قبل از آرایش، یک زیر سازی اصولی و کامل برای داشتن آرایش زیبا و همه چیز تمام صورت بسیار مهم و حائز اهمیت است. اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که همیشه برایتانسؤال است که چطور آرایشگران پوست صورت شما را این‌گونه صاف و زیبا می‌کنند با ما در این پست از مجله ارنیکا همراه باشید.

نکات مهم قبل از زیرسازی آرایش

حتماً شما هم همیشه هنگام مراجعه به آرایشگاه کلمه‌ی زیرسازی پوست را از آرایشگر خود بارها و بارها شنیده‌اید. توجه داشته باشید که به هنگام استفاده ازکرم‌های آرایشی پوست از یک اسفنج آرایش مرغوب استفاده کنید. نحوه‌ی زدن کرم آرایشی یا همان کرم پودر باید به صورت دایره باشد تا تمام سطح پوست شما را پوشش دهد.

مطمئن باشید که کرم پودر یک جلا و شفافیت خاصی به صورت شما می‌دهد وچهره‌ی شما را به حالتی بی نقص درخشان می‌کند. کرم پودر برای پوشاندنلکه‌های صورت، یکنواخت کردن رنگ چهره و درخشندگی رخ استفاده می‌شود.توجه داشته باشید که کرم پودر را باید به صورت یکنواخت و مساوی به پوستتان بکشید تا پوست حالت براق پیدا نکند. اگر در زیرسازی آرایشتان از کرم پودرهای مخصوص استفاده کنید رطوبت ضد آفتابی که داخل این کرم‌ها هست پوست شما را طراوت خاصی می‌بخشد.

نکته‌ی دیگر که بسیار مهم و اساسی است انتخاب رنگ کرم پودر و میزان هماهنگی آن با رنگ پوست شماست. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ اشتباه در کرم پودر موجب می‌شود که آرایش شما غیرواقعی و مصنوعی نشان بدهد و پوست صورتتان کثیف به نظر برسد.

برخلاف تصور خیلی از بانوان که فکر می‌کنند آرایش پوستشان را خراب می‌کند، کرم پودرهای مرغوب موجب طراوت و شادی پوست و جلوگیری از چین و چروکمی‌شود و نه تنها مضر نیستند بلکه مفید نیز هستند.

اگر به همراه کرم پودر خود یک کرم مرطوب کننده‌ی مرغوب نیز استفاده کنید مقاومت پوستتان را در برابر آسیب هوا و مضرات آن بالا می‌برد زیرا رنگ‌دانه های پوست شما با استفاده از این کرم‌ها در برابر اشعه‌ی آفتاب و گرد و غبار محافظت می‌شود.
برای رسیدن به این نکته، به میزان ضد آفتاب به کار رفته در کرم پودر خود دقت کنید. هر میزان که کرم پودر شما چرب‌تر باشد به پوست شما سازگارتر و برای شادابی و حفظ آرایش شما بهتر است.

به اینستاگرام مجله ارنیکا بپیوندید.

اینستاگرام مجله ارنیکا

منابع: نمناک
برترین ها
صدف نیوز

بارگزاری مطالب مرتبط بیشتر
بارگزاری بیشتر توسط شقایق نورایی
 • زیرسازی پوست

  زیرسازی اصولی قبل از آرایش [قسمت دوم]

  برای استفاده ی حرفه ای و بدون نقص از کرم پودر خود به نکات زیر دقت کنید: 1-پیش از انتخاب ک…
 • آرایش زمستانی

  نحوه‌ی آرایش زمستانی

  آرایش کردن از نکاتی است که تقریبا تمام خانم‌ها به آن علاقه خاصی دارند. میزان این آرایش‌ها …
 • تاثیر روغن نارگیل بر پوست

  تاثیر روغن نارگیل بر پوست

  روغن نارگیل، یک مرطوب کننده همیشگی: اگر پوست خشکی دارید و نیاز به استفاده مداوم از کرم مر…
بارگزاری بیشتر در آرایش و زیبایی

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدپر کردن فیلد های ستاره دار الزامی است *

*

code

یازده + پانزده =

همچنین بررسی کنید

زیرسازی اصولی قبل از آرایش [قسمت دوم]

برای استفاده ی حرفه ای و بدون نقص از کرم پودر خود به نکات زیر دقت کنید: 1-پیش از انتخاب ک…