روش‌های زیادی برای دم کردن قهوه وجود دارد، و چند ترفند هم هستند که می‌توانید از آنها برای دم کردن یک قهوه واقعا خوب در یک دستگاه قهوه‌ساز استفاده کنید.   با این مطلب از مجله‌ی ارنیکا همراه باشید.

در ابتدا بخوانید:

۶ توصیه‌ی مهم برای درست کردن یک قهوه خوش طعم


دم کردن قهوه با استفاده از قهوه‌ساز

۱- داخل مخزن آب می‌ریزیم. بسته به مقدار قهوه‌ای که می‌خواهید تهیه کنید، درون مخزن آب می‌ریزید. در کل، برای هر فنجان قهوه نیاز به ۱۸۰ میلی لیتر آب دارید. می‌توانید برای اندازه گیری آب از یک پارچ شیشه‌ای مخصوص یا پیمانه درجه‌بندی شده استفاده کنید. از آب تصفیه شده یا بطری‌های آب استفاده کنید، از استفاده از آب شیر، مقطر یا آب نرم شده پرهیز کنید. اگر دستگاه قهوه‌ساز شما خودش درجه‌بندی‌های داشت، حتما به آن توجه کنید. برخی دستگاه‌ها برای تهیه قهوه نیاز به آب اضافی دارند تا آبی که با تبخیر خالی می‌شود را جبران کنند.

۲- در صورت لزوم، یک فیلتر کاغذی را داخل سبد فیلتر دستگاه می‌گذاریم. محفظه فیلتر را باز کنید و نگاهی به داخل آن بیاندازید. برخی قهوه‌سازها فیلترهای توری مخصوصی دارند، در این صورت دیگر نیازی به استفاده از یک فیلتر کاغذی نیست. اما اگر قهوه‌ساز شما خودش فیلتر ندارد، از فیلتر کاغذی استفاده کنید. دستگاه‌های قهوه‌ساز فیلترهای کاغذی مختلفی دارند. برخی از این فیلترها به شکل فنجان هستند و برخی هم به شکل پاکت. فیلتری را انتخاب کنید که مناسب قهوه‌ساز شما است. همان‌طور که گفتیم، اگر قهوه‌ساز شما خودش فیلتر توری دارد، به یک فیلتر اضافی نیازی ندارید. این فیلترهای توری رسوب‌های قهوه را می‌گیرند.

 

۳-پودر قهوه را درون فیلتر بریزید. مقدار قهوه‌ای که اضافه می‌کنید بستگی به تعداد فنجان‌های قهوه‌ای که می‌خواهید تهیه کنید دارد. در بیشتر موارد، برای هر فنجان به ۱ قاشق غذاخوری (۷ گرم) قهوه نیاز خواهید داشت. اگر قهوه قوی‌تری می‌خواهید، می‌توانید از ۲ قاشق غذاخوری (۱۴ گرم) قهوه استفاده کنید. اینکه از قهوه آسیاب نرم، متوسط یا درشت استفاده می‌کنید بستگی به خودتان دارد. اما برای اینکه بهترین طعم قهوه را داشته باشید، بهتر است که دانه‌های قهوه‌ها را کاملا خُرد کنید و از آن برای تهیه قهوه استفاده کنید.

۴ -قهوه را دم کنید. فیلتر را به جای خودش برگردانید یا درب را ببندید (بسته به طراحی دستگاه قهوه‌ساز). دستگاه قهوه‌ساز را روشن کنید و منتظر بمانید دم کردن قهوه تمام شود. زمان مورد نیاز برای دم کشیدن قهوه هم بستگی به مقدار آبی که در مخزن گذاشتید دارد. در بیشتر موارد، حدود ۵ دقیقه طول خواهد کشید.

۵ -دستگاه قهوه‌ساز را خاموش کنید و فیلتر را بردارید. بعضی دستگاه‌های قهوه‌ساز به صورت اتوماتیک خاموش می‌شوند، اما بعضی دستگاه‌ها چنین قابلیتی ندارند. اگر قهوه‌ساز شما قابلیت خاموشی اتوماتیک نداشته باشد، وقتی که صدای دم کشیدن بلند شد باید آن را خاموش کنید. هنگامی که دستگاه قهوه‌ساز خاموش است، فیلتر را بردارید و تفاله‌ها را از آن بیرون بیاورید. هنگام باز کردن قهوه‌ساز مراقب باشید. گاهی اوقات، بخار داغ می‌تواند دست شما را بسوزاند.

۶- قوری را بردارید و داخل فنجان قهوه‌خوری بریزید. می‌توانید را قهوه را خالی یا با شیر، کافی کریمر یا هر دو شیرین کنید و بنوشید. برای اینکه قهوه شیرین‌تری داشته باشید، می‌توانید مقداری شکر، شیره افرا و یا شیرین کننده‌های دیگر به قهوه خود اضافه کنید. حالا می‌توانید قهوه خود را بنوشید و لذت ببرید. اگر وگان هستید یا اینکه بدنتان به لاکتوز حساسیت دارد، می‌توانید از شیرهای غیر لبنی مانند شیر سویا، بادام یا نارگیل استفاده کنید. توجه داشته باشید که کریمر‌های طعم‌دهنده و برخی شیرهای غیر لبنی خودشان شیرین شده‌اند، بنابراین نیاز به شکر اضافی ندارید. اجازه ندهید که قهوه خیلی بماند. نه تنها سرد می‌شود، بلکه طعم ماندگی نیز به خود می‌گیرد که مطلوب نیست.

 

امیدواریم که از نوشیدن یک فنجان قهوه خوش‌طعم لذت ببرید.

منبع: https://www.wikihow.life/Make-Coffee

 

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در آشپزی

یک نظر

  1. […] قسمت قبل  روش دم کردن قهوه با قهوه ساز را به شما آموزش دادیم. برای دم کردن  با قهوه‌ساز […]

    پاسخ

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

نگاهی به عادت‌های سالم در زمستان – قسمت دوم

عادت‌های سالم در زمستان مسیر سلامتی را در این فصل برای شما تضمین می کند. با چند روش ارائه …