در اولین زمستان نوزاد یا کودکان در سنین پایین با رعایت نکات مهم امنیتی و توصیه پزشکان می توان آنها را به مدت محدودتری در جریان هوای سرد بیرون قرار داد.

در فصل زمستان فضای بیرون از خانه بسیار سرد است، در این مقاله در ۳ بخش مجزا راهکارهایی مفید و کاربردی به والدین در جهت مراقبت از نوزاد داده شده است.


همچنین بخوانید:

راهنمای خرید لباس نوزاد برای تازه مادران

اولین زمستان نوزاد

زمستان برای نوزاد باید چگونه باشد؟

در آستانه‌ی فصل زمستان هستیم ولی آیا می‌شود که تمام این فصل سرد را در خانه گذراند؟ اریکا لانداو (Erika Landau) پزشک متخصص اطفال و نویسنده‌ی کتاب راهنمای سال اول زندگی نوزاد (The Essential Guide to Baby’s First Year) معتقد است:

زنانی که به تازگی مادر شده‌اند، بدون شک در فصل زمستان اوقات سختی را تجربه خواهند کرد، نوزادان و والدین به هوای تازه نیاز دارند. با وجود اینکه در فصل زمستان هوای بیرون از خانه بسیار سرد است، بودن در بیرون از خانه در این فصل به نوزاد کمک می‌کند که به فصل‌های مختلف و چرخه‌ی شب و روز عادت کرده و این کار غالباً زودرنجی نوزاد را به راحتی آرام می‌کند.

با این همه والدین باید نکات مهم امنیتی را رعایت کنند. زمانی که درجه حرارت محیط به زیر صفر برسد، به جز مسافت‌های کوتاه در اتومبیل، به هیچ عنوان کودک را نباید در معرض هوای سرد بیرون از خانه قرار داد. حتی زمانی که درجه حرارت محیط بالای صفر باشد، وزش باد سرد می‌تواند برای نوزاد خطرناک باشد.

 

توصیه پزشکان در مراقبت از نوزادان در هوای سرد

جنیس مونتاگو (Janice Montague) رئیس بخش کودکان بیمارستان گود ساماریتن (Good Samaritan Hospital) در این باره می‌گوید:

نوزادان قادر به تشخیص و تنظیم خود با درجه حرارت بیرون از خانه نیستند. بنابراین توصیه می‌شود که نوزادان و کودکان در سنین پایین به مدت محدودتری در جریان هوای سرد بیرون قرار داشته باشند.

کیت پوتگن (Kate Puttgen) رئیس بخش پوستی کودکان مرکز اطفال بیمارستان جان هاپکینز (Johns Hopkins Children’s Center) این نکته را اضافه می‌کند که:

نورادان گرما را بسیار سریع‌تر از افراد بالغ از دست می‌دهند و در این سن کم‌تر با هوای سرد سازگاری دارند. کودکان قادر به افزایش درجه حرارت بدن خود به کمک لرزیدن نیستند و از طرف نوزادان فاقد چربی در بدن خود هستند که به آن‌ها در برابر سرما محافظت کند.

برای اینکه در فصل زمستان پیش‌رو کودک خود را سالم و گرم نگه دارید، باید به نکاتی که در ادامه به آن پرداخته می‌شود، توجه کنید:

اولین زمستان نوزاد

در چندین لایه بر تن نوزاد لباس بپوشانید

لایه لایه لباس بر تن نوزاد کردن به والدین کمک می‌کند تا خود را با نیازهای کودک تطبیق دهند. در لایه‌ی زیرین می‌توان از لباس راحتی هم‌چون سرهمی و یا شلوار لگ استفاده کرد، بعد از آن در لایه‌ی بعد می‌توان از لباس‌های آستین بلند و یا شلوارهای ضخیم‌تر استفاده کرد.

در آخرین لایه‌ی لباسی که بر تن کودک یا نوزاد پوشانده می‌شود، می‌توان از ژاکت، کاپشن یا پتو استفاده کرد، استفاده از کلاه، کفش و دستکش هم برای گرم نگه داشتن سر و دست و پا بسیار توصیه می‌شود. بهتر از لباس‌هایی با پارچه‌های کتانی استفاده شود که تعویض لباس را در مواقع ضروری آسان‌تر می‌کند.

قسمت مهم بعدی را از دست ندهید، همین حالا کلیک کنید:

اولین زمستان نوزاد را چگونه باید گذراند؟ (قسمت دوم)

 

منبع:

parents.com

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در سلامت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

3 − 2 =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…