شاد بودن در زمستان کار بسیار ساده ای هست به شرطی که بخواهید و سریع با تغییر فصل و آب و هوا وارد فاز افسردگی و بدخلقی نشوید. با قسمت دوم این مقاله همراه باشید. در قسمت اول راهکارهایی به شما ارائه دادیم در این قسمت ادامه خواهیم داد.
شاد بودن در زمستان راهکاری بسیاری دارد و براحتی می توان احساس شادی را در این فصل ایجاد نمود. در بخش یک این مقاله نیز به چند راهکار برای چگونگی احساس شادی در زمستان پرداخته شده است. ما را در ادامه این مقاله را در این بخش همراهی کنید تا زمستان شادی را برای خود رقم بزنیم.

همچنین بخوانید:

نگاهی به عادت‌های سالم در زمستان 

فالیت در زمستان

یک – فعال باقی بمانید

تا جایی که می‌توانید با انجام فعالیت‌های مختلف بیرون از خانه وقت خود را سپری کنید. در روز زمانی را برای قدم زدن اختصاص دهید، اگر هوا بسیار سرد است درون خانه قدم بزنید و یا از پله‌ها بالا و پایین بروید. در خانه از تردمیل یا دوچرخه ثابت استفاده کنید. ورزش کردن به بالا بردن درجه حرارت بدن و به جریان افتادن خون در بدن کمک بسیار زیادی می‌کند. از طرفی زمانی که شما ورزش می‌کنید خواب و رژیم غذایی شما تا حدود زیادی تنظیم می‌شود. اگر از سگ در خانه نگه داری می‌کتید، هر روز به زمانی برای قدم زدن با او اختصاص دهید.

 

از دست ندهید:

چگونگی و راهکار دویدن در فصل زمستان

مراقبت از گل ها در زمستان

دو – زمانی را به گلکاری و مراقبت از گل و گیاه اختصاص دهید

در فصل زمستان فکر کردن به اینکه بهار نزدیک است، حس و حال خوبی در شما ایجاد خواهد کرد. پس در محیط خانه و زیر نور مصنوعی زمانی را برای کاشت گل و گیاه اختصاص دهید
زمانی از وقت خود را به مطالعه در مورد گل و گیاهان و درختان اختصاص دهید. در مورد این موضوع تحقیق کنید که درختان چگونه در روزهای سرد سال روزگار خود را سپری می‌کنند.

شاید این هم برای شما جالب باشد:

نحوه کاشت گیاه در خانه

شادی در زمستان

سوم – رژیم غذایی سالم و مناسب داشته باشید

در فصل زمستان به علت بودن در فصل تعطیلات و نیاز بدن به انرژی بیش‌تر معمولاً فرد بیش‌تر از حد معمول غذا می‌خورد. سعی کنید که رژیم غذایی مناسبی سرشار از میوه و سبزی که در آن شکر و مواد نشاسته‌ای محدود شده است را انتخاب کنید.

  • کربوهیدرات را هوشمندانه انتخاب کنید. در فصل سرد سال نیاز انسان به خوردن کربوهیدرات بیش‌تر از مواقع دیگر سال است، سعی کنید از فرآورده‌های طبیعی و نه غذاهای کنسرو شده و دارای مواد نگه دارنده استفاده کنید.
    به اندازه‌ی کافی ویتامین دریافت کنید. ویتامین B و فولات بسیار مهم هستند و اجازه نمی‌دهند که شما غمگین و افسرده باشید. نخود فرنگی، عدس و اسفناج سرشار از ویتامین B هستند.
    از مواد غذایی استفاده کنید که سرشار از آمینو اسید تریپتوفان باشند. تریپتوفان در ساختن سروتونین نقش اساسی را بازی می‌کند و سروتونین در ایجاد حس شادی بسیار اهمیت دارد. موز، ماکیان، فرآورده‌های لبنی و نخود فرنگی سرشار از تریپتوفان هستند.
    به اندازه‌ی کافی اسید چرب امگا ۳ از طریق رژیم غذایی دریافت کنید. ماهی‌ها، گردو و دانه‌ی کتان سرشار از این ماده‌ی مفید هستند و کمک بسیار زیادی به حفظ روحیه‌ی فرد خواهد کرد.
  • از خوردن غذاهای سنگینی همچون غذاهای فرآوری شده، چرب و شیرین خودداری کنید، این غذاها به سرعت انرژی شما را تحلیل داده و به این ترتیب در روحیه‌ی شما موثر خواهند بود.

ارتباطات

چهار – ارتباطات خود را حفظ کنید

با دوستان خود در تماس باشید و سعی کنید ارتباطات و دوستی‌های تازه داشته باشید. مرتب در جمع دوستان خود در مکان‌های مختلف حاضر شوید و بودن در جمع را به خاطر بدی آب و هوا به تاخیر نیندازید. اگر در موقع بدی آب و هوا امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را ندارید از دوستان خود بخواهید که شما را به محل اجتماعات دوستانه برساند.

پیاده روی

پنج – فراموش نکنید که بدون وجود زمستان و سپری شدن فصل‌ها داستان زندگی معنی زیبای خود را نخواهد داشت.

در فصل زمستان به علت سردی هوا مردم وقت بیشتری را در خانه و در کنار خانواده سپری خواهند کرد و همین در افزایش مهارت اجتماعی و افزایش صمیمیت در میان اعضای خانواده بسیار موثر خواهد بود. بسیاری از مردم روزهای برفی سال را برای جشن گرفتن مراسم ازدواج خود انتخاب می‌کنند.
امروزه به مدد تکنولوژی گذراندن فصل سرما بسیار آسان‌تر از گذشته شده است، مردم در فصل زمستان به سفر می‌روند و همیشه در سردترین روزهای سال هم راهی برای لذت بردن از زندگی پیدا خواهند کرد.

 

منبع:
https://www.wikihow.com/Feel-Happy-During-a-Cold-Winter

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط کویستان
بارگزاری بیشتر در روانشناسی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

همچنین بررسی کنید

حریره گندم برای نوزادان نوپا

حریره گندم از آرد کامل گندم، مونگ دال زرد (moong dal) یا به عبارتی دیگر عدس زرد و بادام اس…