هدف از نوشتن راهنماهای خرید این است که شما بتوانید نیاز خود را به بهترین قیمت ممکن خریداری کنید. راهنما در انواع موضوعات نوشته می‌شود. در این مطلب نیز بر آنیم راهنمای خرید کفش رسمی مردانه را برای شما به اشتراک بگذاریم.

خرید کفش رسمی مردانه

اسم کفش رسمی مردانه که به گوش می‌رسد، به‌طور ناخودآگاه ذهن‌ها به سمت کفش‌های چرمی با کف ضخیمی می‌رود که اغلب به رنگ‌های قهوه ای و مشکی تولید می‌شوند. کفش‌های رسمی برای جلسه‌های مهم کاری و مهمانی‌های رسمی بسیار کاربرد دارند. بعید می‌دانم کسی از مردی با کت‌وشلوار و یک جفت کفش رسمی مردانه خوشش نیاید. کفش شما، اعتبار شماست! شاید شنیده باشید که می‌گویند به هنگام وارد شدن به یک مکان و جمع کفش‌ها اولین چیزی هستند که نگاه‌ها را به خود جلب می‌کنند. به همین خاطر برای جذاب بودن کفش جایگاه و اعتبار ویژه ای دارد.

راهنمای خرید کفش رسمی مردانه

برای انتخاب و خرید کفش رسمی مردانه نیز باید برخی نکات را رعایت کرد. برای همین اولین مرحله این است که چرا باید کفش رسمی خرید؟

این سؤال با توجه به نظر و سلیقه افراد می‌تواند بسیار متفاوت باشد. برای مثال فردی برای این‌که در فصول سرد از گل‌ولای در امان باشد از مدل لباس‌های نیمه‌رسمی به همراه کفش رسمی استفاده می‌کند. با این کار هم تیپی موجه خواهد داشت و هم خود را از کثیف شدن نجات می‌دهد. کفش رسمی چرمی به دلیل چسبندگی زیاد در فصل‌های گرم توصیه نمی‌شود. چنان چه می‌خواهید در تابستان نیز کفش رسمی بپوشید بهتر است از چرم‌های باضخامت کمتر و پارچه‌ای نازک استفاده کنید. هم‌چنین عده‌ای هدف از خرید کفش رسمی مردانه را جهت شرکت در مراسم‌های عروسی و مهمانی‌های مختلف، جلسات کاری و محل کار خود می‌دانند.

ست کردن کفش رسمی

کفش رسمی انتخابی بایستی با نوع پوشش شما نیز هماهنگ باشد. برای نمونه به هنگام پوشش شلوارهای با دم پای تنگ باید از کفش رسمی با کفی کوچک کمک بگیرید. علاوه بر این کفش‌های مورداستفاده باید تا قوزک پا را پوشش دهند و از آن بالاتر نروند.

اصول لباس پوشیدن

کفش ورنی، اشبالت و جیر

کفش رسمی فقط شامل نوع چرمی آن نمی‌شود بلکه جنس‌های دیگر مثل ورنی، اشبالت و جیر (نبوک) نیز از انواع دیگر کفش‌های رسمی است. اگر علاقه‌مند به استفاده از کفش‌های ورنی هستید، توصیه ما به شما خرید کمربند ست آن نیز است تا بتوانید آن‌ها را باهم ترکیب نمایید. عدم به‌کارگیری هر یک از این‌ها باعث ایجاد تیپی ناپسند خواهد بود.

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که ذلتان بخواهد از نوع اشبالت و جیر استفاده کنید. این دو نوع جنس با شلوارهایی از جنس کتان ترکیب فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند؛ اما از کفش رسمی مردانه نبوک یا به عبارتی همان جیر در روزهای بارانی استفاده نکنید. برای ترد د در چنین روزهایی بهتر است از کفش‌های رسمی چرم یا اشبالت استفاده شود.

درنهایت می‌توان گفت که نحوه پوشش هرکسی می‌تواند بر اساس سلیقه و فکر او باشد و انتخاب کفش رسمی نیز در حیطه این موضوع است. ولی برای موجه‌تر جلوه کردن کفش و احساس راحتی کردن، توصیه می‌شود اصول انتخاب کفش رسمی بر مبنای نیاز رعایت گردد.

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
 • خرید شورت مردانه

  خرید شورت مردانه

  انتخاب لباس زیر مردانه مناسب، می تواند احساس راحتی در طول روز را به دنبال داشته باشد. شاید…
 • بهترین لباس زیر

  چگونه بهترین لباس زیر را انتخاب کنیم؟

  بهترین لباس زیر روزانه چه مشخصاتی دارد؟ برای استفاده روزمره پوشیدن لباس زیرهای با الیاف ط…
 • راهکارهای صرفه‌ جویی در آب

  راهکارهای صرفه‌ جویی در آب

  ایران امروز در برهه‌ای از کم آبی قرار گرفته و بایستی در پی راه‌هایی برای صرفه جویی عملی در…
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

یک نظر

 1. کتانی

  ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ در ۱۶:۵۸

  سلام در مورد ست کردن لباس های مردانه با کتانی هم میشه یه مقاله بزارید.

  پاسخ

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

خرید شورت مردانه

انتخاب لباس زیر مردانه مناسب، می تواند احساس راحتی در طول روز را به دنبال داشته باشد. شاید…