خرید لباس نوزاد برای پدر و مادرهایی که تجربه اولشان در این زمینه است بسیار شیرین و لذت بخش خواهد بود. اما سوالات زیادی درباره اینکه چگونه، از کجا و چه لباس و مارکی باید بخرند، ذهن والدین را به خود درگیر می‌سازد.

خرید لباس نوزاد نه تنها پدر و مادرها بلکه هر فردی را سر ذوق می‌آورد. چرا که مدل‌های متنوع، رنگا و رنگ بودن‌شان و جالب‌تر اینکه کوچک بودن این لباس‌ها چشم هر بیننده‌ای را به خود جذب می‌کند. اما این در حالی است که خرید لباس نوزاد دغدغه‌های خود را نیز دارد. بسیاری از والدین جهت خرید لباس نوزاد استرس دارند و اینکه نمی‌دانند چه چیزی تهیه کنند. بنابراین اگر می خواهید در این رابطه اطلاعات خوبی کسب کنید تا در حین خرید برایتان کارآمد باشد، بهتر است با افرادی که در این زمینه تجربه دارند مشورت نمایید. ما نیز در این باره سعی کرده‌ایم نکات جالب و مفیدی را راجع به خرید لباس نوزاد در اختیارتان قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

خرید لباس نوزاد

مواظب باشید …!

شما برای خرید لباس نوزاد باید هر احتمالی را بدهید. مثلا اینکه ممکن است نی‌نی شما زودتر از موعد به دنیا بیاید! پس بهتر آن است که زودتر در تهیه لوازم و لباس‌های مورد نظربرای فرزندتان اقدام کنید تا غافلگیر نشوید. بهتر است با تهیه لباس‌های مورد نیاز نوزاد پیشاپیش به استقبالش بروید. یک لیست از وسایلی که می‌خواهید تهیه نمایید، در حین خرید به همراه داشته باشید. سعی کنید لباس‌های راحت و مناسب برای نی‌نی‌تان انتخاب کرده و هوشمندانه عمل نمایید. با توجه به فصل تولد نوزاد لباس تهیه کنید نه فصلی که در آن هستید.

خرید لباس نوزاد

با توجه به کارایی هر لباس، انواع مختلفی از آن تهیه کنید

زیر پوش، لباس رو، کلاه، دستکش، جوراب، پیش‌بند، وسایل بهداشتی، قنداقی، حوله کلاه‌دار حمام از وسایلی اولیه‌ای هستند که باید در لیست خرید لباس نوزاد قرار داده شوند. ۴ الی ۵ دست از هر کدام از لباس‌های اولیه تهیه کنید. زیرا نوزاد به سرعت در حال رشد است تا فرصت پوشاندن حداقل یکبار از آن‌ها را پیدا کنید. فرزندتان همیشه همراه شما خواهد بود می‌توانید به مرور لباس‌های بیشتری برایش تهیه کنید. در انتخاب لباس زیر دقت کنید

خرید لباس نوزاد

نکات مهم در هنگام خرید لباس نوزاد

فقط به ظاهر و رنگ و سلیقه خود در انتخاب لباس نوزاد توجه نکنید. بلکه باید:

  • به انتخاب جنس خوب لباس فکر کنید. جنس آن نخی باشد و با توجه به اتیکت آن ۱۰۰ درصد پنبه باشد. زیرا پوست نوزاد بسیار لطیف است و در این مورد باید صرفه‌جویی را کنار بگذارید.
  • لباس نوزاد مخصوصا قسمت آستین آن به اندازه انگشتان شما قابل ارتجاع باشد.
  • لباس‌های راحت و سایز مناسب انتخاب کنید تا موجب آزردگی نوزاد نشود.
  • رنگ‌های روشن و ملایم تهیه کنید و از خرید لباس با رنگ‌های تیره که موجب کلافه شدن فرزندتان می‌شود  پرهیز کنید.
  • مدل لباس دکمه‌دار  یا زیپ‌دار مخصوصا از پشت برای نوزاد آزار دهنده است.
  • یقه لباس باید باز، راحت و مناسب باشد.
  • لباس سرهمی و دکمه دار از ناحیه فاق برای نوزاد بهترین گزینه است. زیرا هم برای تعویض پوشک و هم ثابت ماندن لباس در هنگام بغل کردن بسیار مناسب خواهد بود.
  • منبع: برترینها
بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

2 × چهار =

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه نان خانگی بدون فر

نان خانگی یکی از راه‌های تهیه خوراک سالم در خانه است. سادگی و سرعت طرز تهیه نان سبب شده که…