با آموزش  درست کردن یک قهوه‌ی خوش طعم  با استفاده از دستگاه پرکولاتور  همراه  مجله ارنیکا  باشید تا با  روش درست کردن قهوه با استفاده از دستگاه پرکولاتور آشنا شوید.

در ابتدا بخوانید:

۶ توصیه‌ی مهم برای درست کردن یک قهوه خوش طعم

 

روش درست کردن قهوه با استفاده از دستگاه پرکولاتور

۱- اگر قبلا این کار را نکردید، محفظه بالا و سبد فیلتر را دستگاه پرکولاتور را بردارید. مقداری آب گرم کنید و سپس آن را به داخل محفظه فیلتر بریزید. مواظب باشید که هیچ وقت آب از قسمت فیلتر بالاتر نرود. به پرکولاتور، دستگاه موکا اسپرسو یا موکا پات نیز می‌گویند. برای بهترین نتیجه، از آب تصفیه شده یا بطری آب استفاده کنید.

۲- سبد فیلتر را داخل دستگاه بگذارید، سپس قهوه خرد شده‌ی دانه درشت را درون فیلتر بگذارید. میزان قهوه‌ای که اضافه می‌کنید هم بستگی به ظرفیت پرکولاتور دارد. در بیشتر موارد، روی دستگاه درجه‌بندی‌های به چشم می‌خورد که می‌توانید از آن استفاده کنید. در غیر این صورت، از ۱ تا ۲  قاشق غذاخوری (۷ تا ۱۴ گرم) قهوه به ازای هر ۱۸۰ میلی لیتر آب استفاده کنید.

۳- پرکولاتور را با یک دست ثابت نگه دارید و سپس محفظه بالا دوباره سرجایش برگردانید. توجه داشته باشید که پرکولاتور ممکن است به دلیل آب درون آن گرم باشد، بنابراین بهتر است که از یک دستمال یا دستگیره پارچه‌ای استفاده کنید.

۴- پرکولاتور را روی شعله‌ی اجاق گاز قرار دهید. گرمای شعله را به میزان متوسط نگه دارید و بگذارید آب داغ شود. درب را بردارید تا بتوانید پروسه دم کشیدن را ببینید و وقتی قهوه دم کشید، درب را دوباره روی سرش بگذارید. مواظب باشید که دسته‌ی دستگاه پرکولاتور مستقیما روی آتش نباشد.

۵- پس از اتمام دم کشیدن قهوه، پرکولاتور را از روی شعله بردارید. همانطور که آب به جوش می‌آید، قهوه شروع به پرکردن قسمت‌های بالای پرکولاتور می‌کند. رنگ قهوه در ابتدا تیره است، اما کم‌کم روشن‌تر می‌شود. و وقتی هم که کاملا دم کشید، به رنگ قهوه‌ای روشن در می‌آید. کل پروسه تهیه قهوه با پرکولاتور تنها باید حدود ۵ دقیقه طول بکشد، اما ممکن است برای شما بسته به دستگاهی که استفاده می‌کنید، کمتر یا بیشتر طول بکشد.

۶- هنگامی که محفظه بالا را می‌کشید، از دستگیره یا دستمال استفاده کنید. پرکولاتور را با دستگیره بردارید و داخل فنجان خود قهوه بریزید. در صورت لزوم، کافی کریمر یا شکر اضافه کنید و بلافاصله بنوشید. فنجان داغ خواهد بود پس مراقب باشید!

امیدواریم از این آموزش لذت برده باشید و یک فنجان قهوه‌ی داغ را با شیرین کامی نوش‌جان کنید.


از دست ندهید:

روش دم کردن قهوه با قهوه ساز

روش دم کردن قهوه با استفاده از یک فنجان و قهوه‌ساز چکه‌ای

منبع:

https://www.wikihow.life/Make-Coffee

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در آشپزی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

نگاهی به عادت‌های سالم در زمستان – قسمت دوم

عادت‌های سالم در زمستان مسیر سلامتی را در این فصل برای شما تضمین می کند. با چند روش ارائه …