در این مقاله به سراغ طرز درست کردن قهوه با استفاده از فرنچ پرس  می‌رویم تا ببینیم چگونه می‌توانیم سریعا یک قهوه‌ی گرم و خوش طعم آماده کنیم. با مجله ارنیکا همراه باشید.

 

حتما بخوانید:

۶ توصیه‌ی مهم برای درست کردن یک قهوه خوش طعم


طرز درست کردن قهوه با استفاده از فرنچ پرس


۱ – فرنچ پرس را با قهوه دانه متوسط پر کنید. ابتدا درب و پیستون و صافی را بردارید و سپس قهوه را اضافه کنید. می‌توانید به ازای هر فنجان به ۲ قاشق غذاخوری (۱۴ گرم) قهوه نیاز دارید. از دانه‌های قهوه آسیاب درشت استفاده نکنید، چرا که داخل توری گیر می‌کنند و در ثانی، تمیز کردنشان ساده نیست. از دانه‌های ریز قهوه هم استفاده نکنید که از توری رد می‌شوند و داخل قهوه دم کرده می‌ریزند.

 

۲ – وقتی آب به صورت کامل جوش آمد. ۱۰ ثانیه صبر کنید تا کمی خنک شود. و بعد به ازای هر فنجان قهوه، ۲۴۰ میلی لیتر آب داخل فرنچ پرس بریزید.

آب را سریع با آن هم بزنید (هم زدن دایره وار) تا ترکیب شود.

 


همچنین بخوانید:

روش دم کردن قهوه با استفاده از یک فنجان و قهوه‌ساز چکه‌ای


۳ -پیستون را داخل فرنچ پرس بگذارید و به آرامی به پایین فشار دهید. وقتی که پیستون را به پایین حرکت می‌دهید، قهوه از روزنه‌های فیلتر عبور می‌کند و پودر قهوه ترکیب شده با آب به انتهای فرنچ پرس برده می‌شود.

۴- برای اینکه، پیستون را تا انتها به پایین بکشید، ۳ تا ۴ دقیقه صبر کنید.

۵- قهوه را داخل لیوان بریزید و بنوشید. اگر دوست دارید، می‌توانید قهوه را با شیر و شکر شیرین کنید. اما حتما فرنچ پرس را بعد از دم کردن قهوه با آب و مواد شوینده ملایم تمیز کنید. پیستون و صافی را به صورت جداگانه خشک کنید. و کاملا خشک نشده دوباره داخل فرنچ پرس نگذارید.

 

امیدواریم از مقاله‌ی کوتاه درست کردن قهوه با استفاده از فرنچ پرس بهره برده باشید و با از نوشیدن یک  فنجان قهوه‌ی خوش طعم با این روش لذت ببرید.


از دست ندهید:

روش دم کردن قهوه با قهوه ساز 

 

منبع:

https://www.wikihow.life/Make-Coffee

 

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

 

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در آشپزی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

آیا آب هم می‌تواند خراب شود؟

تصور کنید، بسیار تشنه‌اید و بطری نیمه خالی برای چندین ماه در یخچال فریزر منزل شما مانده اس…