اصول لباس پوشیدن قوانین خاص خود را دارد که از گذشته تا به امروز مورد توجه بوده است.

اصولی که مردها باید در لباس پوشیدن رعایت کنند، قوانین دست و پاگیری نیستند. همچنین اصول جدید و امروزی هم نیست بلکه سالیان سال است که اکثرا بر اساس این قوانین لباس می‌پوشند. به همین دلیل که باید حرف بزرگترها را نیز در این زمینه مد نظر قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم بدانیم مردان چگونه و به چه نحوی باید لباس بپوشند.

اصول لباس پوشیدن

در لباس‌های رسمی کمربند و کفش را با هم ست کنید

زمانی که قصد پوشیدن لباس‌های رسمی را دارید باید بدانید که کمربند و کفش خود را باید با هم ست نمایید. به گونه‌ای که جنس چرم آن دو یا رنگ‌شان شبیه هم باشد تا وضعیت ظاهری مناسبی داشته باشید.

شرایط مکانی یکی از اصول لباس پوشیدن

اصول لباس پوشیدن به ما می‌گوید مناسب شرایط لباس بپوشیم. مکانی را که به آن دعوت هستید را بسنجید که با توجه به آن اقدام کنید. مثلا ببینید با لباس‌تان پوشیدن یک کراوات اکتفا می‌کند یا باید رسمی‌تر بود و کت و شلوار هم پوشید.

ترکیب لباس‌های طرح‌دار را با هم فراموش کنید

اصول لباس پوشیدن را همواره به یاد داشته باشید و در هر تیپ و استایلی آن را به کار ببندید تا همیشه جزء افراد خوش‌تیپ باشید. لباس‌های طرح‌دار لباس خوب و جذابی هستند اما نباید در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی کرد. مثلا پوشیدن چند لباس طرح‌دار با هم ظاهر بهم ریخته و زننده‌ای را ایجاد می‌کند و نمی‌تواند جایگاه خاصی در استایل مدرن داشته باشد. لباس‌های رسمی و غیر رسمی کاملا با هم متفاوتند. بهتر است در لباس‌های رسمی از این قانون پیروی کنید و لباس‌های ساده بپوشید.

اصول لباس پوشیدن

در لباس‌تان تعادل ایجاد کنید

در اصول لباس پوشید باید به این نکته توجه داشت که تعادل نیز نقش بسیار مهمی در پوشش خواهد داشت. به گونه‌ای که باید لباس‌های بالا تنه با پایین‌ تنه در تعادل باشند. مثلا شلوار بگ با تی‌شرت نمی‌تواند ظاهر خوبی برای شما ایجاد نماید.

لباس رسمی و ورزشی را با هم ترکیب نکنید

از ترکیب لباس‌های ورزشی و رسمی استایل جالبی ایجاد نخواهد شد. مثلا کفش اسپرت با کت و شلوار بسیار زننده خواهد بود. پس بهتر است که هرگز این کار را نکنیم.

ست کردن ترکیب رنگ فصل‌ها با لباس‌هایتان را به یاد داشته باشید

رنگ‌های مات مانند خاکستری، آبی دریایی یا سبز زیتونی می‌تواند رنگ‌های ملایم و متعادلی در پوشش شما ایجاد کند. در فصل تابستان می‌توانید از شلوار سفید و تی‌شرت آبی استفاده کنید اما در سایر فصل‌ها نه. باید رنگ فصل مورد نظر را در نظر داشته باشید.

اصول لباس پوشیدن

اصول لباس پوشیدن استفاده از جلیقه به تنهایی را رد می‌کند

جلیقه‌ها مناسب لباس‌های سه تکه هستند و و پوشیدن آن بدون ژاکت ظاهر پیشخدمت‌ها را برایتان درست می‌کند. 

آخرین دکمه ژاکت را نبندید

بستن دکمه آخر ژاکت، دور کمر را مقداری تنگ نشان خواهد داد و  ظاهر خوبی درست نخواهد کرد. از اینرو بستن این دکمه توصیه نمی‌شود.

اصول لباس پوشیدن

کمربند با ساس بند پوشیده نمی‌شود

استفاده از کمربند و ساس بند با هم حالت شلوار را بهم می‌ریزند. پس تنها به بستن یکی از آن دو اکتفا کنید.

منبع: بیتوته

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در مد و لباس

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

18 − هشت =

همچنین بررسی کنید

تولیدی شورت تبریز | معرفی ارنیکا یکی از تولیدی‌های خوب لباس زیر در تبریز

تولیدی شورت در شهر  تبریز نه تنها یکی از محبوب‌ترین  انواع  لباس زیر است بلکه برتری خاصی د…