احساس شادی در زمستان را  براحتی در خود ایجاد نمایید.کافیست جهت شاد بودن، جای حال بد را که به دنبال تغییرات  آب و هوای ایجاد می‌شود به فعالیت‌های زمستانه بدهید. قسمت دوم این مقاله را از دست ندهید.

حتماً متوجه شده‌اید که در آب و هوای بد حال روحی هم تغییر زیادی کرده و به سمت بد شدن پیش می‌رود. شما نمی‌توانید تغییری در دمای هوا و وضعیت آب و هوایی ایجاد کنید، ولی کارهای زیادی برای تغییر روحیه‌ی خود می‌توانید انجام دهید. این فعالیت‌های زمستانه را برای تان در دوبخش مجزا آورده ایم امیدواریم مورد پسند واقع شود.

همچنین بخوانید:

چگونگی و راهکار دویدن در فصل زمستان

شادی در زمستان

یک – یافتن راهکارهایی برای شادی در فصل زمستان

جهان یخی، برفی و بارانی زیبایی‌های خاص خودش را دارد، صدای باران و بوی روزهای برفی و بارانی بسیار جذاب و لذت بخش است. اگر عکاس، نقاش، هنرمند یا نویسنده هستید، فصل زمستان و جاذبه‌های آن به عنوان منبع الهام شما برای خلق یک اثر هنری جذاب خواهد بود. حتی اگر شما خود را آدم خلاقی نمی‌دانید، همین که به عنوان یک ناظر این همه زیبایی را تماشا کنید، دیدن این صحنه‌های زیبا آرامش و شادی در زمستان را برایتان به همراه خواهد آورد.

احساس شادی در زمستان

دو – در فعالیت‌های زمستانه شرکت کنید

از اسکی، اسکیت روی یخ و دیگر ورزش‌های زمستانه غافل نشوید. اگر چندان در ورزش‌های زمستانه حرفه‌ای نیستید، مناطقی را برای ورزش کردن و اسکی کردن انتخاب کنید که چندان شلوغ نباشد، تا شما به راحتی و آرامش کامل به این فعالیت‌ها بپردازید. در فصل زمستان و در روزهای برفی ساختن آدم برفی، کلبه‌های یخی و برفی و دیگر اجسام و اشکال با یخ و برف یک سرگرمی جذاب برای بزرگسالان و کودکان است.

فعالیت زمستانه

سه – گرم بمانید

با هر فعالیتی که دوست دارید، مانند نشستن در کنار شومینه، در آغوش کشیدن فردی که دوست دارید، بازی با حیوان خانگی، پیچیدن پتو به دور خود و یا نوشیدن یک نوشیدنی گرم خود را گرم نگه دارید. بهترین راهی که تمام مدت شما را گرم نگه می‌دارد، پوشیدن لباس‌های مناسب و گرم و ترجیحاً آستین بلند است. در فصل زمستان سعی کنید که پاهای خود را گرم نگه دارید، پس از شلوارهایی پشمی و جوراب‌هایی ضخیم در خانه استفاده کنید
فراموش نکنید که همیشه بدن از طریق سر مقدار زیادی گرما از دست خواهد داد، بنابراین با پوشاندن سر خود به وسیله‌ی اقلام و اکسسوری‌های مختلف موجود در بازار آن را گرم نگه دارید.

 

از دست ندهید:

لباس مخصوص روزهای سرد زمستانی باید چگونه باشد؟

فعالیت زمستانه

چهار – در روزهایی که هوا بد است، وقت خود را با کارهای مورد علاقه‌تان پر کنید

 • فصل زمستان فرصت مناسبی برای خواندن کتاب‌هایی است که مدت‌ها قصد خواندن آن‌ها را داشته‌اید و یا به دلایلی خواندن آن‌ها را نیمه کاره رها کرده‌اید. بازی‌های کارتی انجام دهید، خانه را مرتب کنید، یک قابلمه بزرگ غذا بپزید و یا حتی بافتنی کنید.
  روزهای سرد زمستانی که مجبور به ماندن در خانه هستید، بهترین زمان برای منظم کردن عکس‌ها، فایل‌های درون رایانه، مرتب کردن تکه پارچه‌ها و هر چیز دیگری است که مرتب کردن آن را ماه هاست به تعویق انداخته اید.
  بیش‌تر از همیشه برای دیدن فیلم‌ها به سینما بروید.
  از موزه‌ها، نگارخانه‌های هنری، رصدخانه‌ها، کارگاه‌های کوچک شکلات‌سازی، پنیر سازی و شیرینی پزی بازدید کنید و دور از آب و هوای سرد در محیط‌های گرم سرپوشیده چیزهای تازه بیاموزید.
  در محیط‌های سرپوشیده ورزش‌های راکتی همچون اسکواش، بدمینتون و تنیس روی میز و یا ورزش‌هایی قدرتی همچون سنگ نوردی را انجام دهید.
  برای سرگرم کردن کودکان در محیط‌های سرپوشیده و در فصل زمستان به دنبال راهکارهای جذاب و متنوع باشید.
شادی در زمستان
پنج – احساس شادی در زمستان با روشن نگه داشتن محیط اطراف

در فصل زمستان روزها کوتاه است و مقدار روشنایی طبیعی روز در کم‌ترین حالت ممکن است. در طول روز بیرون بروید و از نور خورشید و روشنایی طبیعی استفاده کنید. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که طول روز در آن بسیار کم است، در خانه سعی کنید از چراغ‌هایی با روشنایی زیاد استفاده کنید و رنگ دیوارهای خانه را از میان رنگ‌های روشن انتخاب کنید.

منبع:

https://www.wikihow.com/Feel-Happy-During-a-Cold-Winter

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط تحریریه مجله
بارگزاری بیشتر در سلامت

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

دوازده + 9 =

همچنین بررسی کنید

ماسک و کودکان : چگونه ماسک تهیه کنیم و به فرزند خود استفاده از آن را آموزش دهیم 

شیوع ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ در سر تا سر جهان ادامه دارد. در حال حاضر با توجه به کمب…