لباس مصاحبه کاری یکی از بخش‌های موفقیت در کار و تعیین سرنوشت کاری شما است. با انتخاب یک لباس مناسب می‌توانید یک قدم به سمت آینده‌ای نو بردارید، از آن پس همه چیز به خودتان بستگی خواهد داشت.

زمانی که با شما تماس بگیرند و با یک خبر خوب بگویند رزومه کاری شما تایید شده است و جهت مصاحبه باید مراجعه کنید چه کاری انجام می‌دهید؟ لابد قبل از هر چیزی به فکر یک لباس مصاحبه کاری مناسب می‌افتید؟ اما به نظر این کار هم ممکن است کمی برای‌تان دشوار باشد؟  اگر بتوانید در کنار اثبات خود و توانایی‌هایتان یک لباس شیک، مرتب و مخصوص برای این کار انتخاب کنید بسیار در موفقیت شما تاثیرگذار خواهد بود. شرکت‌ها در چنین روزی علاوه بر سنجیدن توانایی‌های کاری، گفتاری و رفتاری فرد، به سبک پوشش وی نیز توجه خواهند کرد. ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد که چگونه لباس مصاحبه کاری را انتخاب کنید. پس با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

لباس مصاحبه کاری

اصول مهم در تهیه لباس مصاحبه کاری

شیک و مرتب بودن در یک مصاحبه کاری اهمیت کار و جلسه را نشان خواهد داد. برای این کار بهترین گزینه پوشیدن یک لباس رسمی همچون کت و شلوار خواهد بود چرا که ظاهری بسیار خوب و متشخص به فرد می‌دهد. تا جایی که می‌توانید از رنگ مشکی استفاده نکنید چرا که این رنگ به دلیل جدی بودنش بسیار مناسب قرارها و جلسات رسمی‌تر و جدی‌تر خواهد بود. از اینرو این رنگ برای لباس مصاحبه کاری توصیه نمی‌شود. بهترین رنگ لباس نیز در این روز می‌تواند سرمه‌ای و خاکستری باشد. علاوه بر این می‌توان هر کفش و پیراهن و ساعتی را نیز با آن ست نمود. اگر مصاحبه‌ برای‌تان بسیار با اهمیت است، حتی در صورت نداشتن کت و شلوار، برای تهیه آن اقدام کنید.

لباس مصاحبه کاری

پوشیدنی‌های همراه کت و شلوار

همانطور که گفته شد رنگ‌های خاکستری و سورمه‌ای براحتی با هر چیزی هماهنگ خواهند شد. مثلا پیراهن سفید، صورتی روشن، آبی، خاکستری و یا رنگ‌های جذاب به همراه کراوات می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. سعی کنید رنگ کراوات‌تان را تیره‌تر از پیراهن‌تان و به بهترین وجه انتخاب کنید. اما قبل از انتخاب مواردی همچون کراوات باید قوانین مربوط به آن سازمان یا شرکت را بدانید. چرا که در بیشتر محل‌های کاری همچون مکان‌های دولتی بستن کراوات مجاز نیست. جدای از انتخاب ترکیب رنگ‌های متنوع، سعی کنید که میزان رنگ را در پوشش خود کنترل کنید. چرا که با این کار ممکن است ظاهری شلوغ برای خود بسازید. خلاقیت و ظرافت را در پوشش خود به کار گیرید و در نهایت سادگی، شیک و مرتب به نظر برسید.

لباس مصاحبه کاری

لوازم جانبی در ست کردن با کت و شلوار

در مورد لوازم جانبی نیز وسواس به خرج ندهید، می‌توانید با داشتن یک ساعت استایلی بسیار جذاب و حرفه‌ای برای خود فراهم کنید. با ورود به اتاق با نگاهی کوتاه به ساعت‌تان وقت شناسی خود را گوشزد کنید. در صورتی که نمی‌توانید از کراوات استفاده کنید می‌توانید موارد جایگزین استفاده کنید. مثلا ترکیب بلوز مشکی کت و شلوار خاکستری یا سورمه‌ای ظاهری بی‌نظیر برای‌تان خلق خواهد کرد. یا جلیقه بدون کراوات بپوشید که بسیار سبک و خنک خواهد بود. در نهایت بدانید روز مصاحبه بسیار مهم است و نحوه پوشش و توانایی‌های شما بسیار در این روز موثر خواهد بود. پس به خود ایمان داشته باشید و به جنگ سرنوشت بروید، شما همواره پیروز میدان خواهید بود.

منبع: بامیلو

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در اخبار

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

پانزده − شش =

همچنین بررسی کنید

آموزش ساخت عروسک دست ساز

عروسک دست ساز کاردستی‌ای است متفاوت و با قابلیت شخصی سازی که شما می‌توانید به کودک خود آمو…