در زندگی روزمره، نیاز به برقراری ارتباط با دیگران داریم. داشتن ارتباط خوب با دیگران، خود، هنر است. گاهی نیاز است که از دیگر افراد، راجب برخی مسائل گوناگون درخواست هایی داشته باشیم. اما همیشه پاسخ این درخواست ها، مثبت نخواهد بود و امکان رد شدن و پاسخ منفی شنیدن وجود دارد. اگر با نکات و نحوه درست درخواست  آشنا باشید، این کار  برای شما آسان تر  خواهد بود . ما در این پست از مجله ارنیکا سعی داریم راهکار هایی از درست درخواست کردن را در اختیار شما قرار دهیم.

جملات جادویی در نحوه درست درخواست 

وقتی درخواستتان را مطرح می کنید، جملات   می شود لطف کنید، می توانید یا ازتون خواهش می کنم، خوشحال می شوم اگر…، را به کار ببرید. این جملات کمک می کند تا عواطف و مهربانی طرف مقابل تحریک شود و احتمال این که به درخواست، پاسخ  مثبت  داده شود بیشتر است.


از دست ندهید:

رسمی باشیم: راهنمای انتخاب لباس مصاحبه کاری برای آقایان


قاطعیت  در درخواست خود

البته قاطع بودن به معنی پرخاشگری یا رفتاری تهاجمی نیست. در حین قاطع بودن، کاملا محترمانه درخواست خود را بیان کنید. در اصل قاطعیت به این معنی است که فرد تلاش کند در حین ایجاد رابطه دوستانه، عواطف و نیاز های خود را کاملا رک و رو راست بیان کند.


به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا


تاثیر قدردانی در درخواست کردن

می توان در ابتدا یا انتهای بیان درخواست خود ، با جمله ای همانند ” متشکرم از وقتی که در اختیار من گذاشته اید” طرف مقابل را تحت تاثیر بحث مربوطه قرار دهید. هم چنین این جمله می تواند نشانگر آن باشد که شما فردی بسیار محترم هستید.

نحوه درست درخواست و آداب معاشرت

بیان خواسته  خود به صورت حضوری

تجربیات نشان داده است، افرادی که درخواست های خود را به صورت غیر حضوری و پیامک اعلام می کنند، نتیجه‌ی نامطلوبی داشته اند. پس نحوه درست درخواست کردن به صورت حضوری و رو در رو است.

تاثیر زبان بدن در معاشرت‌ها

زبان بدن ارتباطی می باشد که به صورت خودآگاه یا نا خودآگاه از آن استفاده می کنیم. به شما امکان می دهد که منظور واقعی خود را به طرف مقابل برسانید. حتما در درخواست کردن ارتباط  چشمی برقرار کنید. نگاه کردن به اطراف هنگام سخن گفتن بار منفی به همراه  دارد.


این مقاله را از دست ندهید:

ترفندهای زبان بدن


 

نداشتن توقع بی‌جا در خواسته‌های خود

الزاما هر درخواستی به جا و مناسب نمی باشد، یا این امکان وجود دارد که شاید درخواستی که می کنید در زمان نامناسب باشد. پس به زمان درخواست کردن وبه این که در چه موضوعی درخواستی دارید توجه داشته باشید. این کار موجب می شود تاثیر مثبتی بر دیگران بگذارید و درخواست خود را به بهترین شکل ممکن مطرح کنید.

نحوه درست درخواست و آداب معاشرت
Three businesswomen on the coffee break in the office

یادآور شدن به طرف مقابل به رد درخواست

این ترفند خود از راهکارهای جادویی می باشد. با این کار طرف مقابل خود را تحت فشار حس نکرده و آزادانه تصمیم می گیرد.

در نهایت این که اکثرا افراد در درخواست کردن دچار مشکل شده و بیشتر از جواب رد شنیدن بیم دارند، اما اگر نکات و نحوه درست درخواست را رعایت کنید، همان طور که در مطالب بالا هم اشاره کردیم، می توانید نیازهای خود را کاملا راحت بیان کنید.

منابع: سایت آسان طب

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط مهری رقمی
بارگزاری بیشتر در روانشناسی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

6 − 1 =

همچنین بررسی کنید

طرز تهیه کتلت سویا + معرفی ۵ غذای خوشمزه بدون گوشت

تا حالا به این فکر کردید که بدون گوشت چه غذاهای خوشمزه‌ای را می‌توان پخت ولی در عین حال هم…