اولین زمستان نوزاد به گونه ای برای نوزاد و والدین ممکن است تجربه سختی باشد. اما با این حال با رعایت نکات ایمنی می توان فصل سرد خوبی را برای خود و نوزادتان رقم بزنید.

همچنین بخوانید:

اولین زمستان نوزاد را چگونه باید گذراند؟(قسمت اول)

در ادامه بخش یک اولین زمستان نوزاد، بخش دوم را نیز همراهی کنید تا نکات لازم و مفید، جهت تجربه فصل سرما به همراه نوزادتان را داشته باشید. فقط کافیست ادامه نکات امنیتی را که در ادامه بیان می شود را مد نظر قرار دهید و با رعایت این نکات از سلامت نوزاد خود آسوده خاطر شوید.

به نکاتی که در ادامه درباره‌ی اولین زمستان نوزاد پرداخته می‌شود ،توجه کنید:

اولین زمستان نوزاد

هنگامی که در اتومبیل هستید آخرین لایه‌ی لباسی را از تن کودک خارج کنید

شاید درآوردن کت و ژاکت از تن نوزاد در اتومبیل با دیگرگفته‌ها تناقض داشته باشد ولی فراموش نکنید که کاپشن‌ها و ژاکت‌ها ضخیم هستند و فضای زیادی بین کمربند صندلی و کودک را اشغال می‌کنند و در هنگام تصادف احتمالی فشرده می‌شود و کودک را در وضعیتی غیر ایمن قرار می‌دهند.

بنابراین باید در انتخاب صندلی اتومبیل مناسب برای کودک بسیار دقت کرد. می‌تواند بعد از قرار دادن کودک در صندلی مخصوص روی کودک را با پتوی مناسب پوشاند یا اینکه قبل از حرکت اتومبیل را به اندازه‌ی کافی گرم کرده و محیط مناسبی را برای راحتی کودک درون آن فراهم کرد.

اولین زمستان نوزاد

در بیرون از منزل به خوبی نوزاد را بپوشانید

اگر درجه حرارت محیط به زیر صفر رسید، یا با هوای سرد توام با بادهای شدید مواجه بودید، بودن در فضای آزاد را تا حد زیادی محدود کنید. در این گونه مواقع باید از ژاکت‌‌های ضخیم زمستانی، کلاه برای پوشاندن گوش‌ها، دستکش و کالکسکه‌ی پوشانده شده با پوشش مناسب استفاده کرد.

اگر صورت نوزاد قرمز شود، پوست بدنش گرم باشد و یا بی‌قرار باشد به احتمال زیاد بیش‌تر از اندازه پوشانده و گرم شده است. برعکس اگر بی‌قرار باشد و چشمانش اشکی باشد، یعنی احساس سرما کرده و به اندازه‌ی کافی پوشانده نشده است.

از دست ندهید:

راهنمای خرید لباس نوزاد برای تازه مادران

در هنگام استفاده از آغوشی به اندازه‌ی کافی و مطلوب نوزاد را بپوشانید

آغوشی‌ها وسیله‌های مناسبی برای حمل نوزاد هستند، با استفاده از آغوشی گرمای بدن پدر یا مادر به خوبی به نوازد منتقل شده و راحتی را برای کودک به همراه خواهد داشت. ولی توجه کنید که در هنگام استفاده از آغوشی نیازی به پوشاندن لباس بیش از حد به نوزاد نیست، کافی است که سر و پاهای نوزاد به خوبی پوشانده شده تا گرمای آن‌ها از دست نرود.

در هنگام استفاده از آغوشی، مطمئن شوید که صورت نوزاد به سینه‌ی شما برخورد نخواهد کرد. از طرفی هنگام راه رفتن روی زمین یخ زده بسیار مراقب سرخوردن و لیزخوردن احتمالی باشید.

اولین زمستان نوزاد
زمانی که کالسکه‌ی نوزاد را می‌پوشانید، بسیار مراقب باشید

زمانی که از کالکسه استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که پوشاندن بیش از حد نوزاد با پتو و پوشش‌های محافظتی از جریان پیدا کردن هوا جلوگیری می‌کند. بسیاری از کالسکه‌ها خود دارای پوشش‌های استاندارد هستند، هنگام قرار دادن نوزاد در کالسکه بهتر است از ژاکت، کفش و دستکش مناسب استفاده کرده و بعد پتویی را تا سینه بر روی نوزاد بکشید. از طرفی توصیه می‌شود که خلاف جهت باد را برای قدم زدن انتخاب کنید.

منبع:

parents.com

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در سلامت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

بیست − نوزده =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…