یکی از لذت های شیرین زندگی هر فردی، بچه دار شدن و بزرگ کردن او  است. تربیت کردن و رشد صحیح کودکان  نقش مهم و  زیادی در آینده آن ها  در جامعه دارد. یکی از روش هایی که منجر به رشد صحیح و سالم آن ها می شود، سرگرم کردن بچه‌ها با انواع راهکار های درست است. کودکان در خانه گاهی والدین را کلافه می کنند، دلیل همه ی آن ها در این است که  پدر و مادر ها  با  راهکار های  سرگرمی بچه ها آشنایی ندارند.

به همین خاطر اغلب چند عدد اسباب بازی تکراری را مقابل آن قرار می دهند و انتظار  دارند  که کودکان هر روز به صورت متوالی، با آن ها بازی کنند. اما این کار تنها به مدت اندکی توجه کودک را جلب کرده و سبب سرگرمی او می شود. ما در این  مقاله از مجله ارنیکا سعی داریم به چند روش و راهکار برای سرگرم شدن بچه ها  اشاره کنیم تا والدین با مطالعه ی آن ها کمکی به رشد و مشغولیت فرزند خود داشته باشند.

با ساده ترین کارها بچه های خود را سرگرم کنید!

نقاشی کشیدن برای سرگرم کردن بچه‌ها

اغلب کودکان پس از دو سالگی و یا در بعضی کودکان حتی زود تر به مداد رنگی و خودکار و دفتر و… رغبت بیشتری دارند. والدین می توانند با تهیه این لوازم، کودک خود را سرگرم کنند.

نقاشی کشیدن علاوه بر سرگرم کردن بچه‌ها، در رشد خلاقیت ذهنی کودکان نیز تاثیر بسیار دارد. جهت تنوع دادن در در این کار می توان  روش های مختلفی نقاشی کشیدن را به کودکان یاد داد، مثلا نقاشی کردن با چشم بسته، یا رنگ آمیزی کردن با انگشت، استفاده کردن از مداد رنگی های متفاوت، مداد شمعی ها، ماژیک ها، استفاده کردن از کاغذ های رنگی متنوع، استفاده کردن از رنگ های مایع که میتوان به کودک یاد داد که با ترکیب چندین رنگ مایع رنگ های جدید تر بسازد و …


به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا


ساخت کاردستی با بچه ها جهت سرگرمی آن ها

والدین می توانند در خانه با فرزند خود کاردستی ساخته و کار های هنری انجام دهند. کودکان معمولا از کار های هنری خوششان می آید و برای آن ها جذابیت دارد. میتوان با آموزش به کودکان و کمک به آن ها کار دستی های متنوعی در موضوعات دلخواه کودک درست کرد. اما باید والدین سعی کنند تا در ساخت کار دستی همراه کودکان باشند و از مواد و چسب هایی که منجر به آسیب پوست آن ها می شوند استفاده نکنند.


از دست ندهید:

چند کاردستی جالب برای بچه‌ها


ورزش کردن همراه بچه ها بهترین راهکار سرگرم شدن بچه ها

ورزش با کودکان از  راهکار های بسیار مفید می باشد که علاوه بر سرگرمی در سلامت کودکان تاثیر دارد. والدین باید روزانه ساعاتی را برای ورزش کردن به همراه کودک خود سپری کنند، تا با این کار علاقه به ورزش در کودکان ایجاد شود و عادت کنند که باید همیشه ورزش کرد.حتی می توان برای جذابیت بیشتر در این کار هنگام ورزش آهنگ های ورزشی پخش کرد و لباس های مناسب ورزشی برای خود و کودک تهیه کرد. علاوه بر ورزش می توان دیگر کار های تحرکی نیز انجام داد.

همانطور که در مطالب بالا خواندید راه های بسیاری برای سرگرم کردن بچه‌ها وجود دارد، که والدین می توانند این روش ها را به کار برده و روزانه خود و کودک در آرامش فکری باشند.

منابع:سایت بیتوته

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در درخانه بمانیم

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

هجده − 4 =

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه کتلت سویا + معرفی ۵ غذای خوشمزه بدون گوشت

تا حالا به این فکر کردید که بدون گوشت چه غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توان پخت ولی در عین حال هم…