشد، بستگی به این دارد که لباس‌ها لک داشته باشند یا نه. اگر لباس‌ها لک داشته باشند، اطمینان حاصل کنید که آب سرد باشد، چرا که همان‌گونه که گفته شد، آب گرم باعث ثابت شدن لکه‌ها بر روی لباس‌ها خواهد شد.
 • قبل از استفاده از سینک یا تشت برای شستشوی لباس‌ها از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید.
 1. با کمک دست، لباس‌ها را به صورت دوار در آب حرکت دهید: توجه کنید که در این روش باید از چلاندن، کشیدن و مالش‌ دادن لباس‌ها جلوگیری کنید. تنها باید به مدت دو دقیقه لباس‌ها را به آرامی در آب با حرکات دوار بچرخانید.
 • اگر بر روی لباس‌ها لکه‌ای وجود دارد، بر روی لباس مقداری مایع شوینده‌ی صابونی ریخته و به کمک انگشت شصت خود آن را مالش دهید. دقت کنید که لازم نیست که از محلول شستشوی دیگری برای این منظور استفاده کنید، چرا که می‌تواند باعث آسیب رساندن به لباس یا تغییر رنگ لباس می‌شود.
 1. لباس را زیر آب سرد آبکشی کنید: در این مرحله لازم است که سینک یا تشت را خالی کرده و جریان آب سرد را بر روی لباس‌ها رها کنید تا محلول شوینده‌ی صابونی از روی لباس‌ها شسته شود. بعد از این مرحله آب گرم را باز کرده تا مطمئن شوید هیچ ماده‌ی شوینده‌ای بر روی لباس وجود نداشته باشد.
 • اگر نمی‌خواهید جریان آب سرد را بر روی لباس رها کنید، یا تعداد زیادی لباس برای آب‌کشی دارید، بهتر است که تشت یا سینک را دوباره با آب سرد پر کرده و لباس‌ها را درون آن قرار دهید.
 1. برای گرفتن آب اضافه، لباس‌های زیر را درون حوله‌ی سفید رول کنید: بعد از این‌که مرحله‌ی آب‌کشی به پایان رسید، با استفاده از یک حوله‌ی حمام تمیز بهتر است آب اضافی لباس را بگیرید. از حوله‌های رنگی استفاده نکنید، چرا که امکان پس دادن رنگ از حوله به لباس وجود دارد.
 • همه‌ی این مراحل را باید به آرامی انجام دهید تا به لباس‌‌های زیر آسیب نرسد.
 1. برای خشک شدن لباس‌ها آن‌ها را آویزان کنید: برای لباس‌های زیر توری یا حریری لازم است آن‌ها را به مدت سه الی چهار ساعت بر روی بند رخت آویزان کرده تا خشک شوند. اگر لباس‌های زیر از ابریشم یا ساتن ساخته شده‌اند، مدت زمان بیش‌تری در حدود پنج الی شش ساعت برای خشک شدن لباس‌ها لازم است.
 • اگر فضایی برای آویزان کردن لباس‌ها در اختیار ندارید، باید آن‌ها را بر روی سطح صاف قرار داده و اجازه دهید تا لباس‌ها به آرامی خشک شوند. هر طرف لباس‌ها معمولاً به یک و نیم الی دو ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارند.

با این روش کاملا لباس‌های زیر شما سالم باقی خواهند ماند. شما چه روش دیگری برای شستشوی لباس زیر می‌دانید. نظرات خود را برای ما بنویسید.

منبع: سایت wikihow

 

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

 

هم اکنون با شماره تلفن:۳۵۵۵۰۳۲۱ ۰۴۱ تماس حاصل فرمایید تا با بخش فروش سایت ارنیکا در مورد نحوه‌ی خرید، قیمت، جنس و زمان تحویل محصولات لباس زیر تولیدی ارنیکا صحبت کنید. یا با ورود به صفحه‌ی “تماس با ما”  از طریق ایمیل یا تلفکس نسبت به برقراری تماس اقدام فرمایید. سایت ارنیکا برای شما لذت یک خرید عالی  را فراهم می‌کند. همین حالا به جمع خانواده‌ی مشتریان ثابت محصولات ارنیکا بپیوندید.

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

هشت + هشت =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…