زیرپوش‌ مناسب برای کودکان می تواند دارای اهمیت و ارزش زیادی باشد. به خصوص این قضیه در دختربچه ها چندین برابر مهم می شود. با مجله ارنیکا همراه شده و چیزهای جالبی را جهت محافظت از کودکان خود با نوع پوشش مناسب بیاموزید. در این مقاله به چرایی استفاده از زیرپوش کودک می‌پردازیم.


همچنین بخوانید:

راهنمای انتخاب زیرپوش مناسب برای کودکان


اهمیت استفاده از زیرپوش‌ مناسب برای کودکان

رعایت حجب و حیا در کودک با پوشیدن زیرپوش کودک

همچون بسیاری از توصیه‌هایی که درمورد زیرپوش‌ های زنانه و یا تاپ‌ها که در سال‌های اخیر به فراموشی سپرده شده، هنگامی که بسیاری از دختربچه‌ها پیراهن می‌پوشند، اصلی‌ترین و پایه‌ای ترین بخش پوشش یعنی زیرپوش‌ ها، فراموش می‌شوند. از این بابت اطمینان پیدا کنید که دخترکوچولوی شما، به‌خوبی یک عروسک لباس پوشیده است، اما وقتی که او تصمیم می‌گیرد بر اساس سن خود رفتار کند، چه اتفاقی می‌افتد؟

بنابراین، یکی از مهمترین چیزهایی که باید برای دختر کوچولوی خود انجام دهید، این است که به او یاد بدهید که زیورآلات مناسب را با لباس مورد علاقه و متناسب با سنش بپوشد. در گذشته، دختران ( و زنان )، زیر پیراهن خود، زیردامنی می‌پوشیدند. اما این روزها، اکثر دختران ترجیح می‌دهند یک شورت کوتاه (شلوارک) بپوشند.

بهتر از زیردامنی‌ها، شلوارک‌های کش‌داری هستند که راه حلی هوشمندانه برای مادرانی هستند، که یک دختربچه بازیگوش دارند که آرام و قرار ندارد. این شلوارک‌ها از جنس پنبه(نخ) و ترکیبی از اسپندکس هستند (اسپندکس پارچه‌ای مصنوعی بوده که خاصیت کششی فوق العاده ای دارد و نسبت به پلاستیک طبیعی محکم تر و با دوام تر است). این شلوارک‌ها برای زیر پیراهن، دامن، یونیفرم و هرچیزی که کمی پوشش بیشتر نیاز دارد، بسیار مناسب هستند و هم برای دختربچه‌ها و هم برای بانوان قابل استفاده است.

این شلوارک‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی عرضه می‌شوند. و چنانچه دختربچه شما لباسی با رنگ خاص داشته باشد، می‌ـوانید فقط یکی از این رنگ‌‌ها را با پیراهن او تطبیق داده و لباس او را هماهنگ کنید.


جهت خرید عمده لباس زیر کودکان به سایت ارنیکا مراجعه فرمایید.

 

logoernika-main

جلوگیری از سوءاستفاده جنسی با استفاده از زیرپوش کودک

درحالی‌که ما در حال آموزش دادن به کودکان خود، در جهت پوشیدن لباس‌های مناسب به‌خاطر حفظ حیا و هم چنین محفوظ نگه‌داشتن او از سرما هستیم، همچنین باید به آن‌ها درمورد خطرات سوءاستفاده‌های جنسی نیز آموزش بدهیم. ما می‌توانیم با پوشانیدن لباس‌های مناسب به فرزندانمان، و گوشزد کردن نکات مهم، از سوءاستفاده جنسی آن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها جلوگیری کنیم.

اهمیت استفاده از زیرپوش‌ مناسب برای کودکان

 • هرچیزی که توسط لباس زیر ( زیرپوش کودک) پوشانده شده است، خصوصی است!

هیچکس نباید اجازه داشته باشد که بخشی از بدن را که به‌وسیله لباس زیر یا زیرپوش، پوشانده شده است، بخواهد یا ببیند و یا لمس کند. درواقع، اکثر مهدکودک‌ها اصرار دارند که کودکان بالای سه سال، باید آموزش‌های ابتدایی را در جهت جلوگیری از سواستفاده جنسی ببینند، تا معلمان و دانش‌آموزان در موقعیتی قرار نگیرند که ممکن است سوءاستفاده جنسی صورت بگیرد.

 • به کودکان خود بیاموزید که، اگر کسی به آن‌ها چیزی پیشنهاد کرد، به او “نه” بگویند. این شامل  بچه‌های دیگر همسن و سال او نیز می‌شود.
 • برای مثال، وقتی که مشغول “دکتربازی” هستند، در سن دو سالگی، بسیار بی‌گناه هستند. شما باید بسیار مراقب باشید که آن‌ها ضمن بالا رفتن سن ، چگونه و چه چیزهایی را کاوش می‌کنند.
 • سوءاستفاده جنسی ممکن است بین همسن‌وسالان اتفاق بیفتد، حتی اگر آن‌ها ندانند که مشغول انجام چه کاری هستند.
 • به دختران و پسرن خود بیاموزید که آن بخش از بدن خود را که توسط لباس زیر پوشانیده‌اند، جلوی دیگران نشان ندهند. پسران نباید با اندام‌های تناسلی خود، در مکان‌های عمومی بازی کنند.
 • در برخی موارد، همچون زمان حمام کردن با پدر یا مادر، یا هنگام چکاپ کردن پزشک یا پرستار، ممکن است نیاز باشد که بخش‌های خصوصی از بدن کودکان را لمس شود.
 • برای کودکان توضیح بدهید, که این موارد اشکالی ندارد. همیشه باید از کودک درخواست اجازه کرد.

 • به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید
 • اینستاگرام مجله ارنیکا

 • بدن کودکان شما، به خود آنان تعلق دارد، نه هیچکس دیگری

هیچکس حق ندارد کودک شما را مجبور کند تا با بدن خود کاری انجام دهد که موجب احساس راحتی شود.

 • کودکان شما همیشه حق “نه” گفتن ، زمانی‌که احساس ناراحتی کنند، دارند. حتی در یک جمع خانوادگی یا کسانی که آن‌ها را دوست دارند.
 • به کودکان خود یاد بدهید که، خودشان باید بدنشان را کنترل کنند، و احساسات آن‌ها قابل احترام است. اگر کودکان توانایی و قدرت “نه” گفتن به والدین خود را داشته باشد، بیشتر احتمال دارد که به دیگران نیز “نه” بگوید.

با تمام این گفته‌ها، زیرپوش کودک نقش موثری درمیان خریدهای لباس‌های ما برای خانواده  ایفا می‌کند ، و این وظیفه ماست که به کودکان آموزش دهیم که هرآنچه آن‌ها از سر تا پا می‌پوشند، بسیار مهم است.

منبع : http://dailymom.com/nurture/what-your-kids-should-be-wearing-under-where-underwear/

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در روانشناسی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

پنج × 1 =

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه کتلت سویا + معرفی ۵ غذای خوشمزه بدون گوشت

تا حالا به این فکر کردید که بدون گوشت چه غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توان پخت ولی در عین حال هم…