دلایل بسیاری برای ریزش مو و ضعیف شدن تارهای مو وجود دارد، که اصلی ترین آن ها شامل:

استرس و اضطراب بالا، نداشتن تغذیه مناسب و سالم، استفاده از دارو های شیمیایی و دهها دلیل دیگر که باعث کم پشتی مو میشود، ریزش مو در چنین موقعیت هایی امری طبیعی است.

لازم است که با مفید ترین و موثرترین روغن ها و عصاره ی گیاهان دارویی که تآثیر معجزه آسایی در رویش مجدد مو و تقویت ریشه ی مو دارند آشنا شوید.

عصاره ریشه گیاه بابا آدم

در مانگران طب سنتی از زمان های قدیم تا کنون این گیاه را به عنوان بهترین داروی گیاهی جهت تقویت و رشد بهتر مو و چربی پوست سر به مراجعه کنندگان خود توصیه می کنند.این گیاه بهترین تصفیه کننده ی خون است که با بهبود جریان خون در ناحیه سر و پوست سموم را از بدن خارج می کند و با خون رسانی بهتر به ریشه ی موها، فولیکول های مو بهتر تغذیه و تقویت شده و باعث رشد بهتر موها می شود.ماساژ موی سر با عصاره این گیاه با سه تا چهار بار در هفته اثرات چشمگیری به دنبال خواهد داشت.

موهای پرپشت

ترکیب جوانه گندم، آلوورا و نارگیل

ترکیبی بسیار عالی برای کسایی که ریزش موهایشان بیشتر شده و می توانند به راحتی آن را به عنوان یک شامپو در منزل تهیه کرده و استفاده نمایند. از هر کدام از جوانه گندم، آلوورا و شیر نارگیل  به مقدار یک چهارم فنجان مخلوط کرده و یک شامپوی خوب را برای تقویت موهای خود داشته باشید. ماساژ سر همراه با شامپوی ترکیبی موجب تنفس منافذ پوست و تحریک فولیکول های مو و رشد بهتر مو می شود. در هر بار استفاده از این شامپو به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی سر بماند سپس آبکشی نمایید.

ترکیب گزنه و زیتون

عصاره گزنه تاثیری متفاوت و چشمگیری در تقویت مو و جلوگیری از ریزش موی سر و حتی در بعضی از موارد ریشه های از دست رفته را تحریک و موجب رویش دوباره آن ها می شود. عصاره گزنه را می توان از آغشته کردن برگ های تازه گزنه به روغن زیتون و با قرار دادن در جای تاریک و سرد به مدت ۲ تا ۳ هفته تهیه کرد. در صورت استفاده از این عصاره اگر احساس خارش شدید کردید بهتر است گیاه دیگری را جهت تقویت موهایتان استفاده کنید.

عصاره نعناع

این عصاره تنها برای تحریک ریشه موها و رشد بهتر موهای ریزی که باید تقویت شوند به کار می رود جهت استفاده نعناع حتما باید همراه با ۳ قاشق چایی خوری آب رقیق شود.

ترکیب روغن زیتون و عصاره اسطوخدوس

لوسیونی طبیعی جهت استفاده روزانه برای شستشوی موها به کار می رود که نه تنها باکتری ها و شوره سر را از بین می برد بلکه به پر حجم شدن موها نیز کمک می کند. می توان با مقدار برابر به اندازه یک فنجان از هر کدام برداشته و مخلوط کرده و به مدت ۳ تا ۴ هفته در جای سرد و تاریک مانند یخچال قرار داد یا از یک بطری تیره استفاده کرد . از این ترکیب می توان هر شب استفاده و صبح آن را شست.

شیرین بیان + نخود + گل بابونه + گل ختمی

استفاده از ترکیب گل بابونه و گل ختمی برای درمان موخوره توصیه می شود.  همچنین می توان یک پیمانه شیرین بیان را با ۳ پیمانه آب به مدت نیم ساعت جوشاند و از صاف شده ی آن جهت از بین بردن موخوره استفاده کرد.افرادی که موخوره در آنها شدید تر است می توان خمیری به مقدار نیم کیلو حنا، نیم کیلو آرد نخود و ۲۰۰ گرم برگ مورد تهیه کرد و تا پنج شب پشت سرم استفاده کرد و صبح با آب و گل سر شوی شسته شود.

منبع: بیتوته

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

معرفی رنگ سال ۲۰۱۹

رنگ سال ۲۰۱۹ رنگ مرجانی نمادی از شادی، صمیمیت و خوش‌بینی است که به تأیید موسسه رنگ پانتون …