در این مقاله قصد داریم درباره‌ی انتخاب نوع لباس زیر صحبت کنیم، معمولا در هنگامی که قصد خرید لباس زیر داریم، به دو عامل توجه می‌کنیم : میزان راحتی و زیبایی؛ اما باید سلامت بدن را را نیز به انتخابتان بیفزاید. در این مقاله از مجله ارنیکا درباره‌‌ی این موضوع صحبت خواهیم کرد.

گاهی اوقات ما هر دومورد را درنظر می‌گیریم اما بعضی وقت‌ها یکی از این موارد نسبت به دیگری برایمان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. هنگام انتخاب نوع لباس زیر، یکی از مهم‌ترین چیزهایی که باید در نظر بگیرید، سلامت قسمت‌های حساس زنانه خود بوده و نباید به سادگی از کنار این مورد گذشت.

انتخاب نوع لباس زیر

الکساندر چیانگ، استادیار بالینی در دپارتمان زنان و زایمان دانشکده پزشکی دیوید گفن در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس در این زمینه می‌گوید:

نوع لباس زیری که شما برای خود انتخاب می‌کنید، علاوه‌ بر اینکه یکی از موارد تاثیرگذار در ایجاد عفونت‌های باکتریایی یا مخمری واژن است، می‌تواند در ایجاد سوزش و عرق سوز شدن ناحیه تناسلی تاثیرگذار بوده و باعث تشدید مشکلاتی که قبلا در این ناحیه وجود داشته شود. بعضی از مواد، در صورت استفاده در لباس زیر باعث می‌شود تا در ناحیه مورد نظر حرارت و رطوبت کنترل شود که در نتیجه، روی میزان راحتی فرد و تعادل میان میزان باکتری‌های مفید و مضر اثر مثبتی خواهد گذاشت. از طرفی دیگر، استفاده از سایر مواد بی‌کیفیت، علاوه بر اینکه راحت نیستند، باعث واکنش پوست فرد شده و مسائلی چون عرق سوز شدن ناحیه را در پیش دارند. در این مطلب به شما نحوه انتخاب یک لباس زیر مناسب را آموزش خواهیم داد.

همچنین بخوانید: معرفی انواع لباس زیر مردانه

توصیه کارشناسان در مورد انتخاب نوع لباس زیر

لباس زیر پنبه‌ای و نخی، به دلیل جذب بالای رطوبت چیزی است که توسط اکثر کارشناسان توصیه می‌شود. توصیه‌ای که از قدیم بوده این است که هنگام خرید و انتخاب لباس زیر، خرید اجناس نخی در اولویت هستند.

چیانگ در این زمینه می‌گوید:

“به طور کلی، توصیه می‌شود که لباس زیر نخی خریداری کنید، زیرا به صورت طبیعی دارای قابلیت جذب رطوبت بوده و قدرت خشک کنندگی بالایی دارد، علاوه بر این موارد، ارزان و مقرون به صرفه نیز هست.”

از طرف دیگر، واضح است که لباس زیر ابریشمی قیمت بالایی دارد و مدل‌های توری نیز آزاردهنده است، بنابراین بهترین انتخاب برای راحتی شما و جیبتان، انتخاب موارد نخی خواهد بود.

انتخاب نوع لباس زیر

الیاف مصنوعی آنقدرها که تصور می‌شود بد نیست

سایر موادی که قابلیت از بین بردن رطوبت را دارند، می‌توانند به اندازه اجناس نخی و پنبه‌ای موثر بوده و همچنان می‌توانند محیط طبیعی واژن را حفظ کنند.

جنیفر گانتر، متخصص درد و زنان و زایمان در این رابطه می‌گوید:

“در مورد اینکه الیاف نخی و پنبه‌ای بهتر از الیاف مصنوعی هستند، هیچ گونه اطلاعاتی موجود نیست. مواد خاص (مانند پلاستیک) قطعا روی میزان رطوبت و محیط، تاثیرگذار خواهند بود؛ بنابراین شورت‌های لاستیکی و لاتکس گزینه خوبی برای استفاده بلندمدت نیستند، اما طبیعتا این موارد چیزی نیست که مردم در تمام طول روز بپوشند.”

به طور کلی، هنگامی که بحث مقایسه و انتخاب بین الیاف نخی و الیافی مانند ابریشم یا پلی‌استر به میان می‌آید، علم به شما چیزی به عنوان برنده قطعی معرفی نخواهد کرد.

درواقع، در بسیاری از موارد، هنگامی که شما قصد انجام فعالیت زیاد و در نتیجه عرق کردن را داشته باشید، انتخاب الیاف مصنوعی با جذب رطوبت بالا می‌تواند انتخاب هوشمندانه‌تری باشد. گانتر می‌گوید:

“لباس زیر نخی پس از فعالیت ورزشی رطوبت بیشتری دارد، بنابراین اگر از آن دسته از افراد هستید که تعریق زیادی دارند، می‌توانید از لباس زیر‌هایی با الیاف مصنوعی با قابلیت جذب رطوبت بالا استفاده نمایید. “

علاوه بر این موارد، در صورتی که در معرض عفونت مخمری واژن هستید یا به آن مبتلا شدید، خشک نگه داشتن ناحیه واژن بسیار اهمیت دارد، زیرا مخمر تنها در محیط گرم و مرطوب رشد خواهد کرد.

الیاف لباس زیر

الیاف مصنوعی در انتخاب نوع لباس زیر برای همه افراد مناسب نیستند

چیانگ در این رابطه می‌گوید:

“پوست بعضی از افراد ممکن است نسبت به مواد مصنوعی حساسیت داشته باشد. اما در صورتی که حساسیت خاصی به این مواد و الیاف ندارید، بنده دلیلی برای نپوشیدن آن‌ها نمی‌بینم.”

همچنین ایشان در ادامه اضافه کرد که افراد حتی نباید نگران جنس شلوار خود باشند، زیرا به طور کلی لباس ما به دلیل تماس کمتری که با بدن دارد، شانس بسیار کمی برای آسیب رساندن به آن خواهد داشت؛ اگرچه برای عده خاصی از افراد، این موارد نیز ممکن است مشکل ساز شود.

آیا پوشیدن شورت‌های تانگ کار صحیحی است؟

پوشیدن شورت‌های تانگ (شورت‌های نازکی که دارای دو قطعه مثلثی شکل در عقب و جلو بوده و با نخ به یکدیگر متصل شده‌اند) بسیار تنگ، باعث ایجاد مشکلاتی مانند عرق سوز شدن یا ایجاد ساییدگی بین پاها خواهد شد، اما گانتر در این مورد اطمینان می‌دهد که انتخاب شورت‌های نازک و ظریف به جای شورت‌های پسرانه، تاثیری روی میزان PH یا شرایط ناحیه مورد نظر نداشته و در نتیجه تاثیر خاصی روی افزایش یا کاهش شانس ایجاد عفونت واژن نخواهد داشت. در صورتی که از شورت‌های تانگ استفاده می‌کنید و مشکلات ناشی از ساییدگی شما را آزار می‌دهد، انتخاب شورت‌های نخی می‌تواند این مسئله را تاحدودی برطرف کند.

مسئله مهم‌تر از جنس لباس زیر، خیس نبودن آن است

گانتر می‌گوید:

“اینکه شما پس از مرطوب شدن محیط لباس زیر خود بعد از انجام فعالیت، چه عملی انجام می‌دهید بسیار مهم تر از اینست که از چه جنس لباس زیری استفاده می‌کنید. مرطوب و خیس بودن محیط لباس زیر شما، عموما باعث عرق سوز شدن و آسیب دیدگی آن منطقه شده که عموما این مسئله در موارد زیادی با عفونت واژن اشتباه گرفته می‌شود.”

در صورتی که لباس شما خیس شده و در آن لحظه قادر به استحمام یا تعویض فوری لباستان نیستید، حداقل کاری که می‌توانید انجام دهید این است که پس از خشک کردن خود با حوله، لباس زیرتان را عوض کنید؛ همچنین در صورتی که لباس زیر شما به دلیل فعالیت و تعریق یا به هر دلیلی خیس و مرطوب شود، باید همین کار را انجام دهید. البته اگر لباس زیر شما کاملا خیس نشده باشد و شما نیز حساسیت یا ناراحتی پوستی نداشته باشید، بازهم چندان مشکلی ایجاد نخواهد شد.

نتیجه گیری

در نهایت، باوجود تمامی صحبت‌ها، انتخاب نوع لباس زیر به سلیقه شخصی و انتخاب شما برمی‌گردد. گانتر در این زمینه می‌گوید:

“عده‌ای جنس بعضی از پارچه‌ها را دوست داشته و در آن‌ها احساس راحتی می‌کنند، در صورتی که شاید سایر اجناس مورد پسندشان واقع نشده و احساس چندان خوبی در آن‌ها نداشته باشند. تا زمانی که بحث الیاف پلاستیک و لاتکس در میان نباشد، انتخاب جنس لباس زیر به سلیقه و راحتی شما بستگی دارد، اما توجه داشته باشید که لباس زیرهای لاتکس و پلاستیکی، به هیچ وجه انتخاب صحیحی نیستند.”

منبع:

https://www.self.com/story/why-underwear-choice-matters-for-a-healthy-vagina

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

سیزده + شش =

همچنین بررسی کنید

تولیدی شورت تبریز | معرفی ارنیکا یکی از تولیدی‌های خوب لباس زیر در تبریز

تولیدی شورت در شهر  تبریز نه تنها یکی از محبوب‌ترین  انواع  لباس زیر است بلکه برتری خاصی د…