بافت جوراب با استفاده از میل یک آموزش بافتنی دیگر در مجله ارنیکا است. لذت یک بافتنی زیبا را با آموزش های مرحله به مرحله این مجله به خود هدیه دهید.

همچنین بخوانید:

آموزش تصویری و گام به گام بافت جوراب دو میل بافتنی

آموزش مرحله به مرحله بافت جوراب با استفاده از میل

بافت جوراب

یک – از میل بافتنی با اندازه‌های یک آمریکا (۲.۲۵ میلی‌متری) که ۹ سانتی‌متری هستند استفاده کنید. یک گره‌ی خفت ایجاد کنید و آن را به عنوان اولین دانه‌ی سر انداخته شده به میله‌ای که در دست راست دارید منتقل کنید. کاموا را به دور میل بافتنی که در دست چپ دارید، حلقه کنید. سپس میل بافتنی راست را داخل حلقه‌ی میل سمت چپ قرار دهید.

بافت جوراب

این کار را ادامه دهید تا در نهایت ۶۴ دانه‌ی سر انداخته داشته باشید. این مقدار دانه‌ی سر انداخته شده به شما یک جوراب سایز متوسط برای یک فرد بزرگسال را خواهد داد. اگر میخواهید جوراب بزرگ‌تری داشته باشید ۸ دانه بیش‌تر سربیندازید، اگر هم جوراب کوچکتری می‌خواهید ۸ دانه کم‌تر سر بیندازید.

بافت کشباف برای قسمت ابتدایی بافت جوراب

دو – یازده سانتی‌متر ابتدایی جوراب را به صورت کشباف ببافید -بافت کشباف برای قسمت ابتدایی جوراب که بر روی ساق و یا مچ پا قرار می‌گیرد استفاده می‌شود. برای بافت کشباف یک دانه از رو و یک دانه از زیر باید بافته شود. به بافتن ساده تا ۱۵ سانتی‌متر ادامه دهید. بعد از اینکه قسمت ابتدایی جوراب را بافتید، باید قسمت مچ و زانوی جوراب را ببافید. برای بافت این قسمت از جوراب از هر گونه بافتی می‌توانید استفاده کنید ولی بافت از زیر ساده‌ترین نوع بافتی است که می‌توانید در این مرحله استفاده کنید.بافت جوراب

چهار – با ایجاد رج‌های کوتاه پاشنه‌ی جوراب را ایجاد کنید. در یک قسمت کوچک از جوراب حرکات رفت و برگشتی انجام دهید تا در نهایت پاشنه‌ی جوراب به وجود آید.

بافت جوراب با میل

برای ایجاد پاشنه‌ی جوراب این الگو را دنبال کنید

  • نشان‌گر دانه را در ابتدای راند قرار دهید
  • سه دانه‌ی بعدی را از زیر ببافید
  • ۲۹ دانه‌ی بعدی را از رو ببافید
  • بعد از اینکه ۲۹ دانه را از رو بافتید، یک نشانگر دانه‌ی دیگر قرار دهید.
  • الگوی بافت ۳ دانه از زیر و بعد از آن بافت ۲۹ دانه از رو را تا آخر رج تا ۲۸ بار ادامه دهید.

بافت جوراب با میل

 به بافتن دانه‌ها ادامه دهید، بعد از اینکه بافت پاشنه‌ی جوراب را انجام دادید. میل بافتنی که در دست راست قرار دارد را به داخل اولین دانه‌ای که در لبه‌ی قسمت پاشنه قرار دارد، وارد کنید. سپس حلقه‌‌ی کاموا را بر روی انتهای میل بافتنی قرار داده و حلقه را وارد دانه کنید . این کار را تا زمانی که همه‌ی دانه‌های یه طرف پاشنه را ببافید ادامه دهید.

بافت جوراب با میل

برای بافتن قسمت کف پای جوراب دانه‌ها را کم کنید

 هر دو دانه را یکی کرده و دانه‌ها را از زیر ببافید. این کار را تا زمانی که به تعداد اولیه‌ی دانه‌های سر انداخته شده، برسید باید ادامه دهید. برای اینکه دو دانه را یکی کنید، باید میل بافتنی سمت راست را داخل دو دانه‌ی میل بافتنی سمت چپ فرو برده و بعد از آن به بافتن عادی ادامه دهید.

بافت جوراب با میل

  • برای مثال اگر شما ۱۰۰ دانه دارید و نیاز دارید که به ۶۴ دانه‌ی سرانداخته‌ی ابتدایی برسید، دو دانه را با هم ببافید و آن‌قدر این کار را ادامه دهید تا در نهایت ۶۴ دانه داشته باشید.

 به بافتن قسمت کف پا تا رسیدن به طول مورد نظر ادامه داده و در نهایت دانه‌ها را کور کنید. با کمک پا و یا یک جوراب دیگر جورابی که بافته‌اید را اندازه‌گیری کنید. زمانی که جوراب به اندازه‌ی مورد نظر شما رسید، دانه‌ها را کور کنید.

بافت جوراب با میل

انتهای چوراب را بدوزید

هشت –سی سانتی متر از کاموا را نگه داشته و یک سوزن را به کمک آن نخ کنید. بعد از آن جوراب را به سمت بیرون برگردانده و قسمت انگشتان جوراب را بدوزید. زمانی که کار دوختن جوراب به پایان رسید، انتهای دوخت را با گره محکم کنید. این مرحله را برای جفت دیگر جوراب تکرار کنید.

بافت جوراب با میل

منبع:

https://www.wikihow.com/Knit-Socks

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

1 × یک =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…