بهار فصل رنگ‌هاست. همه چیز در طبیعت جان می‌گیرد و تازه و پر طراوت و در بهترین رنگ‌های خود ظهور می‌کند. درخت‌هایی که برگ‌های روشن سبزشان برق می‌زند و بین شکوفه‌های سفید و صورتی غرق شده‌اند، گلهای رنگارنگ، آسمان آبی و خورشید درخشان همه دست به دست هم می‌دهند که در بهار حس شادابی و طراوت کنیم. به همین علت کمی غیر منطقی است که در فصلی چنین زیبا به دنبال رنگ‌های مرده در پوششمان برویم. رنگ مناسب فصل بهار چیست؟

فصلی که این چنین زنده است نیازمند لباس‌هایی سبک و روشن و رنگارنگ است تا حس زندگی را به ما القا کند. به همین علت خوب است که از رنگ‌های شاخص این رنگ در پوشش خود استفاده کنیم. با هم چند رنگ مناسب فصل بهار را بررسی می کنیم.

سبز

سبز یک رنگ مناسب  فصل بهار است. برای مثال رنگ سبز که شاید بیش از هر رنگی در طبیعت فصل بهار به چشم می‌آید در لباس‌هایمان می‌تواند سرزندگی، آرامش و شادابی به ارمغان بیاورد و تمام روز به ما و اطرافیانمان انرژی مثبت دهد.

سبز درخشان که نه تیره است و نه روشن، بلکه عینا شبیه برگ‌های تازه در آمده و شفاف است، نوعی پاکیزگی و آرامش همراه خود دارد و در ترکیب با رنگ‌های روشنی چون لیمویی یا رنگ‌هایی که مثل سورمه‌ای و قرمز که کنتراست بالایی ایجاد می‌کنند جلوه‌ی خوبی خواهد داشت. برای مثال شما می‌توانید بالاتنه‌‌ای با رنگ سبز روشن و پایین تنه‌ای تیره انتخاب کنید مثلا یک پیرهن سبز و یک جین سورمه‌ای.

آبی آسمانی

از دیگر رنگ‌های زیبای فصل بهار آبی آسمانی است. آبی رنگ سرد و آرام‌بخشی است و همراه کردن این رنگ با رنگ‌های گرم می‌تواند ترکیبی زیبا و جذاب و تماما بهاری ایجاد کند. آبی آسمانی با طلایی به نوعی آسمان را تداعی می‌کند. و همچنین رنگ سفید در ترکیب با آن می‌تواند یادآور ابرها باشد. برای مثال یک شلوار سفید و یک تاپ آبی رنگ ترکیبی زیبا درست می‌کنند. رنگ آبی در کنار رنگ‌های گرم و شادی چون قرمز و صورتی هم می‌تواند کنتراستی زیبا ایجاد کند.

صورتی

از دیگر رنگ‌های مرسوم در فصل بهار رنگ صورتی است که به وفور در شکوفه‌های بهاری دیده می‌شود. صورتی رنگی ملایم و زیبا است که حسی از معصومیت و شادابی را القا می‌کند. شاید به نظر بیاید این رنگ تنها مناسب خانم‌هاست اما چنین نیست و یک پیراهن صورتی کم‌رنگ در کنار یک شلوار نوک مدادی می‌تواند ترکیبی شیک برای آقایان باشد.

همچنین این رنگ در همنشینی با رنگ‌های بنفش، آبی، سفید، مشکی، سرمه‌ای و طوسی بسیار زیبا جلوه می‌کند. برای ترکیب رنگ‌های لباس‌های خود می‌توانیم به طبیعت رجوع کنیم زیرا که زیباترین و ناب‌ترین ترکیب رنگ‌ها در طبیعت است برای مثال شکوفه‌های صورتی با رنگ‌های سبز و قهوه‌ای در درختان ترکیب شده‌اند پس ما هم می‌توانیم این ترکیب زیبا را برای پوشش خود در نظر بگیریم.

زرد

شاخص‌ترین ویژگی فصل‌هایی چون بهار و تابستان تابش خورشید و گرمای حاصل از آن است. و همین خورشید زرد انرژی‌زا مایه‌ی شادابی و حیات می‌شود. پس چه بهتر که از این رنگ در پوشش خود استفاده کنیم و تمام روز مانند یک بمب انرژی هرجایی که می‌رویم محیط اطرافمان را شاد و رنگی کنیم. رنگ مناسب فصل بهار می‌تواند رنگ زرد هم باشد.

شاید خیلی از شما فکر کنید زرد خورشیدی یا همان زرد تخم‌مرغی تا حد زیادی توی چشم باشد اما با استفاده از این رنگ در کنار رنگ‌های خنثی و سرد می‌توانیم از شدت تو چشم بودن آن بکاهیم.

برای مثال ترکیب زرد با سبز یا آبی می‌تواند بسیار زیبا به نظر آید. خرافات زیادی در بین عامه مردم درباره‌ی رنگ‌ها و اشیا و غیره هست یکی از این خرافات درباره رنگ زرد است که آن را نماد دوری و جدایی می‌دانند اما به لحاظ علمی چنین خرافاتی کاملا منسوخ هستند و بر خلاف این تفکر عام رنگ زرد انرژی، گرما و هیجان بسیاری را در خود نهفته دارد.

قرمز

خب اگر یک رنگ دیگر مانده باشد که بتوانیم به شما پیشنهاد دهیم که از آن در پوشش بهاره‌ی خود استفاده کنید آن رنگ قرمز است. قرمز رنگی بسیار گرم و محرک است. این رنگ نه تنها در لباس بلکه در غذا هم می‌تواند بسیار محرک و جذاب باشد و اشتهای انسان را بیشتر کند.

خوب چه چیزی بهتر از اینکه تمام چشم‌ها روی شما متمرکز باشد؟ اگر دوست دارید که پوششتان به چشم بیاید مطمئنا باید قرمز را امتحان کنید. این رنگ در کنار آبی، سفید، سیاه، سرمه‌ای و سبز می‌تواند بسیار زیبا جلوه کند. اما باید حواستان باششد که این رنگ در طولانی مدت موجب خستگی چشم می‌شود برای همین بهتر است حتما در مقدار کم و با ترکیب رنگ‌های دیگر از آن استفاده کرد.

منبع:سایت نوعروس

https://www.noarous.com/

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط خاطره محمدی
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

4 × 5 =

همچنین بررسی کنید

نکات خواندنی در مورد مراقبت از نوزادان

نگهداری و مراقبت از نوزادان کاری بسیار مشکل است. بچه‌ای که تازه متولد شده، آن قدر به‌نظر ظ…