از چند سالگی به کودکان موبایل بدهیم؟ این سؤالی است که این روزها برای بسیاری از والدین به وجود می‌آید. با توجه به اینکه موبایل و تبلت بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی شده است و در دسترس بزرگ‌ترها قرار دارد بسیاری از والدین قرار دارد به‌خوبی توجه بچه‌ها را جلب کرده و والدین با درخواست‌های مکرر کودکان برای استفاده از موبایل قرار دارند.

از چه سنی به کودکان موبایل بدهیم؟

این سؤالی است که بسیاری از والدین این روزها از خود و یا مشاوران می‌پرسند؟ قبل از هر اقدامی باید به این سؤال پاسخ بدهند که آیا کودک آن‌ها از مضرات استفاده از گوشی‌های همراه آگاه است؟ آیا به‌خوبی می‌تواند از این وسیله الکترونیکی استفاده بکند بدون اینکه به خود و دیگران آسیبی وارد کند؟ اگر جواب شما منفی است باید بدانید که هنوز برای خرید موبایل برای کودتان زود است.

خوب است بدانید که سازمان بهداشت جهانی دسترسی کودکان زیر دو سال را به موبایل، تبلت و تلویزیون ممنوع اعلام کرده است این در حالی است که بسیاری از والدین گوشی‌های هوشمند را با افتخار در اختیار فرزندان خود قرار می‌دهند. این فناوری سرگرم‌کننده به‌خوبی می‌تواند کودک را برای مدت طولانی سرگرم کند اما مضراتی مانند کم‌تحرکی را نیز برای کودک در پی دارد.

موبایل کودکان

قبل از خرید موبایل برای کودکان باید این نکته را در نظر داشت که بازپس‌گیری این وسیله سرگرم‌کننده از آن‌ها کار سخت و دشواری خواهد بود. ضمن اینکه دسترسی بچه‌ها به اینترنت و ورد به فضای مجازی نیز خطرات زیادی برای بچه‌ها در پی خواهد داشت. بسیاری از والدین سن شروع مدرسه را برای استفاده از موبایل مناسب می‌دانند اما این نکته را باید مدنظر داشته باشند که استفاده از موبایل در مدارس ممنوع بوده و ممکن است محرومیت‌هایی را برای بچه‌ها ایجاد کند.

همچنین بخوانید:

بچه ها فیلم ترسناک ببینند یا نبینند؟!


بسیاری از روانشناسان شروع دوران دبیرستان را برای خرید موبایل و تبلت برای بچه‌ها مناسب می‌دانند. این کار باید با نظارت مستقیم والدین صورت گرفته و همچنین ساعات استفاده از موبایل باید توسط والدین محدود گردد؛ زیرا استفاده مکرر از تلفن همراه ممکن است سبب افت تحصیلی دانش‌آموز و همچنین آسیب‌های فیزیکی به علت کم‌تحرکی شود.

استفاده از اینترنت پاک و مناسب نوجوانان یکی از روش‌هایی است که خیال والدین را برای استفاده کودکان راحت کرده است. امروزه اپلیکیشین های مناسب بچه‌ها این امکان را فراهم کرده است تا بچه‌ها بتوانند به اینترنت پاک و سایت‌های مناسب دسترسی داشته باشند. همچنین نوع بازی‌هایی که بچه‌ها در گوشی موبایل دانلود می‌کنند نیز باید از سایت‌های معتبر بوده تا برای سنین مختلف مناسب باشد.

 

منبع:https://www.yjc.ir/

 

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید

اینستاگرام مجله ارنیکا

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در روانشناسی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

یک × چهار =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…