انار یکی از خوش‌مزه‌ترین میوه‌های پاییزی است که شاید به دلیل سخت خورده شدن آن، انتخاب آخر هر فردی از سبد میوه‌ باشد. اما بهتر است با چند روش دون کردن انار آشنا شوید و به‌راحتی خود را به خوردن انار دعوت کنید. با این مطلب از مجله ارنیکا همراه باشید.

پیش از هرکاری بهتر است ابتدا این را بدانید که دون کردن انار نیاز به پوشیدن لباس پلوخوری ندارد، بنابراین بهتر است یک لباس راحت بپوشید که در صورت پاشیده شدن دانه‌های انار بر روی لباستان احساس عذاب وجدان نداشته باشید!


همچنین بخوانید:

نگاهی به خواص و مضرات میوه‌ی انار


حالا زمان آشنایی با روش‌های دون کردن انار است:

 • انار را برش بزنید:

یکی از راحت‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌ها برای دون کردن انار که نیاز به وسیله خاصی ندارد، برش دادن انار است. ابتدا تاج انار را با چاقو جدا می‌کنید و سپس بر روی هر بر آمدگی در سطح انار از بالا به پایین، با چاقو خط ایجاد می‌کنید و  سپس این خط‌های تقسیم را با دست از یکدیگر جدا می‌کنید. در آخر نیز دانه‌های انار را با انگشت از پوست جدا می‌کنید.این کار، یکی از راحت‌ترین و دم دستی‌ترین روش‌های دون کردن انار است.

 • کاسه و قاشق:

یک روش دیگر نیز برای دون کردن انار وجود دارد، فقط برای آن نیاز به یک کاسه و قاشق دارید! ابتدا انار را خوب بشویید و سپس آن را از وسط دو نیم کنید. حالا در زیر دستتان یک کاسه قرار دهید. انار را بر عکس روی کاسه بگیرید و با قاشق به پوست پشت آن بزنید. دانه‌های انار به راحتی از پوست جدا می‌شوند و در کاسه می‌ریزند و در نهایت نیز می‌توانید پوست آن را برگردانید تا کاملا خالی شود.

مزیت این روش نسبت به روش قبل این است که تمام دانه‌های انار به راحتی از پوست جدا می‌شوند و در برخورد با انگشتانتان له و یا به اطراف پاشیده نمی‌شوند.

 • پوست اطراف آن را بگیرید:

روش جالب دیگر برای آماده سازی انار، پوست کردن انار به روش بقیه میوه‌ها است.تاج انار را با چاقو جدا ‌کنید و سپس پوسته اطراف انار را مثل سیب و یا هر میوه دیگری بکنید.حال شما یک انار کامل بدون پوست دارید  که می‌توانید آن را تقسیم کنید و به راحتی دون کنید.

 • دون کردن انار در آب:

یکی دیگر از روش‌هایی که برای دون کردن انار وجود دارد، دون کردن انار در آب است. انار را برش دهید و در کاسه آب سرد قرار دهید و پوست آن را برگردانید. در این صورت دانه‌های انار از پوست جدا می‌شوند ولی هیچ کدوم به اطراف پرت نمی‌شوند. سپس انار را در آبکش بریزید و از پوست جدا کنید. این روش یک مزیت دارد و آن این است که نیازی به تمیز کاری اطراف کاسه انار ندارید چرا که آب مانع پخش شدن دانه‌های انار می‌شود اما مقداری از رنگ و طعم انار از بین می‌رود.

حال شما راه‌های بسیاری برای دون کردن انار بلدید که می‌توانید از این پس این میوه خوشمزه پاییزی را به راحتی انتخاب و نوش جان کنید!

دانه‌های یاقوتی انار را در کاسه ریخته، با نمک و گلپر طعم دهید و خود را به خوردن انار دون شده دعوت کنید!

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید.

اینستاگرام مجله ارنیکا

منابع:https://rooziato.com

http://www.akairan.com

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط حنانه جعفری نژاد
 • طرز تهیه نان خانگی

  طرز تهیه نان خانگی بدون فر

  نان خانگی یکی از راه‌های تهیه خوراک سالم در خانه است. سادگی و سرعت طرز تهیه نان سبب شده که…
 • طرز تهیه کلانه

  طرز تهیه کلانه کردی

  کلانه نان محلی بسیار خوشمزه ایست که در مناطق کردنشین تهیه می‌شود و همراه با کره یا روغن مح…
 • طرز تهیه حریره جو برای کودکان نوپا

  طرز تهیه حریره جو برای کودکان نوپا

  حریره‌ جو سرشار از مواد مغذی مورد نیاز کودک بوده و به خاطر بافت نرمی که دارد بسیار برای کو…
بارگزاری بیشتر در آشپزی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

پنج × سه =

همچنین بررسی کنید

چند نکته درباره‌ی تزیین شب یلدا

شب یلدا از مهم‌ترین شب‌های سال در فرهنگ ایرانی  است. بلندترین شب سال که همان شروع زمستان ا…