معمولا خانم های خوشتیپ به دنبال جدیدترین و به روز ترین مدل ها، طرح ها و تغییرهای گوناگون هستند. دنیای مد دنیای پر از شور و شوق و نشاط است که روز به روز در حال تغییر است. فصل ها که تغییر می کنند نوع و رنگ لباس نیز تغییروتحول دیگری پیدا می کند.

در دنیای مد هر ۱۰ سال یک بار لباس ها و طرح های مختلف تکرار می شود. البته با یه کم تغییر و تنوع. در فصل تابستان باید از رنگ های شاد و پارچه های نخی و خنک استفاده شود. البته فراموش نکنید لباس ها را باید متناسب با اندام، قد و وزن ست کنید. اگر حتی قصد خرید کردن ندارید نگاهی به ست ها بیاندازید و از آن ها الگو بگیرید تا به راحتی لباس های خود را ست کنید.

طرح های نظامی

این مدل لباس از سال های پیش طراحی شده است و باز هم در حال مد شدن است. افراد به خصوصی این مدل لباس را دوست دارند. شاید تعداد آن ها کم باشد ولی این نوع طرح و لباس هیچوقت از بین نمی رود و تا سال های سال باقی می ماند.

پوشش تابستانه

لباس های متناسب با اندام

-خانم هایی که شکل بدنشان مثلث برعکس است: از شلوار های جیب دار و حجیم این طرح استفاده کنند ولی به هیچ عنوان ژاکت های این نوع طرح را نپوشند.

-خانم هایی که شکل بدنشان گلابی است، این خانم ها باید برای پوشاندن پهنی کمرشان از ژاکت این طرح استفاده کنند تا پهن بودن کمرشان را متناسب کند.

-خانم های که شکل بدنشان مستطیلی است:  این خانم ها باید ژاکت را درون شلوار بی اندازند تا کمرشان لاغرتر نشان داده شود.

طرح های مانتو،بلوز، دامن

در تابستان به دلیل گرمی هوا باید از مانتو های گشاد، آزاد و جنس نخی و خنک استفاده شود. همچنین رنگ لباس باید با آفتاب متناسب باشد. بیشتر رنگ های شاد را به کار ببرید و از رنگ های تیره دروری کنید.

اگر می خواهید فردی خشک وجدی به نظر نرسید، دامن هایی که برش صاف و اتو کشیده ای دارند نپوشید زیرا این دامن ها بیشتر برای افراد سن بالا توصیه می شود. سعی کنید سراغ  لباس های چین دار با رنگ های روشن بروید.

اگر شما در لباس خود احساس راحتی کنید این حس هم به دیگران انتقال داده می شود و برای معاشرت با شما احساس راحتی بیشتری می کنند. پس بلوزهای آزاد و ساده با رنگ های روشن بپوشید و از بلوز های تنگ اجتناب کنید. رنگ های روشن چهره را مهربان تر نشان می دهند.

لباس های گلدار

این مدل لباس مناسب با هر اندامی است و ربطی به قد و وزن ندارد. این طرح ها را می توان در هر نوع لباسی جا داد. مثلا روی شلوار جین، شال یا روسری ومانتو اضافه کنید. این مدل های گلدار نقش مهمی در ظرافت زنانه ایجاد می کنند.

افرادی که چاق هستند بهتر است گل های ریز روی لباسشان باشد. اگر لاغر هستید از گل های درشت استفاده کنید. برای متناسب کردن قسمت بالا و پایین بدن بهتر است افرادی که شکل بدنشان گلابی است طرح در قسمت بالایی بدن باشد. افرادی که شکل بدنشان مثلثی باشد باید طرح در قسمت پایینی لباس قرار بگیرد تا شانه هایشان را متناسب کند.

پوشش تابستانه

عینک آفتابی

عینک یکی از لوازم ضروری موقع بیرون رفتن مخصوصا در تابستان که آفتاب شدید است. در انتخاب عینک آفتابی دقت کنید زیرا تنها چیزی که در چهره شما دیده می شود عینک است. اگر می خواهید چهره ای آرام و مهربان داشته باشید بهتر است از عینک های کائوچویی و عینک هایی که شیشه ی گرد دارند استفاده کنید. عینک های مستطیلی چهره را خشن نشان می دهند.

کفش

افرادی هستند که تیپ های اسپرت دوست دارند و کفش های اسپرت را به کفش های پاشنه بلند ترجیح می دهند. این نوع کفش ها بیشتر میان دخترها وجود دارد. در تابستان به دلیل گرمی هوا صندل بهترین کفش است البته در دنیای مد پوشیدن جوراب با کفش سندل جایگاهی ندارد.

اگر می خواهید چهره ای صمیمی و دوستانه داشته باشید سراغ کفش های که پنجه گرد دارند بروید. این کفش ها هم راحتی بیشتری دارند وهم برای موقعیت های دوستانه بهتر است. کفش های پاشنه بلند و نوک تیز برای مهمانی های رسمی مناسب است. این کفش ها حس صمیمیت و دوستانه را از بین می برند.

منبع: سایت چطور

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط خاطره محمدی
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

نکات خواندنی در مورد مراقبت از نوزادان

نگهداري و مراقبت از نوزادتان کاری بسیار مشکل است. بچه‌ای كه تازه متولد شده، آن قدر به‌نظر …