لباس زیر پلاستیکی ارتباط مستقیمی با بسیاری از بیماری‌های پوستی از جمله کهیر، جوش، تاول، خارش و سوزش پوست دارد. حتی ممکن است استفاده از این لباس‌ها مشکلات حادتری به دنبال داشته باشد که بهتر است پوشیدن این‌گونه لباس‌ها را به حداقل رساند. با این مقاله از مجله ارنیکا همراه باشید.

همچنین بخوانید:

آیا نوع لباس زیر مردانه بر روی باروری فرد تاثیر می‌گذارد؟

در هنگام استفاده از لباس زیر به واکنش‌های بدن خود دقت کنید. حساسیت‌های پوستی گاهی ممکن است به دلیل پوشیدن لباس نامناسب، عوامل تغذیه‌ای، شرایط آب و هوایی و … ایجاد شود. یکی از راه‌های کاهش این مشکلات انتخاب درست لباس‌هایی است که با پوست بدن ممکن در تماس باشند. لباس زیر یکی از انواع لباس‌های مصرفی روزانه در افراد است که باید در انتخاب نوع و جنس و اندازه آن حساسیت به خرج داد.

لباس زیر پلاستیکی

لباس زیر پلاستیکی !!!!!

لباس زیر پلاستیکی به دلیل استفاده از یک سری مواد مصنوعی همانند نایلون، پلی استر، مواد شیمایی و … گرماساز بوده و مستعد بروز مشکلات پوستی است. از طرفی رنگ‌های نساجی و سفید کننده‌ای که در این لباس‌ها استفاده می‌شوند حاوی فلزات سنگین و سمی چون کادمیم  و کروم هستند.

وجود این مواد سمی در لباس‌های پلاستیکی سلامت انسان را در معرض خطر قرار می‌دهند. تهوع، سردرد، سوزش، خارش، کهیر، مشکلات بارداری و حتی سرطان از مشکلات احتمالی استفاده از لباس‌های پلاستیکی هستند. بنابراین تمامی مواد به کار رفته در لباس‌های پلاستیکی خطرناک بوده و ممکن است در تماس با پوست مشکلات جبران‌ناپذیری ایجاد کنند.

پس چه بهتر که به جای استفاده از این دست لباس‌ها از جنس‌های مرغوب و با کیفیت که سازگار با محیط زیست هم هستند استفاده نمود. پارچه‌های با الیاف طبیعی همانند پنبه، کتان، کنف و … پارچه‌های با کیفیتی هستند که واکنش‌های پوستی و آلرژیک به دنبال ندارند و با اطمینان خاطر می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

 

از دست ندهید:

چگونه بهترین لباس زیر را انتخاب کنیم؟

اثرات لباس زیر پلاستیکی

معمولاً از پارچه‌های پلاستیکی در لباس زیرهایی که در رابطه جنسی کاربرد دارند استفاده می‌شوند. یا اینکه در لباس‌های ورزشی که جدیداً در جریان لاغری تبلیغات زیادی به راه انداخته‌اند از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود. در مورد لباس زیر پلاستیکی باید گفت که چه در آقایان و چه در خانم‌ها نواحی تناسلی از اندام‌های حساس بدن هستند که بهتر است از این لباس‌ها به مدت طولانی استفاده نشود. چراکه لباس زیر با کیفیت بدن را خشک نگه می‌دارد و از بروز هرگونه بوی بد و حساسیت جلوگیری خواهد نمود.

اما عملکرد  لباس زیر پلاستیکی یا لباس هایی که در حین ورزش استفاده می شود به اینصورت است که مانع تبخیر عرق در هوا می شوند. با این لباس ها تنها تعریق زیادی صورت می گیرد نه چربی سوزی و فقط یک کاهش وزن فوری را به دنبال دارد. از دست رفتن وزن آب بدن با تعریق از طریق این لباس ها فقط و فقط یک کاهش وزن موقتی را به شما خواهد داد.

با خوردن مایعات، دوباره به وزن قبلی باز خواهید گشت. اما توجه داشته باشید که کم آبی بدن از طریق تعریق زیاد موجب نرسیدن مواد مغذی به اندام های بدن شده و مشکلات بسیاری به بار خواهد آورد. سوزاندن چربی وعرق کردن دو موضوع کاملا متفاوت از همدیگر هستند. بنابراین  اثرات لباس های پلاستیکی  در کاهش وزن نه تنها کاملا موقتی بوده بلکه ممکن است آسیب های کلیوی، حساسیت های پوستی و بسیاری شرایط حاد و ناگوار را برای فرد ایجاد نمایند.

منابع: www.imna.ir/news/108775/

http://fitnessmagazine.ir/weight-loss/plastic-sweat-suits/

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در بهداشتی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

نوزده + ده =

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه نان خانگی بدون فر

نان خانگی یکی از راه‌های تهیه خوراک سالم در خانه است. سادگی و سرعت طرز تهیه نان سبب شده که…