تخم مرغ‌های رنگی از آن دسته عناصر سفره هفت سین هستند که از دیرباز با شروع سال نو بر سر سفره‌های نوروزی حضور می‌یابند. در واقع وجود تخم مرغ نشانی از رشد و باروری و زایش خوبی و زیبایی‌هاست.

همچنین بخوانید: روایتی چند از سبزه عید و چگونه کاشتن آن| چگونه برای نوروز آماده شویم؟

تخم مرغ‌های رنگی حضورشان در سال جدید به معنای پر برکت‌تر بودن سال جدید نسبت به سال قبل خواهد بود. در واقع می‌توان گفت این عنصر نماد شکوفایی و رشد و نمو در سال جدید خواهد بود. از اینرو زنان ایرانی برای زیباتر نشان دادن سفره نوروزی‌شان، تخم مرغ‌ها را به صورت رنگ شده یا با هر گونه وسیله و ابزار دیگری تزیئن نموده  و در کنار هفت سین خود قرار می‌دهند. در این مبحث روش‌های جالب توجهی از تزیئن تخم‌مرغ را برای شما بانوان خوش ذوق ایرانی جمع‌آوری کرده‌ایم. مطمئنأ خواندن این مطلب برای‌تان سودمند خواهد بود پس با ما همراه باشید.

تخم مرغ‌های رنگی

تخم مرغ‌های رنگی تهیه شده از رنگ‌های طبیعی

رنگ کردن تخم مرغ از سنت‌های قدیمی است که معمولا برای این کار بیشر از پوست پیاز استفاده می‌کردند. به همین دلیل مواد ساده و طبیعی هستند که می‌توان با آن‌ها تخم مرغ‌های رنگی بسیار زیبایی تهیه کرد. به عنوان مثال چغندر، زردچوبه، اسفناج، کلم قرمز، قهوه، پوست پیاز را می‌توان به دور تخم مرغ‌ها پیچید و همچنین چای کیسه‌ای از جمله موادی هستند که تخم مرغ‌های با رنگ طبیعی را به شما می‌دهند.

به منظور اینکه از این مواد بهتر نتیجه بگیرید می‌توانید هر یک از مواد فوق را با یک قاشق غذا خوری سرکه همراه با آب کافی ترکیب کنید. سپس تخم مرغ‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در مخلوط مورد نظرتان بجوشانید. مطمئن شوید آب روی تخم مرغ‌ها را کاملا گرفته باشد. در صورتی که می‌خواهید رنگ تیره‌تری داشته باشید زمان جوشاندن را بیشتر کنید. در نهایت نیز برای براق نشان دادن تخم‌ مرغ‌ها، مقداری روغن مایع را بر روی آن‌ها بمالید.

تخم مرغ‌های رنگی

تخم مرغ‌های رنگی تهیه شده از رنگ غیر طبیعی

گواش، ماژیک، آبرنگ، اسپری‌های طلایی و نقره‌ای رنگ، رنگ‌هایی هستند که می‌توان با این رنگ‌ها تخم مرغ را رنگ‌آمیزی نمود. همچنین می‌توان از پارچه‌هایی که رنگ پس می‌دهند استفاده کرد. برای این کار کافیست چند تکه پارچه رنگارنگ و گل گلی را تهیه نمود و آن‌ها را دور تخم‌مرغ‌ها پیچید و محکم ببندید. سپس تخم‌ مرغ‌ها را همراه با پارچه در آب قرار دهید و اجازه دهید بجوشند. با این روش می‌توانید تخم مرغ‌های طرح‌دار و زیبایی را برای سفره‌یتان تهیه نمایید.

تخم مرغ‌های رنگی

وسایل تزئینی تخم مرغ هفت سین

کاغذهای رنگی، زرورق‌ها یا روبان‌های رنگی وسیله‌هایی هستند که می‌شود تخم مرغ را با آن‌ها تزئین کرد و در سبدهای زیبایی قرار داد. یا با آن‌ها درختچه‌های زینتی زیبایی درست کرد. یا اینکه می‌توانید بر روی تخم مرغ‌ها شمع‌های کوچکی قرار دهید. چسباندن اسکناس نیز بروی تخم مرغ ایده خوبی برای دادن عیدی به بچه‌ها است.

منبع: سایت بیتوته

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در یادداشت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

حریره گندم برای نوزادان نوپا

حریره گندم از آرد کامل گندم، مونگ دال زرد (moong dal) یا به عبارتی دیگر عدس زرد و بادام اس…