تعطیلات و حس و حال بهاری پر انرژی‌تر از همیشه در راهند. در این چند روز مانده به تعطیلات عید، همه در حال جنب و جوشند. بسیاری از افراد در حال خریدهای عید هستند. بسیاری نیز در پی مرخصی گرفتن و رفتن به مسافرتند. در این راستا نیز افراد موفق در حال برنامه‌ریزی برای تعطیلات خود هستند و قدر تک تک لحظات را می‌دانند. در اینجا شما را به خواندن این مطلب دعوت می‌کنم که با هم یاد بگیریم برای تعطیلات‌مان برنامه بچینیم. همچنین با یاد گرفتن این نکات ماهم خود را در میان افراد ببینیم.

نویسنده کتاب «برتریِ منش» مایکل کِر می‌گوید: «افراد موفق اهمیت تعطیلات را می‌دانند و در تعطیلات به کارهای مورد علاقه‌شان می‌رسند و انرژی‌‌شان‌ را دوباره بازیابی می‌کنند».

لین تیلور نیز نویسنده‌ی کتاب «مدیر زورگوی‌تان را رام کنید: چطور رفتارهای بچه‌گانه‌ی مدیرتان را مدیریت کنید و به کارتان رونق بدهید»، می‌گوید: «افراد موفق روزهای آخر را خیلی سخت کار می‌کنند تا بتوانند از اوقات فراغت‌شان به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.». اینگونه افراد قبل از تعطیلات برنامه‌ریزی کرده و همه کارهای‌شان را انجام می‌دهند. وی می‌گوید زمان از دست رفته باز نمی‌گردد؛ بهتر است در این دوران به آدم‌های مهم زندگی‌تان سر بزنید و حسابی استراحت کنید و به گونه‌ای وقت‌تان را تنظیم نمایید که به هدف‌های کوتاه‌ مدت و بلند مدت‌تان جهت دهید.

تعطیلات

نکات مهم در چگونه برنامه‌ریزی کردن تعطیلات

داشتن برنامه‌ریزی دقیق

مایکل کِر می‌گوید: «خیلی از افراد موفق برای تعطیلات‌شان هم به خوبی برنامه‌ریزی می‌کنند تا وسوسه نشوند و به سراغ کار نروند.» خیلی وقت‌ها برای مسافرت‌شان هتل یا پرواز رزرو می‌کنند و حتی برای خرید یا وقت گذراندن و تفریح با فرزندان‌شان هم برنامه‌ریزی دارند». به گفته وی نظم این افراد موجب می‌شود حتی در صورت داشتن کارهای ضروری نیز از پس آن‌ها بر‌آیند چرا که برنامه‌ای عملیاتی دارند.

قبل از تعطیلات همه کارهای‌تان را انجام دهید!

انجام کارها تا قبل از تعطیلات موجب می‌شود در دوران عید ذهن آزاد‌تری داشته، خوب استراحت کرده و از این دوران لذت ببرید.

برای استفاده از موبایل، لپ‌تاپ و کلا تکنولوژی نیز برنامه داشته باشید!

قانون استفاده از موبایل یا چک کردن ایمیل‌ در زمان‌های تعیین شده به همه این را یادآور می‌شود که چه زمان باید تماس بگیرند. همچنین نشان داده‌اید که می‌خواهید از تعطیلات‌تان به درستی استفاده کنید. این از نشانه‌های افراد موفق است که برای هر چیزی که به آن‌ها مربوط می‌شود برنامه‌ریزی دارند. دوری از این امکانات کمک می‌کند استرس و مشغله‌های فکری کم‌تر شوند، ذهن‌تان آرام‌تر گردد و واقعا استراحت کنید.

تعطیلات

 با دوستان و خانواده در تعطیلات وقت بگذرانید

تعطیلات فرصت خوبی برای جبران روزهای پرمشغله کاری‌تان است که نتوانستید برای آدم‌های مهم‌ زندگی‌تان وقت بگذارید. به طوریکه این دوران شما را با دوستان و یا خانواده‌تان دور هم جمع خواهد کرد. پس از این زمان‌ها استفاده کنید و فرصت را را غنیمت بشمارید که باز نمی‌گردند.

کارهایی که دوست دارید در زمان تعطیلات انجام دهید

خیلی‌ها به دلیل داشتن وقت آزاد در زمان تعطیلات برنامه‌ای برای کارهای خیرخواهانه قرار می‌دهند. در این زمان به دیدن افراد خانه سالمندان یا بهزیستی می‌روند و یا در مراسمات خیریه شرکت می‌کنند و لحظات شاد خود را با آنان تقسیم می‌کنند.

تعطیلات

به علاوه می‌توانید در این زمان ورزش کنید، بیرون بروید و از هوای تازه بهاری استفاده کنید، کتاب بخوانید، نقاشی کنید یا هر کاری را که خوشحال‌تان می‌کند انجام دهید. خلاصه به درستی برای این دوران برنامه ریزی داشته باشید تا انرژی‌تان را بازیابی کرده و سرزنده شوید. به مشکلات و کارهای عقب افتاده‌تان فکر نکنید، لذت ببرید و استراحت کنید. 

امیدوارم سالی که در پیش رو داریم سالی پر از سلامتی و خیر و برکت برای همه باشد. سال نو مبارک

منبع:

chetor.com

سایت چطور

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در یادداشت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

17 + شش =

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه نان خانگی بدون فر

نان خانگی یکی از راه‌های تهیه خوراک سالم در خانه است. سادگی و سرعت طرز تهیه نان سبب شده که…