لباس زیر مناسب یکی از خریدهای مهم است که باید به آن توجه ویژه شود. اگر دقیقأ از سایز و جنس لباس زیر خود آگاه باشید متوجه خواهید شد که انتخاب لباس زیر مناسب کار دشواری نخواهد بود.

ترس از انتخاب اشتباهی لباس زیر مناسب از نظر سایز و اندازه، نگرانی بسیاری از افراد است و همین مسأله نیز موجب می‌شود تا خرید لباس زیر برای‌شان لذت بخش نباشد. اگر از سایز خود آگاه باشید دیگر نگرانی در مورد زخم شدن بدن، تنگی، بالا رفتن و بسیاری مشکلات دیگر که در اثر انتخاب نادرست ممکن است پیش بیاید را نخواهید داشت. مهم‌ترین نکته در انتخاب لباس زیر مناسب مردانه و لباس زیر زنانه دانستن فرم بدن و استایل خود است. در این صورت است که می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید. در ادامه مطلب راه‌های درست انتخاب لباس زیر را با شما در میان خواهیم گذاشت.

لباس زیر مناسب

لباس زیر مناسب از لحاظ سایز       

سایز کمر و لگن را اندازه بگیرید

کمر و پهن‌ترین قسمت لگن خود را با استفاده از یک متر خیاطی اندازه بگیرید. این کار کمک می‌کند سایز خود را بهتر بدانید و لباس زیر مناسب و راحتی را انتخاب کنید. پس اندازه‌گیری دقیق را بدانید چرا که زمانی که از اندازه دقیق دور کمر و لگن خود آگاه باشید با اطمینان لباس زیر مناسب را انتخاب خواهید کرد.

لباس زیر مناسب

از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید

لباس زیر تنگ باعث ایجاد برآمدگی و فرورفتگی در فرم بدن خواهد شد و ظاهر لباس‌تان را نیز نامناسب خواهد کرد. از طرفی به دلیل اینکه در لباس‌های تنگ هوا نمی‌تواند جریان داشته باشد مشکلات عرق سوز شدن، عفونت، تعرق و در نتیجه خارش را در پی خواهد داشت. حتما قبل از بیرون رفتن از منزل شل بودن یا تنگی لباس زیرتان را چک کنید تا کل روز درگیرتان نکند. همچنین باید کش به کار رفته در لباس زیر محکم باشد تا به طور مداوم آن را بالا نکشید. یا اینکه پاچه‌های آن چسبان نباشد زیرا اینگونه لباس‌ها به سمت بالا جمع خواهند شد که موجب اذیت‌تان می‌شود.

لباس زیر مناسب از لحاظ جنس

به همان اندازه که سایز لباس زیر مهم است، جنس پارچه نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در زیر نکات مهمی را از این لحاظ مورد بررسی قرار داده‌ایم:

بهترین جنس لباس زیر مناسب، پنبه‌ای است!

لباس زیر پنبه‌ای اجازه گردش هوا را می‌دهد و همین امر موجب ایجاد رطوبت در پارچه نخواهد شد. از اینرو مشکلات خارش، عرق سوز شدن، بروز زخم و لک و یا از همه مهم‌تر دردسرهای عفونت را به دنبال ندارد. اما به دلیل اینکه لباس زیرهای پنبه‌ای معمولا ضخیم هستند ممکن است همه نتوانند از آن استفاده نمایند. از اینرو ممکن است به پارچه‌های نازک تشکیل شده از مواد غیر طبیعی روی بیاورند. در این صورت فقط دقت کنید یک پارچه کتان بر روی قسمت میانی لباس زیر دوخته شده باشد تا مواد غیر طبیعی پارچه برای‌تان مشکل ساز نشود. 

لباس زیر مناسب

لباس زیر ابریشمی

لباس‌های ابریشمی در حین پوشیدن احساس بسیار خوبی ایجاد خواهند کرد. اما این لباس‌ها مانند لباس‌های پنبه‌ای اجازه گردش هوا را نمی‌دهند و مشکلات بعدی را در اثر تعریق و حبس رطوبت به دنبال خواهند آورد. از اینرو بهتر است فقط در مناسبت‌های خاص پوشیده شوند. بنابراین بهتر است قبل از خرید لباس زیر به جنس پارچه و سایز آن دقت شود.

منبع: بامیلو

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

2 × چهار =

همچنین بررسی کنید

آموزش ساخت عروسک دست ساز

عروسک دست ساز کاردستی‌ای است متفاوت و با قابلیت شخصی سازی که شما می‌توانید به کودک خود آمو…