پر کردن بیش از هشت دندان به دلیل افزایش میزان جیوه در خون ممکن است خطرناک باشد. از اینرو برای پیشگیری از این امر، بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید تا از ایجاد پوسیدگی و عواقب بعدی آن جلوگیری نمایید.

پر کردن بیش از هشت دندان به طوری که مدوام در حال پر کردن دندان‌هایتان باشید ممکن است عواقب جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. بنابراین از امر پر کردن دندان پرهیز کنید. زیرا معمولا دندان‌ها با ماده‌ای جیوه‌ای به نام آمالگام پر می‌شوند. احتمال اینکه چه در حین درمان و چه بعد از درمان جیوه از دندان کنده شود و وارد بدن شود زیاد است. از اینرو این ماده برای اعضای بدن از جمله قلب، ریه، کلیه، مغز که بیشتر در معرض قرار گرفتن جیوه هستند بسیار خطرناک خواهد بود. پس بهتر است از پر کردن بیش از هشت دندان خود صرف نظر کنید و بیشتر در فکر سلامت آن‌‌ها باشید.

پر کردن بیش از هشت دندان

ماده ترمیمی دندان را بشناسید!

مطالعات انجام شده روی افرادی که دندان پر شده دارند نسبت به افرادی که دندان پر شده ندارند به این صورت است: میزان جیوه در خون افراد دارای دندان پر شده ۱۵۰ درصد بیش از افراد بدون دندان پر شده خواهد بود. پوسیدگی دندان را می‌توان یکی از رایج‌ترین بیماری‌های مزمن دانست که اکثر افراد آن را تجربه کرده‌اند و حداقل یک دندان پر شده در دهان خود دارند. اما معمولا همه افراد نیز در مورد نوع ماده به کار رفته در دندان خود سوالی نمی‌پرسند و یا اطلاعات خاصی از آن بدست نمی‌آورند. در واقع آمالگام ماده ترمیمی دندان است که بیش از ۱۵۰ سال است که در این مسیر از آن استفاده شده است. این ماده ارزان و اما مقاوم، ترکیبی از نقره و جیوه است که بیشتر مورد بررسی مطالعات محققان قرار می‌گیرد.

وجود جیوه در خون در اثر پر کردن بیش از هشت دندان می‌تواند موجب بروز آسیب‌های جبران ناپذیر به سیستم ایمنی، قلب، مغز، ریه و کلیه‌ها شود. در حالی که به این نکته بسیار بی‌توجهی می‌شود و حتی یک دندان پر شده نیز می‌تواند سلامت بدن را تحت تاثیر قرار دهد. قدرت آسیب زدن جیوه بستگی به مقدار آن دارد و عوارض آن به تدریج به پر کردن بیش از هشت دندان نمایان خواهد شد. البته طبق مطالعات گسترده تنفس گاز جیوه بسیار خطرناک‌تر است و همچنان مطالعات در زمینه آمالگام ادامه خواهد داشت تا از میزان سلامت و یا خطرات آن اطمینان یابند. بنابراین این بحث به مطالعات بیشتری نیازمند است در نتیجه ما می‌توانیم به جای ریسک کردن و ورود مواد خارجی به بدن، بهداشت دهان و دندان را جدی بگیریم.

پر کردن بیش از هشت دندان

پیشگیری                              

از اینرو بهتر آن است که به جای اینکه گرفتار عوارض جبرا‌ن‌ناپذیر و خطرناک این ماده پر کردنی دندان شویم:

  •  به طور مرتب از مسواک و نخ دندان استفاده کنیم.
  • حداقل دو بار در روز از مسواک استفاده نمایید و یک بار از نخ دندان.
  • آب نمک و یا  دهان شویه‌های حاوی فلوراید می‌توانند کمک‌کننده خوبی در حفظ دندان‌ها باشند.
  • معاینات شش ماه یا یک سال یکبار توسط دندانپزشک

بهداشت دهان و دندان می‌تواند نه تنها به سلامت دندان‌ها کمک کند بلکه از بسیاری از بیماری‌های دیگر جلوگیری نماید.

توجه کنید که این مطلب از  سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . به همین علت  توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شود  و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست . اگر در این باره سوالی دارید از پزشک معتمد خود بپرسید.

منبع: سایت نمناک

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در سلامت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

دو + بیست =

همچنین بررسی کنید

آموزش ساخت عروسک دست ساز

عروسک دست ساز کاردستی‌ای است متفاوت و با قابلیت شخصی سازی که شما می‌توانید به کودک خود آمو…